Skip to content

Krimi: Jak probíhají děsivé vpády do poklidných rodin?

Vedou příkladný život. Jsou oblíbení mezi svými sousedy. Chodí do práce. Vychovávají děti. To všechno se změní během jednoho dne, kdy si právě tyto lidi vyhlídnou psychopatičtí zabijáci. Jejich existenci i existenci jejich dětí uzavře brutální několikanásobná vražda.

Domácí invaze. Tak říká americká policie zločinu, při kterém jeden nebo více pachatelů vnikne do domu a drží jeho obyvatele jako rukojmí. Poté, co je oberou o cennosti, přijde na řadu snaha zbavit se svědků.

Kriminalisté posléze přijedou k domu, který je plný mrtvol.

Věřící boháče vystřílí dvojice grázlů

Rodina Herberta Cluttera

Do domu rodiny Clutterových v Holcombu v Kansasu se dvojice recidivistů, 31letý Perry Smith a 28letý Richard Hickock, vydá kvůli jejich údajnému bohatství. Na zámožnou rodinu je upozorní Hickockův spoluvězeň Floyd Wells. Když muži 14. listopadu 1959 vstoupí do odlehlého domu, uvnitř se nachází otec rodiny Herbert Clutter, jeho manželka Bonnie a dvě z jejich čtyř dětí, 16letá Nancy a 15letý Kenyon.

Vstupní dveře nezamykají

Richard Hickock

Uprostřed noci vstoupí dovnitř nezamčenými dveřmi. „Kde je sejf?“ ptají se vyděšeného Herberta. „Žádný nemáme,“ odpoví jim muž. Lupiči svážou jednotlivé členy rodiny v různých místnostech. Po zevrubné prohlídce domu se jim podaří najít pouze asi 50 dolarů.

Namísto toho, aby si přiznali chybu a v klidu odešli, podřízne Smith otci rodiny krk a pak ho střelí do hlavy. Střelou do hlavy sprovodí ze světa také jeho nejbližší.

Vzpomene si na spoluvězně

Když se vězeň Wells dočte v novinách o brutálním čtyřnásobném mordu, okamžitě pojme podezření, kdo by za zločinem mohl stát. Díky tomu úřady 30. prosince 1959 zatknou oba lupiče v Las Vegas. Během výslechu se doznají.

Budou vydáni do Kansasu a stíháni pro vraždu. Hájí se dočasným pominutím smyslů, neuspějí a budou odsouzeni k trestu smrti oběšením. Popraví je 14. dubna 1965.

Horor se opakuje za 50 let

Joshua Komisarjevsky

Rodina endokrinologa Williama Petita a jeho manželky, zdravotní sestry Jennifer Hawke-Petitové se může pochlubit požehnáním v podobě dvou krásných dcer, 17leté Hayley a 11leté Michaely. To všechno se má změnit, když cestou z obchodu narazí na chladnokrevného psychopata Joshuu Komisarjevskyho. Ten se spolu s celoživotním recidivistou Stevenem Hayesem rozhodne rodinu oloupit.

Do banky jedou společně

Do domu Petitových ve městě Cheshire vniknou zločinci 23. července 2007 brzy ráno. William spí na gauči. Lupiči ho zmlátí baseballovou pálkou a posléze spoutají ve sklepě. V pokojích svážou manželku a dcery.

Ráno Jennifer odjede s Hayesem do banky a vybere 15 000 dolarů (asi 350 000 korun).

Bezuzdné řádění zakončí požárem

Zatímco je Hayes v bance, Komisarjevsky sexuálně zneužije malou Michaelu. Vše si nafotí na mobilní telefon. Hayes po návratu znásilní a uškrtí Jennifer. V té chvíli se podaří uprchnout zmlácenému otci rodiny padacími dveřmi vedoucími ze sklepa.

Nestihne ale nic zásadního podniknout. Banditi rozlijí v domě benzin, zapálí ho a dají se na útěk. Budou takřka okamžitě zadrženi. Obě dcery zůstanou přivázané ke svým postelím. Během požáru se otráví oxidem uhelnatým.

Injekce už jim nehrozí

Oba zločinci se doznají. Házejí vinu za masakr jeden na druhého. Bez ohledu na to je poroty shledají vinnými a odsoudí je k trestu smrti. V roce 2015 prohlásí Nejvyšší soud státu Connecticut takový postih za protiústavní.

Oběma vrahům tím verdikty automaticky zmírní na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

Foto: deathaddict.com, pinterest.com, wikipedia.org, 4chanarchives.com, esquire.com, murderpedia.org. Úvodní fotka: Rodina Williama Petita.
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články