Domů     Křehká Bella podvedla svého upíra
Křehká Bella podvedla svého upíra
22.2.2023

Když na filmová plátna zaútočí film Stmívání, získají dospívající děvčata nový pár, který mohou obdivovat. Představitelé dvou hlavních rolí, nesmělé dívky Belly a upíra Edwarda, se do sebe totiž zakoukají. Velká láska má ale neveselou dohru.

Filmový trhák Stmívání (2008) vyprodává kina. Snímek vyprávějící poměrně jednoduchý příběh obyčejné dívky, která se zamiluje do krásného a okouzlujícího upíra, se stane téměř kultovní záležitostí.

Do šedé myši Belly, jíž hraje Kristen Stewart (*1990), se mohou vžít tisíce děvčat, která sní o tom, že potkají svého prince. V tomto případě jde o absurdně dokonalého upíra Edwarda, ztvárněného Robertem Pattinsonem (*1986).

Románek jako ze žurnálu

Kdy přesně se z Roberta a Kristen stane pár i v reálném životě, to nikdo neví. Oba totiž na počátku své kariéry působí velmi introvertně a své soukromí si střeží.

Navíc během natáčení Stmívání je Kristen stále ještě ve vztahu s Michaelem Angaranem (*1987), mladým americkým hercem. Krátce po skončení natáčení se však pár stranou veškeré publicity rozejde.

Je možné, že na to má vliv vznikající románek s Robertem Pattinsonem. Bulvární novináři se předhánějí a snaží se dvojici načapat v choulostivé situaci. To se jim však nepodaří.

Pokud tehdy mezi Robertem a Kristen něco je, podaří se jim to ututlat, a to až do roku 2012, kdy poprvé oficiálně přiznají vztah. Přestože veřejnost to dlouhou dobu tuší, vyvolá toto přiznání velké pozdvižení a pár tak okamžitě plní titulní stránky magazínů.

Vztah dvou mladých herců se stane vzorem pro mládež, která začne toužit po podobné romanci.

S Robertem vytvořila pár na plátně i v soukromí. FOTO: Gage Skidmore / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
S Robertem vytvořila pár na plátně i v soukromí. FOTO: Gage Skidmore / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Není všechno zlato, co se třpytí

Robert a Kristen žijí ve společné luxusní vile v Los Angeles a ocitají se pod drobnohledem médií. Pozornosti neunikne ani to, na jaké večírky chodí, jak se mladá herečka obléká, či to, jestli se náhodou na obzoru nerýsuje svatba.

Jednu nanečisto totiž pár prožil již během natáčení upírské ságy a řada fanoušků by své hrdiny ráda u oltáře viděla i doopravdy. Objeví se také několik nepravdivých tvrzení, že je Kristen těhotná.

Všechno nasvědčuje tomu, že jsme svědky zrození dalšího ikonického hvězdného páru. Pak však události změní směr.

Médii prolétnou zprávy, že ani ne po roce od doby, kdy se pár poprvé společně objevil na veřejnosti, mají herci krizi a Robert se dokonce od Kristen odstěhoval.

Nevěrná Kristen

Při natáčení filmu Sněhurka a lovec (2012), ve kterém Kristen hraje hlavní roli, se mladá herečka sblíží s režisérem. Rupert Sanders (*1971) je starší než ona, navíc je ženatý a má dvě malé děti.

Ani to však Kristen neodradí, a tak je dvojice přistižena a zvěčněna fotografy při vášnivém polibku. Následky jsou pro oba z nich neblahé. Sandersova manželka zuří a vyhrožuje rozvodem.

To si nakonec rozmyslí, ale zakáže svému muži točit pokračování Sněhurky, pokud v něm bude účinkovat Kristen Stewart. Ta si tak v pokračování úspěšného filmu nezahraje a kritikové tehdy tvrdí, že ji skandál může stát dokonce kariéru.

V každém případě však pokazí její vztah s Robertem Pattinsonem, který s ní po provalení aférky odmítá komunikovat. Kirsten tak zbudou jen oči pro pláč.

Okouzlení mělo jméno Rupert Sanders. FOTO: Eva Rinaldi / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Okouzlení mělo jméno Rupert Sanders. FOTO: Eva Rinaldi / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš?

Po několika týdnech mlčení se pokusí Robert a Kristen vztah obnovit. Na první pohled se tak zdá, že hereččin nářek a sliby, že se polepší, jejího zrazeného partnera obměkčily. Kristen ale sklízí vlny kritiky.

Na internetu se dokonce začínají prodávat posměšná trička s texty „Robert si zaslouží lepší“, což obnově vztahu příliš neprospěje.

Po několika týdnech je filmová hvězda znovu spatřena v restauraci se Sandersem, a tak se dá předpokládat, že svědomí příliš dlouho nezpytovala.

Od té doby se dvojice střídavě rozchází a schází, a to až do roku 2013, kdy se má společně objevit na filmovém festivalu v Cannes. Místo toho však Robertovi dojde trpělivost a Kristen sdělí, že už ve vztahu pokračovat nehodlá.

Poté na festival odcestuje sám a svou bývalou přítelkyni zanechá vlastnímu osudu.

Do zákulisí není vidět

Nedlouho po definitivním rozchodu Kristen promluví do médií. Její výpověď všechny šokuje. Vztah s Robertem je prý po celou dobu svého trvání spíše fiktivní. „Všichni si tak moc přáli, abychom byli spolu, až se to nakonec stalo,“ řekne tehdy.

„Nebyl to skutečný život. A to bylo pro mě opravdu nechutné. Nešlo o to, že bych chtěla skrývat, kdo opravdu jsem nebo co dělám ve svém životě. Je to o tom, že jsem nechtěla být součástí nějakého smyšleného příběhu pro zábavní průmysl,“ vysvětlí.

A to je podle ní také důvod, proč se uchýlila k nevěře. To působí poněkud překvapivě vzhledem k tomu, že ještě nedávno se Kirsten kála, jen aby ji Robert vzal zpátky. Její rozhovor s novináři tak působí spíše dojmem, že se snaží otočit situaci ve svůj prospěch.

Z rozchodu se oklepe

Týdny plynou a život Roberta se od základů změní. Zpočátku se snaží držet od žen dál, zvláště pak od své bývalé partnerky. Jeho mladší sestry ho koneckonců varují, že pokud se ke Kirsten vrátí, vlastnoručně jej obě raději zabijí.

Nakonec se však na něj znovu usměje štěstí. Mladý herec najde zalíbení v avantgardní zpěvačce a tanečnici FKA Twigs (*1988). S tou zůstane několik let, a dokonce se s ní v roce 2015 zasnoubí.

V roce 2017 se však pár opět rozejde, protože na sebe prý nemají dostatek času. Mnohdy se prý nevidí dlouhé měsíce, a to vztahu neprospívá. Je ale možné, že se k sobě v budoucnu zase vrátí.

Robert je stále přesvědčený, že zpěvačka je přesně ta dívka, kterou si chce vzít, a FKA Twigs ani po rozchodu neodložila zásnubní prstýnek, jež od něj dostala.

Divoké vztahy

Kristen Stewart se po rozchodu chová výrazně divočeji. Nejprve radikálně změní image a z křehké dívky se stane rebelka. Často střídá účesy a po Hollywoodu se o ní začne povídat, že o svou vizáž příliš nedbá.

Kromě toho je často k vidění v barech, kde se oddává alkoholu a divokému řádění s přáteli. To ale není jediná změna, ke které u herečky dojde. V soukromí totiž před muži začne dávat přednost ženám.

Vyjde to najevo, když je spatřena se svou asistentkou Alicií Cargile (*1991), jak se procházejí ruku v ruce po městě. Jako pár spolu stráví tři roky, než se rozejdou.

Ačkoli Kristen vypadá zdrceně, zanedlouho veřejnosti představí novou přítelkyni.

Dává přednost ženám

Po pohledné Alicii přijde změna. Novou láskou Kristen je totiž kontroverzní francouzská zpěvačka Soko (*1985).

Po jejím boku Kristen definitivně rezignuje na péči o svůj zevnějšek a často se na veřejnosti objeví v takovém stavu, že si její fanoušci začnou dělat vážné starosti.

Fotografové ji často zachytí ve špinavém oblečení nebo třeba v kalhotách, kterým chybí knoflík v pase. Vztah dvou rebelek však nejspíš nefunguje, protože se po třech měsících rozpadne. Hned poté Kristen propadne kouzlu zpěvačky St.

Vincent (*1982), jež se krátce předtím rozešla s topmodelkou Carou Delevigne (*1992). Jen o pár měsíců později je ale také tomuto vztahu konec. Útěchu najde Kristen v náruči Stelly Maxwell (*1990).

Ta se zase vzpamatovává z rozchodu se zpěvačkou Miley Cyrus (*1992).

Když žena, tak proč ne Stella Maxwell? FOTO: Love Magazine / Creative Commons / CC BY 3.0
Když žena, tak proč ne Stella Maxwell? FOTO: Love Magazine / Creative Commons / CC BY 3.0

Je Kristen znovu nevěrná?

Koncem roku 2017 si média všimnou, že Stella se po Kirstenině boku objevuje stále méně. A kromě toho působí zvláště strhaně a nezdravě.

Bulvárním novinářům se podaří zjistit, že v poslední době trpí úzkostmi a depresemi, takže musí navštěvovat psychiatra a užívat léky. Jestli jsou příčinou problémy ve vztahu, to se však zjistit nepodaří.

Pozornosti médií ale neujdou ani modřiny a škrábance na tělech obou dívek. Potrpí si děvčata na drsné milostné hrátky, nebo u nich doma dochází k násilí? Ani jedna z nich se k tomu nevyjádří, a tak si mohou fanoušci jen domýšlet.

Kromě toho je Kristen několikrát přistižena, jak vychází z domu své bývalé přítelkyně Alicie. V jednom z případů má na sobě dokonce stejné šaty, v jakých ji vyfotografuje paparazzi předchozí den, takže je zřejmé, že u své expřítelkyně strávila noc.

Zda to byla pouze přátelská návštěva, nebo mezi dívkami opět něco je, to není jasné. Rovněž není známo, co si o tom myslí Stella Maxwell. Zdá se však, že by se opět mohlo jednat o nevěru.

Nevyrovnaná herečka

Jak se ke svému lehkovážnému přístupu ke vztahům staví sama Kristen? „Někteří lidé vědí, že jim chutná sýrový sendvič, a tak ho budou jíst každý den až do smrti. Já ho ochutnám a řeknu si, že je dobrý.

A hned se těším, co dalšího vyzkouším,“ vysvětluje herečka svůj postoj k navazování známostí. Zkrátka se ještě neplánuje usadit a je otevřená všemu, i co se týká sexu. Jak se zdá, Kristen nemá stále jasno ve své orientaci a odmítá se k tomu vyjadřovat.

„Vím, že jednou se téhle otázce sama v sobě určitě postavím. Zatím se ale nechci definovat jako heterosexuální, homosexuální nebo bisexuální,“ říká Kristen, která i v této oblasti ráda experimentuje.

Foto: Richard Goldschmidt / Creative Commons / CC BY 3.0, Gage Skidmore / Creative Commons / CC BY-SA 2.0, Eva Rinaldi / Creative Commons / CC BY-SA 2.0, Love Magazine / Creative Commons / CC BY 3.0
reklama
Související články
Lifestyle
Co se stane s vaším tělem, když přestanete kouřit?
Kouření škodí zdraví, to je fakt. Jenže zbavit se závislosti není snadné. Když se to ale někomu přeci jen podaří, jeho tělo se mu za to odvděčí. Některé zdravotní benefity se projeví téměř okamžitě, jiné až po letech, ale rozhodně stojí za to.     „První změnou, ke které může dojít už během několika hodin […]
Lifestyle
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
Káva, nebo čaj? Věčné dilema. Jsou tací, kteří si bez tmavého voňavého moku nedokážou představit ráno, jiní dávají naopak přednost bylinkám. A dělají dobře. Ze zdravotního hlediska může totiž čajům konkurovat jen málokterý nápoj. Ne nadarmo se veškeré neduhy už odedávna léčily pomocí bylinek… Historie čaje je skutečně dlouhá a poutavá. Věrohodné prameny a dokumenty, […]
Lifestyle
Střevní bakterie ovlivňují i sexuální život
Střevní mikroflóra dokáže ovlivňovat zdraví člověka na různých úrovních. Je klíčová pro naši imunitu a pozitivně ovlivňuje i trávení. Podle mnoha studií z poslední doby má velký vliv také na sexuální život. Jak k tomu dochází?   V lidských střevech se nachází 10 až 100 bilionů bakterií, přičemž buněk lidského těla je kolem deseti bilionů. To znamená, že […]
Lifestyle
Nebezpečné tloustnutí: Epidemie obezity trápí nejen Česko
Více než miliarda lidí na celém světě dnes trpí obezitou, z toho 650 milionů dospělých, 340 milionů dospívajících a 39 milionů dětí. Je důsledkem nezdravých stravovacích návyků, omezené fyzické aktivity, sedavého zaměstnání a digitalizace. Ročně má na svědomí 1,2 milionu mrtvých. Dá se s epidemií obezity vůbec bojovat? O obezitě hovoříme tehdy, když index tělesné hmotnosti BMI […]
reklama
historie
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
Zastánci zdravé výživy ho prudce odsuzují. Přehánět byste to s ním rozhodně neměli. Odkdy se u nás začalo sladit cukrem. Jaká sladidla se používala předtím? A odkdy známe řepný cukr? Mezi nejstarší sladidla u nás patřil med, ovoce, ale třeba i šťáva z mízy stromů či sušená řepa nebo mrkev, jež se také vyznačují sladkou chutí. „Ve […]
Napoleona I. Bonaparta se bál i papež
První konzul Francie Napoleon Bonaparte se bojí o svůj život. 18. května 1804 proto přiměje senát, aby ho jmenoval císařem. Dědičným následnictvím trůnu chce zmařit pokusy případných atentátníků. Pozice Napoleon Bonaparte (1769–1821) tehdy není nijak silná, a to ani ve vlastní rodině. Matka Letizia (1750–1836) se na syna naštve. Vadí jí, že z rodiny vylučuje své […]
Rudolf Habsburský donutil Přemysla Otakara II., aby se vzdal Chebska
Sňatkem s mnohem starší Markétou spadlo v roce 1252 budoucího českému králi Přemyslu Otakarovi II. do klína babenberské dědictví – Rakousy. Po smrti svého otce Václava I. (1205–1253) se ale králi Přemysl Otakar II. (kolem r. 1233–1278) kvůli rakouským zemím utká s uherským králem Bélou IV. (1206–1270). Drancování území zastaví až papež Inocenc IV. (asi 1195–1254) a […]
Rakousko postavil na nohy z bankrotu Vídeňský kongres
Za Marie Terezie prý habsburská říše zažila obrovskou inflaci. Došlo dokonce ke státnímu bankrotu. Papírové bankovky se u nás poprvé objevují v roce 1762 za vlády rakouské panovnice Marie Terezie. Ta provádí reformu celého peněžního systému, jejíž součástí se stává také vydání tzv. bankocetlí. Rakouská panovnice Marie Terezie (1717–1780) zavádí takzvané bankocetle. Nové papírové bankovky vydává […]
reklama
lifestyle
Únavový syndrom: Když nemůžete vstát, nemusí to být lenost
Být unavený je normální. Každý přece občas zažijeme situaci, kdy jsme doslova vyčerpaní, ať už vinou stresu nebo přehnané fyzické zátěže. Jsou ale lidé, kteří se ve stavu permanentního vyčerpání nacházejí neustále. Patříte mezi ně? Pak možná trpíte chronickým únavovým syndromem. O chronickém únavovém syndromu se začalo více hovořit až v posledních desetiletích, samotné onemocnění už […]
Neexistuje špatné počasí, pouze špatně oblečené děti
Co myslíte, je vhodné děti nabalit co největším množstvím oblečení, nebo se držet zlaté střední cesty? Ono takové ofouknutí také není dvakrát příjemné. A přitom si stačí dát pozor na to, abychom neprochladli, když se zapotíme… „Neexistuje nic jako špatné počasí!“ zní překlad knihy švédské autorky Lindy Åkeson McGurks. Po přestěhování do Spojených států byla […]
Neobyčejný příběh Tomáše Bati. Jak se stal „králem obuvi“?
Přezdívalo se mu československý Henry Ford a patřil k největším podnikatelům své doby. Díky svým tehdy revolučním pracovním a obchodním metodám, ale i péči o zaměstnance a jejich motivaci k dobrému výkonu, dokázal svou firmu rozšířit do celého světa. Tomáš Baťa, tvůrce legendárního obuvnického impéria a také starosta Zlína, se narodil před téměř stoletím a půl. […]
Kde se vzala nepostradatelná pračka?
Pračkou je v podstatě jakýkoliv vodní tok, pracím práškem kameny v něm. V lepším případě dřevěné prkno a trocha písku. Takové jsou začátky očisty oblečení, které vedou až k vynálezu nejběžnějšího (spolu s lednicí) domácího spotřebiče na světě. Už od dob, kdy lidé vymění fíkové listy za první kusy látky, přemýšlejí, jak nejlépe své oděvy […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Péči o muže jsem nezvládla
skutecnepribehy.cz
Péči o muže jsem nezvládla
Vláďa byl vždy veselý chlapík. Hodně sportoval, takže nikdy by mě nenapadlo, že bude nemohoucí. Stačil ale banální úraz. Můj muž dělal spoustu nebezpečných sportů. Lezl po skalách, závodil. A nakonec se mu stal osudným žebřík. Byl úplně jiný Spadl na záda. I když se mohl hýbat, po letech se zjistilo, že páteř utrpěla zranění, která ji
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
21stoleti.cz
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
Robotický modul Odysseus je prvním americkým modulem na Měsíci od Apolla 17, které v roce 1972 naposledy dovezlo na našeho vesmírného souseda lidskou posádku. Od té doby hvězdy a pruhy na Měsíci chybě
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
epochalnisvet.cz
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
Sixtinská kaple je svědkem mimořádné podívané. 26. prosince 1519 jsou její zdi ověšeny obřími gobelíny, jejichž autorem je Raffael Santi. Celkem jich v Sixtinské kapli tehdy visí sedm.   P
Šlechtici modrou krev nemají, někteří živočichové ano!
21stoleti.cz
Šlechtici modrou krev nemají, někteří živočichové ano!
Když se hovoří o modré krvi, mluví se zpravidla o krvi šlechtické. Tento historický mýtus je už dnes naštěstí překonaný. Přesto se v přírodě najdou živočichové, kteří modrou krev skutečně mají, a dále
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
epochanacestach.cz
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
Jihočeské rybníky jsou pojmem, který asi zná každý turista. Na některou ze zdejších vodních plopch narazíme takřka na každíém krokuj, Některé z rybníků mají ale delší historii a zaslouží si etaké výjimečnou pozornost. Třeba ten, který ve svém názvu zahrnuje celý Svět. Kariéra naší rybníkářské legendy Jakuba Krčína z Jelčan začala nenápadně. Do školy chodil v Kolíně, tedy
Plnil starobylý italský klášter tajnou funkci? A nenašel snad proto dodnes duch první abatyše klid?
enigmaplus.cz
Plnil starobylý italský klášter tajnou funkci? A nenašel snad proto dodnes duch první abatyše klid?
Městečko Cairate najdeme v Itálii v provincii Vares. Původně zde v 1. století našeho letopočtu stála římská vila. V 6. století se toto místo mění na lombardskou vojenskou pevnost a poté středověkou ve
Tajný vztah s kolegou?
nasehvezdy.cz
Tajný vztah s kolegou?
Soukromí si střeží a povídá se, že Markéta Stehlíková (39) k tomu má pádný důvod. Proslýchá se totiž, že randí s pohledným kolegou. V seriálu Ulice jsou manželé a právě během natáčení mezi nimi měl
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
panidomu.cz
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
V módě jsou zeleninové saláty a rozmixované nápoje smoothies. Mají prospívat zdraví, to ale platí jen v případě, že nesáhnete vedle. Mýtus je představa, že se můžeme s chutí a bez kuchyňské úpravy pustit do všeho, co na zeleninovém záhonu vyroste. U některých druhů totiž za syrova hrozí zažívací potíže, někdy i mírná otrava, u
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
iluxus.cz
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
Nádherná edice chronografů inspirovaná minulostí se opět hlásí o slovo. Německá značka, která se koncentruje na tvorbu pilotních hodinek, vzkřísila své legendární hodinky 417 ES Moby Dick, které si v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
enigmaplus.cz
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
Bombardéru B-17, který se v listopadu 1944 poblíž belgického Kortenbergu připravoval na nouzové přistání, si ještě ve vzduchu všimli vojáci zde dislokované protiletecké jednotky britské RAF. Letounu s