Skip to content

Kontroverzní reality show Kid Nation: Teď tu vládneme my – děti!

Pod koly přijíždějícího autobusu se vzdouvají oblaka pouštního prachu. Vůz s rachotem doráží na místo určení a z něj vybíhají malé postavičky, na které v nejbližších dnech a hodinách čeká kariéra obchodníka, soudce nebo starosty.

Jak by vypadal svět pod nadvládou těch, kteří ještě ani nevyšli ze základní školy? To se mohli diváci dozvědět ve zmenšeném měřítku města v září 2007. Právě tehdy totiž stanice CBS spustila novou reality show s názvem Kid Nation – Národ dětí.

Dřina pro zlaté hvězdy

Čtyřicítka capartů od 8 do 15 let je převezena daleko od civilizace do nově vybudovaného města Bonanza v Novém Mexiku. Tady musí během 40 dní vybudovat fungující společnost se vším všudy včetně rozdělení hierarchie a sociálních tříd, zvolení městské rady či výběru šerifa.

Živobytí si musejí obstarat vlastníma rukama a tvrdou prací. Pitnou vodu zpočátku tahají v těžkých vědrech přes poušť. Za plnění úkolů pak dostávají odměny ve formě výdobytků moderní doby, jako je například suchý záchod.

V závěru každého dílu jsou pak na doporučení městské rady udělovány zlaté hvězdy v hodnotě 20 000 a 50 000 dolarů. O ty se mohou od začátku do konce ucházet všichni malí dobrodruzi. Ze soutěže totiž nikdo nevypadává.

Zazvonil zvonec a vysílání je konec

Vysílání kontroverzní reality show bylo ukončeno po 13 epizodách kvůli klesající sledovanosti, ale také velké kritice diváků. Čtyři děti se přiotrávily bělidlem ponechaným v neoznačené lahvi od minerální vody, jedna dívka si popálila obličej.

Foto: justwatch.com Video: Youtube (nscrchk88)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …