Skip to content

Juliana Dundee: V 10 letech porazila aligátora

Měl to být příjemný a poklidný výlet, který měla v květnu 2017 strávit desetiletá Juliana Ossaová s rodiči ve floridském Moss Parku. Nejraději má koupání, a tak tráví nejvíc času u jezera upraveného jako koupaliště.

Hraje si na mělčině, kde hloubka dosahuje sotva půl metru, když ji nečekaně napadne téměř třímetrový aligátor.

Zakousne se jí do lýtka levé nohy a chce jí stáhnout sebou. V první reakci ho dívka několikrát praští, ale jediným výsledkem je ještě větší bolest, jak se ostré zuby zakousnou ještě hlouběji. Zbývá jí pár vteřin, během kterých naštěstí nezpanikaří, ale vzpomene si na výlet do aligátořího parku, kde jim ošetřovatel ukazoval jak se bránit při útoku aligátora.

Bez váhání vrazí zvířeti prsty do nosních dírek. Musí je tam udržet, než mu dojde dech a otevře tlamu, aby se nadechl. V tu chvíli osvobodí nohu z bolestivého sevření a vyskočí, aby se dostala z dosahu ozubené tlamy.

To už je u ní strýc Steven Rodriguez a vytáhne ji na břeh. Zatímco ji rodiče odvážejí do nemocnice, vedení parku uzavře jezero. Julianě sice musejí několik hlubokých rán po ostrých zubech zašít, všichni ji však plácají po zádech, a obdivují její pohotovou reakci a statečnost.

„Bála jsem se hrozně, ale věděla jsem, co mám dělat,“ přizná novinářům, kteří o ní chtějí psát. Na Floridě totiž berou aligátory vážně. Za posledních 50 let tu totiž došlo k 388 útokům, při nichž aligátoři zabili 24 osob.

Foto: nbcnews.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …