Skip to content

Jim Morrison a jeho životní láska: Ani smrt je nerozdělí na dlouho!

Jim Morrison (1943–1971), zpěvák kalifornských The Doors, žije naplno. Hudbou, mejdany, drogovými experimenty, skandály. Má spoustu milenek. Jeho jedinou múzou a životní láskou však je Pamela Courson (1946–1974).

Pamela je křehce vyhlížející pihatá dívka s dlouhými zrzavými vlasy. Samotářská, introvertní a tichá. V šestnácti uteče do Los Angeles, kde začne studovat umění a zajímá se o módu. S Jimem se setkají v roce 1965 v Los Angeles.

V nočním klubu The London Fog. Padnou si do oka a už spolu zůstanou. Navždy. Není to však žádná romantická idylka. Jejich vztah je bouřlivý, plný skandálů, alkoholu, drog a oboustranných nevěr. Provází ho časté hádky a rozchody.

Vždy se však k sobě vrací. Jim jí dokonce po jednom divokém průšvihu koupí na usmířenou butik Themis, který Pamela nějaký čas s úspěchem provozuje.

Doors_electra_publicity_photo
Jim Morrison je zpěvákem a hlavní osobností skupiny The Doors.

Rozhodne se všeho nechat a odejít

Mnohokrát je zadržen za veřejné pohoršování, opilství či obscénní vystupování. Divoký život i koncertování se však podepisují na jeho zdraví. Má všeho dost. „Nechtějí naši hudbu, chtějí vidět můj penis,“ vzteká se. Nechce být jen kašparem a sexuálním symbolem. Nechává si narůst vousy i břicho. Ještě během mixování alba L.A. Woman (vyjde v dubnu 1971) se s Pamelou rozhodují odjet do Paříže a začít nový život. Odpočinout si od divokých let a soustředit se na psaní poezie.

pamadaadls01
Pamela Coursonová je opravdu krásná dívka.

Jak zemřel Jim Morrison?

Nový život v pařížském bytě na Rue Beautreillis však netrvá dlouho. V noci 3. července 1971 není Jimovi po návratu z klubu dobře. Napouští si vanu a Pamela si jde si lehnout. Když se probudí a nevidí ho vedle sebe, jde do koupelny.

Jim leží ve vystydlé vodě. Mrtvý. Později se objeví tvrzení, že zemřel už v klubu, na předávkovaní kokainem. Aby majitel neměl problémy, dotáhnou ho domů a položí do vany. Jako příčina smrti je uvedena srdeční zástava.

tumblr_m8lohlmaGb1qg0rmbo3_1280
Stávají se nerozlučnou dvojicí, která píše jeden z nejslavnějších rockových milostných příběhů.

Pamela se nikdy nevzpamatuje

Ve středu 7. července je pohřben na hřbitově Pére Lachaise. Bez kněze, bez publicity, jen s pár slovy režisérky Agnès Vardové (*1938). Pamela se z jeho smrti nikdy nevzpamatuje. Stane se z ní samotářka, duševně nevyrovnaná narkomanka a pravděpodobně i příležitostná prostitutka.

Zemře o dva roky později, na předávkování heroinem. Najdou ji 25. dubna 1974 na gauči bytu v Los Angeles. „Mluvila o tom, že se těší na Jima. Že se s ním už brzy znovu setká,“ prozradí její sousedka.

z10
Ani smrt je nedokázala rozdělit na dlouho.
Foto: reachdown.tumblr.com, www.reddit.com, 20thcenturyfox.proboards.com,
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …