Skip to content

Jaké trendy v dovolených jsou hitem posledních let?

Tento článek je reklamním sdělením

Odpočinek potřebuje každý z nás. Pokud s tím souhlasíte, jistě vás budou zajímat aktuální trendy ve světě dovolených. Ty se během několika posledních let poměrně výrazně změnily, což znamená, že lidé chtějí jednoduše něco jiného, než tomu bylo dříve. Samozřejmě stále dominuje klasická a zajímavá dovolená spojená s odpočinkem. Tedy pobyt v kvalitním hotelu u moře, s all inclusive stravováním, stejně jako s doprovodnými službami a možností zajímavých fakultativních výletů. Co se však v této oblasti změnilo, to jsou destinace. Doslova ohromný pokles zažívají oblasti, jako je:

•   Turecko

•   Tunisko

•   Egypt

Je to dáno především zhoršenou bezpečnostní situací, stejně jako náboženským vyznáním, které je dnes velmi diskutovaným tématem po celé Evropě.

Hitem jsou eurovíkendy
O co se jedná? O název poznávacího zájezdu, který je zaměřený na poznání některé z evropských metropolí. Obvykle se jedná o víkendový zájezd, s odjezdem v pátek a s návratem v neděli. Cílem je během krátké doby poznat co nejvíce zajímavostí v konkrétním městě a přivézt si mnoho zážitků, suvenýrů, ale i fotografií. V tomto ohledu dnes dominuje v podstatě většina evropských, hlavně potom těch západních metropolí. Příkladem je Berlín, Paříž, ale i neméně lákavý, ale vzdálenější Londýn nebo Madrid.

Na den k moři
Zajímavá volba hlavně pro ty, kteří nemají čas na delší dovolenou a zároveň sní o tom, že se v létě vykoupou v moři. To jim nabídne tento zajímavý koncept, který je podobné délky, jako zmíněný eurovíkend. Pouze s tím rozdílem, že zde nedochází k poznávání památek, ale trávení dne na pláži. Nejlepšími destinacemi je vzhledem ke vzdálenosti samozřejmě Itálie, stejně jako Chorvatsko. Ideální je, že není třeba řešit žádná zavazadla. Stačí originální trička pro muže, kraťasy, sandály a samozřejmě plavky a ručník na pláž. Doprava bývá organizovaná autobusem, s tuzemským delegátem, který dokáže poradit i pomoci. Velkou výhodou je také celkem příznivá cena, jelikož obvykle platí, že daný výlet bývá zpoplatněn částkou okolo jedné tisícikoruny na osobu.

Hitem jsou i výlety do přírody
Nikoliv jenom klasické cesty spojené s turistickými trasami, nebo cyklostezkami. Mnoho lidí hledá i o něco více adrenalinu. Příkladem mohou být známé ferraty, což jsou zajištěné cesty v náročném horském terénu. Lákadlem jsou ale i náročnější výšlapy na vrcholky některých hor. V tomto případě by turisté neměli zapomínat na spolehlivé myslivecké dalekohledy, které jim dokážou nádherné výhledy skvěle přiblížit, díky čemuž lze dohlédnout mnohem dále, než jenom pouhým okem. I takto může v dnešní době vypadat zajímavá dovolená. Samozřejmostí je to, že nejvíce jsou podobné zájezdy pořádány do oblastí s vyššími horskými masivy, jako jsou Tatry, Alpy, stejně jako Dolomity.

 

Foto: součást komerčního sdělení
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …