Skip to content

Jak znepříjemnit komárům naši zahradu?

Jedním ze způsobů, jak bojovat proti komárům, je umístit v zahradě nebo na terase hmyz odpuzující rostliny. Éterické oleje z těchto rostlin působí jako přírodní repelenty. Hmyz má tendenci se jim vyhnout.

Samo o sobě to ovšem nemusí znamenat, že se dotěrného hmyzu úplně zbavíte.

Jedna z nejlepších věcí, kterou můžeme proti populaci komárů udělat, je vyloučit veškerou stojatou vodu, tedy místo, kde komáři rozmnožují.

shutterstock_248220244
Krásné a užitečné petúnie.

Petúnie

Někteří lidé hovoří o petúnii jako o přírodním pesticidu. Vyžadují minimální údržbu a mohou být pěstovány v záhonech, nádobách nebo závěsných koších na slunných místech.

Bazalka

Je vynikající nejen do salátů a mnoha vepřových a kuřecích receptů, ale odpuzuje i mouchy a komáry. Bazalku můžete pěstovat v květináčích, nebo v kontejnerech podél svých domovních dveří, či ve venkovních prostorách, kde chcete odpočívat nebo se bavit.

Levandule

Levandule odpuzuje můry, blechy, mouchy a komáry. Po staletí se používá k přidání k oblečení do zásuvek. I když lidé milují vůni levandule, komáři, mouchy a další nežádoucí hmyz ho nenávidět. Pokud umístíte vázané kytice ve vaší domácnosti, pomohou

shutterstock_555980671
Mátu hmyz ani komáři nemilují.

Máta

Komáři ji také nemilují. Nejlépe se pěstuje v květináčích, spíše než v zemi, protože má tendenci se agresivně rozrůstat jako plevel. Kontejnery máty, strategicky umístěny v zahradě nebo na terase pomůžou udržet hmyz od nás.

Tymián

Odpuzuje komáry. Této vytrvalá rostlině se bude dařit v skalce bylinkové zahrady na slunném místě.

Rozmarýn

Domácí kuchaři milují rozmarýn stejně, jako jej hmyz nenávidí. Odpuzuje komáry a různý hmyz škodící rostlinám a zelenině. Rostliny mohou být pěstovány v kontejnerech na terase a tvarovány do ozdobných pyramid, které se pěstují v bylinných zahradách.

shutterstock_562124014
Zlaté hlavičky měsíčku jsou velmi užitečným pomocníkem.

Měsíčky

Vůně z různých typů měsíčků odpuzuje mšice, komáry a dokonce i králíky. Měsíček lze snadno pěstovat na slunných místech.

Foto: Shutterstock
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …