Skip to content

Jak vypadají nejpodivnější restaurace na světě?

Dopřát si kvalitní jídlo a zažít něco speciálního. To mohou být důvody k návštěvě restaurace. Na světě ale existují takové, které se zcela vymykají zažitým standardům. Jak by se vám líbilo dopřát si jídlo pod vodou nebo večeřet na hřbitově?

Ithaa

Kde se nachází: Maledivy

Kdy byla otevřena: 2004

Restaurace Ithaa leží poblíž ostrova Rangalifinolhu. Svůj název nezískala pro nic za nic. V místním jazyce znamená v překladu Perla. A čím restaurace vyniká? Nachází se 5 metrů pod vodou! Návštěvníci se tak mohou během večeře kochat úchvatným podmořským světem.

Dostat se do restaurace je velmi snadné. Z ostrova hosté přecházejí po molu až k samotnému vstupu do útrob Indického oceánu. Po pětimetrovém sestupu se lidé ocitnou uprostřed skleněného tunelu s rozměry 5 x 9 metrů.

Tento malý prostor s kapacitou 14 hostů tak vytváří neopakovatelnou intimní atmosféru.

Modern Toilet (Moderní toaleta)

Kde se nachází: Tajpej, Tchaj-wan

Kdy byla otevřena: 2004

Jak už název napovídá, tato restaurace bude mít něco společného s toaletou. Původně podnik začínal jako cukrárna, která se specializovala na čokoládové lahůdky. Nápad na rozšíření dostal jeden ze zakladatelů právě na toaletě a myšlenku okamžitě zrealizoval.

A jak to v restauraci vypadá? Hosté sedí na záchodových mísách se sklopenými průhlednými prkénky s motivy růží, ovoce nebo mořských lastur. Jídla se podávají v malých záchodových mísách a pijí z umělohmotných pisoárů.

Cílem restaurace je šokovat a zmást tak všechny smysly.

Jídlo je zde mimořádně lahodné. Vrcholem jsou bezpochyby dezerty nebo točená zmrzlina.

Restaurace v oblacích

Kde se nachází: po celém světě

Kdy byla otevřena: 2006

Restaurace Dinner in the Sky (Večeře v oblacích) byla prestižním magazínem Forbes vyhodnocena jako jedna z deseti nejoriginálnějších restaurací na světě. Na rozdíl od ostatních neláká na pohodlí, ale na pořádný adrenalin.

Speciální plošina umožňuje 22 hostům dopřát si kulinářský zážitek až v padesátimetrové výšce. Židle připomínají spíše sedadla závodních aut a lidé jsou připoutáni bezpečnostním pásem. Celý koncept pochází od Davida Ghyselse, poprvé byl realizován v Belgii v roce 2006.

Akce se konaly například nad golfovým nebo fotbalovým hřištěm, v centru města nebo nad mořem.

New Lucky Restaurant

Kde se nachází: Ahmedábád, Indie

Kdy byla otevřena: 50. léta

V zemi jako je Indie se život a smrt přirozeně proplétají. Reinkarnace je podstatnou součástí náboženství, proto není nic divného, že se tato restaurace nachází uprostřed starého muslimského hřbitova.

Hosté tak pokrmy „sdílejí“ s mrtvými. Místní mají za to, že to přináší štěstí. Rakve, které leží uvnitř restaurace, jsou utěsněny ocelovou konstrukcí a zdobí je čerstvé květiny. Zatím se nepodařilo zjistit, komu hroby patří.

Převládající teorie hovoří o tom, že patří muslimským stoupencům súfismu ze 16. století.

Restaurace existuje už více než 60 let. Kvůli úctě k zesnulým je zde během jídla zakázáno hlasitě mluvit.

Blindekuh

Kde se nachází: Curych, Švýcarsko

Kdy byla otevřena: 1999

Na světě existuje několik restaurací, ve kterých je naprostá tma. Tento nápad se zrodil ve Švýcarsku, kde v roce 1999 vznikla restaurace Blindekuh. Zrakové vjemy ustupují do pozadí, důraz se klade na ostatní smysly.

Při vstupu si hosté odkládají všechny věci, které by mohly být zdrojem světla, a vyberou si z několika jídel (předkrm, hlavní jídlo, dezert). Ke každému stolu se přiděluje i obsluhující. Většinou se jedná o nevidomé nebo lidi s vážnou poruchou vidění.

Restaurace si zakládá na každotýdenním překvapení. Hosté si vybírají jídlo až na místě, aby ho vnímali hlavně chutí.

Giger Bar

Kde se nachází: Chur, Švýcarsko

Kdy byla otevřena: 1992

Giger bar je součástí muzea Hanse Rudolfa Gigera, kterého proslavila především výtvarná práce pro kultovní film Vetřelec. Tak je pojatá i kavárna, která se nese v duchu biomechaniky. Samotný Giger navrhl design veškerého interiéru, jenž je vybudovaný v gotickém stylu jako jakási temná jeskyně či katedrála vytvořená z kostí.

Na stropě tudíž najdete tradiční vetřelecké páteře a na zdech zase děsivé obličeje. Vše je uděláno tak, aby se návštěvník cítil jako ve filmu Vetřelec.

Původně měl být bar postaven v New Yorku. Když se ale ukázalo, že jeho konstrukce bude příliš drahá, výstavba byla odložena. Nakonec vznikl v rodném městě Hanse Gigera, v Churu.

Robot Restaurant

Kde se nachází: Tokio, Japonsko

Kdy byla otevřena: 2012

Neonové nápisy, bláznivé kostýmy i robotické bitvy. To vše se nachází japonském hlavním městě Tokiu a je ztělesněním japonského způsobu zábavy. Původně se zaměřovala na japonské podnikatele, momentálně se těší obrovskému zájmu turistů.

Hlavní součástí celé show jsou samozřejmě roboti. K vidění tak jsou nejen lidé, ale také zvířata nebo pohádkové bytosti, jako jsou jednorožci, víly nebo mořské panny. To vše v robotickém duchu. Na své si zde přijdou všechny věkové skupiny.

Výstavba restaurace se velmi prodražila a celkově vyšla na 10 milionů dolarů (cca 228 milionů korun).

Zauo

Kde se nachází: New York, USA

Kdy byla otevřena: 2018

Máte rádi ryby? A co si tak jednu chytit a pak rovnou sníst? Takto jedinečnou příležitost k zarybaření umožňuje restaurační řetězec Zauo, který vznikl v Japonsku v roce 1993. V ní si mohou hosté vybrat, jakou rybu si chtějí ulovit.

Když se jim to podaří, určí si, jak má být připravena. Jednu polovinu ryby tak můžete mít smaženou a druhou připravenou jako suši. Hlavním cílem majitelů bylo vytvoření respektu vůči živým tvorům kolem nás a vytvoření speciální atmosféry.

V restauraci není nouze ani o zábavu. Pokud někdo z hostů uloví rybu, zaměstnanci mu tleskají a hrají přitom na japonské bubny.

Rapunzel’s Royal Table

Kde se nachází: výletní loď Magic

Kdy byla otevřena: 2018

Máte rádi pohádky? Disney tento rok otevřel restauraci na lodi Magic, která v překladu znamená Rapunzelin královský stůl. Když vstoupíte do restaurace, okamžitě máte pocit, že vstupujete do královského sálu, zdobeného barevnými kresbami.

Král a královna zvou všechny hosty, aby se zúčastnili slavnostní oslavy Rapunzeliných narozenin a výročí jejího návratu do království. Během večeře provází hosty živá zábava, která zahrnuje zpěv a tanec.

Jídla v restauraci mají názvy spojené s pohádkou. Můžete tedy ochutnat Snuggly Ducking Platter (kachna s kořenovou zeleninou a černých chlebem) nebo Flynn Rider Platter (vepřové maso, klobáska a bramborový knedlík).

Foto: Shutterstock.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Rýže s kuřecím masem a mandlemi
tisicereceptu.cz

Rýže s kuřecím masem a...

Lehounká rýže v orientálním stylu, která skvěle voní...
Krvavý dárek od duchovního
enigmaplus.cz

Krvavý dárek od duchovního

Přístavní město na pobřeží Tyrhénského moře...
Co je zač děsivá příšera Momo z Missouri?
epochalnisvet.cz

Co je zač děsivá příšera...

Drobounká dívenka jménem Doris myje v kuchyni...
Má za hokejistu náhradu?
nasehvezdy.cz

Má za hokejistu náhradu?

Vypadá lépe než kdy...
Odpad! A zase odpad! Kam s ním?
panidomu.cz

Odpad! A zase odpad! Kam s...

Už v dobách slavného fejetonu Jana Nerudy se řešila...
Funkce i design v kuchyni
rezidenceonline.cz

Funkce i design v kuchyni

Kuchyňské sestavy jsou v dnešní době variacemi na...
Strojaři představili už 6. generaci studentské formule
21stoleti.cz

Strojaři představili už 6....

V předvečer dubajského EXPA, kde se závěrem...
Sothys Paris představil inovativní noční péči
iluxus.cz

Sothys Paris představil...

Nádherná a pružná pleť je nejlepším módním doplňkem ženy....
Přijde svatba, nebo rozchod?
nasehvezdy.cz

Přijde svatba, nebo rozchod?

Vztahu herečky EVY...
Je život na Zemi v područí severojižního magnetismu?
enigmaplus.cz

Je život na Zemi v područí...

Severojižní mystérie naší zeměkoule je údajně jedním...
Babička říkala, že to špatně dopadne
skutecnepribehy.cz

Babička říkala, že to...

Z dětství si pamatuji na spoustu...