Skip to content
reklama

Jak anglické fráze pomáhají naučit se jazyk rychleji

Tento článek je reklamním sdělením

Anglické fráze často úplně zbytečně představují jakéhosi strašáka. Mnohými studenty angličtiny jsou brány jako „něco navíc“. Něco, co je třeba se složitě učit nazpaměť, ale využití je minimální. A přesně tenhle způsob uvažování je tou největší chybou. Protože pokud se chcete domluvit anglicky, pak vám v tom poměrně rychle a naprosto spolehlivě, pomohou právě anglické fráze.

Anglické fráze budou vaším esem v rukávu

Ano, pravdou je, že se je musíte naučit opravdu velmi slušně. Ale jakmile si je alespoň trochu zažijete, zjistíte, že s nimi mnohem rychleji a snáze domluvíte. Používají se totiž neustále. Jsou velmi praktické, využijete jich v každodenní angličtině. Hodí se vám při hovoru s přáteli, v obchodě, nebo v práci.

Na internetu najdete spoustu materiálů, které vám umožní rychlé a snadné naučení anglických frází. Otevřete si třeba tento článek, kde naleznete nejdůležitější anglické fráze a mnoho dalších materiálů pro učení. A proč jsou vlastně anglické fráze tak důležité?

1. Anglické fráze využijete denně mnohokrát

Každé téma má své fráze. Frázím rozumí každý, kdo angličtinu ovládá. S jejich využitím můžete hodit za hlavu starosti, jak vyjádříte celou řadu věcí. Na velkou většinu z nich totiž existují anglické fráze. Jakmile si uvědomíte, že se vám vyplatí naučit se anglické fráze, výrazně vám to ulehčí život.  Vaše angličtina se s nimi posune o obrovský kus kupředu.

2. Nastartují vaše komunikační schopnosti

Anglické fráze jsou tím nejlepším pomocníkem v situacích, kdy se marně snažíte složit z hlavy nějakou větu. Zajímavé je, že vám to nemusí jít ani v případě, že máte slušnou slovní zásobu. Největším problémem je totiž nejen anglická slova znát, ale také je umět správně poskládat. A pokud často řešíte tenhle problém, pak je to přesně o tom, že vám chybí anglické fráze.

3. Naučíte se aktivní použití slovíček v praxi

V případě, že se budete učit jazyk skutečně komplexně, tedy také včetně anglických frází, půjdou vám dávat věty dohromady mnohem snáz. Věty, které zvládnete vytvořit se slovní zásobou řekněme o stu slovíček, nebudou zdaleka tak dokonalé jako věty, které dáte dohromady v případě, že budete mít v hlavě stejný počet frází.

4. Anglické fráze vám dávají svobodu v komunikaci

Anglické fráze vám dají svobodu. S některými vyjádříte jednotlivý výraz, s jinými dáte dohromady klidně celou větu. Jistě jste si už mnohokrát všimli toho, že jste některá spojení neuměli přeložit, ač jste jednotlivá slovíčka znali. To se totiž s největší pravděpodobností jednalo o fráze. Jsou všude, v restauraci, ve škole, v obchodě, na koncertu, v práci, v kině, na letišti, v hotelu, při cestování… A tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Pomohou vám doslova kdekoli a kdykoli.

Mluvte anglicky s přirozenou lehkostí

Zapomeňte na otrocké překládání vět slovo po slovu. Takový postup k opravdu dobré angličtině nevede. Jak jistě sami víte, český a anglický slovosled není stejný. Stejně ale většina studentů uvažuje vždy podobně. Snaží se poskládat větu ze slov podle toho, jak by ji řekli v češtině. A přesně z tohoto postupu vyplývá, že nemáte naučené ty nejdůležitější anglické fráze. Pokud by tomu tak bylo, tento způsob nevolíte, protože ho nebudete potřebovat. Anglické fráze vám významným způsobem pomohou komunikovat bez zbytečného přemýšlení.

Jazyk je třeba ovládat automaticky. Pokud nad vším musíte dlouze přemýšlet, těžko můžete komunikovat plynule. Navíc si dlouhým přemýšlením vytváříte prostor k dělání zbytečných chyb. Učte se co nejvíce anglické fráze. Jakmile nad jejich používáním nebudete muset přemýšlet, vaše komunikace se stane skutečně plynulou a přirozenou.

To je přesně to, o co jde všem, kteří chtějí ovládat angličtinu. Žádný zbytečný stres, nervozita, dlouhé přemýšlení. Žádné překládání ve vaší hlavě a trápení se s gramatikou. Mluvte a zapojujte do vaší řeči anglické fráze. Vaše angličtina přestane být kostrbatá. Naopak čím více frází si osvojíte, tím více budete sebevědomí. Už pro vás nebude strašákem pracovní pohovor, komunikace ve společnosti atd. Anglické fráze budou vaším esem v rukávu.

Foto: archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Léto se blíží: Těšte se na vodu i kulturní vyžití
epochanacestach.cz

Léto se blíží: Těšte se na...

Sluneční paprsky pomalu ale jistě lákají...
Když očí pálí
panidomu.cz

Když očí pálí

Pálení v očích sice zdraví neohrožuje, zato...
Staré panenky v muzeu po půlnoci ožily
skutecnepribehy.cz

Staré panenky v muzeu po...

Už od pohledu mi bylo jasné, že v tom starém hotýlku...
Královny starověkého Egypta: 10 zajímavých faktů o dceři slavné Kleopatry
epochalnisvet.cz

Královny starověkého Egypta: 10...

Kleopatra je bezesporu nejznámější královnou starého Egypta....
Dechberoucí udržitelná rezidence ve svahu
rezidenceonline.cz

Dechberoucí udržitelná...

To, co bylo původně plánováno jako...
Dokáže Tatiana Dyková uhlídat manžela?
nasehvezdy.cz

Dokáže Tatiana Dyková...

Mít za manžela idol ženských...
Prokletý náhrdelník. Chtěly ho mít, místo toho předčasně zemřely
enigmaplus.cz

Prokletý náhrdelník. Chtěly ho...

Francouzská šlechta 18. století si...
Podvedla Berenika manžela s milencem?
nasehvezdy.cz

Podvedla Berenika manžela s...

Krásná BERENIKA...
Paranormální jevy v archivech CIA
enigmaplus.cz

Paranormální jevy v...

Po odtajnění archivů CIA vychází najevo, že se...
Královny starověkého Egypta: 10 zajímavých faktů o dceři slavné Kleopatry
21stoleti.cz

Královny starověkého Egypta: 10...

Kleopatra je bezesporu nejznámější královnou starého Egypta....
PRU58 má zahrádku
iluxus.cz

PRU58 má zahrádku

Vyhlášená holešovická restaurace PRU58 je klenotem...
Pečené plněné brambory s brynzou
tisicereceptu.cz

Pečené plněné brambory...

Jednoduchý recept si vás získá kombinací chutí...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha