Skip to content

Jak anglické fráze pomáhají naučit se jazyk rychleji

Tento článek je reklamním sdělením

Anglické fráze často úplně zbytečně představují jakéhosi strašáka. Mnohými studenty angličtiny jsou brány jako „něco navíc“. Něco, co je třeba se složitě učit nazpaměť, ale využití je minimální. A přesně tenhle způsob uvažování je tou největší chybou. Protože pokud se chcete domluvit anglicky, pak vám v tom poměrně rychle a naprosto spolehlivě, pomohou právě anglické fráze.

Anglické fráze budou vaším esem v rukávu

Ano, pravdou je, že se je musíte naučit opravdu velmi slušně. Ale jakmile si je alespoň trochu zažijete, zjistíte, že s nimi mnohem rychleji a snáze domluvíte. Používají se totiž neustále. Jsou velmi praktické, využijete jich v každodenní angličtině. Hodí se vám při hovoru s přáteli, v obchodě, nebo v práci.

Na internetu najdete spoustu materiálů, které vám umožní rychlé a snadné naučení anglických frází. Otevřete si třeba tento článek, kde naleznete nejdůležitější anglické fráze a mnoho dalších materiálů pro učení. A proč jsou vlastně anglické fráze tak důležité?

1. Anglické fráze využijete denně mnohokrát

Každé téma má své fráze. Frázím rozumí každý, kdo angličtinu ovládá. S jejich využitím můžete hodit za hlavu starosti, jak vyjádříte celou řadu věcí. Na velkou většinu z nich totiž existují anglické fráze. Jakmile si uvědomíte, že se vám vyplatí naučit se anglické fráze, výrazně vám to ulehčí život.  Vaše angličtina se s nimi posune o obrovský kus kupředu.

2. Nastartují vaše komunikační schopnosti

Anglické fráze jsou tím nejlepším pomocníkem v situacích, kdy se marně snažíte složit z hlavy nějakou větu. Zajímavé je, že vám to nemusí jít ani v případě, že máte slušnou slovní zásobu. Největším problémem je totiž nejen anglická slova znát, ale také je umět správně poskládat. A pokud často řešíte tenhle problém, pak je to přesně o tom, že vám chybí anglické fráze.

3. Naučíte se aktivní použití slovíček v praxi

V případě, že se budete učit jazyk skutečně komplexně, tedy také včetně anglických frází, půjdou vám dávat věty dohromady mnohem snáz. Věty, které zvládnete vytvořit se slovní zásobou řekněme o stu slovíček, nebudou zdaleka tak dokonalé jako věty, které dáte dohromady v případě, že budete mít v hlavě stejný počet frází.

4. Anglické fráze vám dávají svobodu v komunikaci

Anglické fráze vám dají svobodu. S některými vyjádříte jednotlivý výraz, s jinými dáte dohromady klidně celou větu. Jistě jste si už mnohokrát všimli toho, že jste některá spojení neuměli přeložit, ač jste jednotlivá slovíčka znali. To se totiž s největší pravděpodobností jednalo o fráze. Jsou všude, v restauraci, ve škole, v obchodě, na koncertu, v práci, v kině, na letišti, v hotelu, při cestování… A tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Pomohou vám doslova kdekoli a kdykoli.

Mluvte anglicky s přirozenou lehkostí

Zapomeňte na otrocké překládání vět slovo po slovu. Takový postup k opravdu dobré angličtině nevede. Jak jistě sami víte, český a anglický slovosled není stejný. Stejně ale většina studentů uvažuje vždy podobně. Snaží se poskládat větu ze slov podle toho, jak by ji řekli v češtině. A přesně z tohoto postupu vyplývá, že nemáte naučené ty nejdůležitější anglické fráze. Pokud by tomu tak bylo, tento způsob nevolíte, protože ho nebudete potřebovat. Anglické fráze vám významným způsobem pomohou komunikovat bez zbytečného přemýšlení.

Jazyk je třeba ovládat automaticky. Pokud nad vším musíte dlouze přemýšlet, těžko můžete komunikovat plynule. Navíc si dlouhým přemýšlením vytváříte prostor k dělání zbytečných chyb. Učte se co nejvíce anglické fráze. Jakmile nad jejich používáním nebudete muset přemýšlet, vaše komunikace se stane skutečně plynulou a přirozenou.

To je přesně to, o co jde všem, kteří chtějí ovládat angličtinu. Žádný zbytečný stres, nervozita, dlouhé přemýšlení. Žádné překládání ve vaší hlavě a trápení se s gramatikou. Mluvte a zapojujte do vaší řeči anglické fráze. Vaše angličtina přestane být kostrbatá. Naopak čím více frází si osvojíte, tím více budete sebevědomí. Už pro vás nebude strašákem pracovní pohovor, komunikace ve společnosti atd. Anglické fráze budou vaším esem v rukávu.

Foto: archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Boj v zákulisí Slunečné? Závidí jí slávu a peníze!
nasehvezdy.cz

Boj v zákulisí Slunečné? Závidí...

Dlouhé roky se snaží...
Na cestě po Rakousku: Když milujete kolo, historii a přírodu…
epochanacestach.cz

Na cestě po Rakousku: Když...

Desítky jezer, stovky...
Šílený císař Nero:  Pronásledoval ho duch jeho matky?
epochalnisvet.cz

Šílený císař Nero: ...

Z císařských komnat se ozývá přerývané oddechování. Patří...
Zachránil naši dcerku
skutecnepribehy.cz

Zachránil naši dcerku

Vzali jsme si pejska z útulku,...
Pražské židovské hřbitovy: Tajemná místa posledního odpočinku
enigmaplus.cz

Pražské židovské hřbitovy:...

Starý židovský hřbitov není jediným pohřebištěm,...
Babiččiny tvarohové buchty
tisicereceptu.cz

Babiččiny tvarohové buchty

A když buchty, nemůže chybět česká klasika...
Ztracený poklad Karla IV. v Opatovicích: Kde je mu konec?
enigmaplus.cz

Ztracený poklad Karla IV. v...

Ztracený poklad Karla IV. se...
V pravěku to bez „ostrých loktů“ nešlo
21stoleti.cz

V pravěku to bez „ostrých...

Nejnovější archeologický průzkum dokazuje, že v...
Již 8. rok v řadě se Hublot stal oficiální časomírou Bol d’Or Mirabaud
iluxus.cz

Již 8. rok v řadě se Hublot stal...

Léto je ideálním obdobím k obnově a...
Kapka ke kapce, pro užitek i osvěžení
panidomu.cz

Kapka ke kapce, pro užitek i...

Voda je život a pro zahradu to platí...
Jaká je pravda? Vážně manželku podvádí?
nasehvezdy.cz

Jaká je pravda? Vážně...

Mnoho prožitých...
Křídlová dveřní klasika
rezidenceonline.cz

Křídlová dveřní klasika

Hodí se všude, kde máme na otevírání tohoto typu dveří...