Skip to content

Francouzský velikán Depardieu: Jeho syn prodával své tělo na protest proti němu!

Francouzský herec Gérard Depardieu měl se svým synem Guillaumem jen samé potíže. Neustále řešil jeho problémy s alkoholem a drogami, ke kterým se jeho nejstarší potomek ještě více uchýlil poté, co mu byla amputována noha.

Gérard Depardieu (*1948) vyrostl ve skromných poměrech s pěti dalšími sourozenci, i přesto se stal slavným hercem, jenž se objevil ve více než 170 filmech a zná jej celý svět. Roku 1971 se mu narodilo první dítě, syn Guillaume (1971–2008), a Gérard určitě nepočítal s tím, že z něj vyroste „enfant terrible“ francouzského filmového světa.

Guillaume Depardieu ve snímku Cesta za horizont

Miloval heroin

Už jako tříletý se Guillaume poprvé objevil ve filmu po boku svého táty Gérarda a natočili spolu i pár dalších filmů. Syn slavného herce s jemnými rysy a dlouhými blonďatými vlasy se ale urputně snažil vymanit ze stínu svého otce, a tak se vydal svou vlastní cestou.

Brzy ho předcházela pověst plná skandálů, přestupků, urážek a výtržnictví. Už v roce 1993 měl za sebou dva tresty odnětí svobody za přestupky spojené s drogami. V sedmnácti kradl, aby si vydělal na další dávku oblíbeného tlumiče, a ve dvaadvaceti s heroinem dokonce obchodoval.

Gérard o problémech svého syna dlouho věděl, nakonec jej zapudil.

Zbožňoval motorky

Dva roky poté, co si odpykal poslední trest, se projížděl na své oblíbené motorce, ale na silnici vypadl z jednoho z aut kufr, Guillaume vjel přímo na něj a neštěstí bylo na světě. Jeho koleno utrpělo tak těžká zranění, že mladý Depardieu musel prodělat sedmnáct náročných operací.

Ani ty mu nohu nezachránily, protože do pochroumaného kolena se dostala infekce. V roce 2003 tak Guillaume musel souhlasit s amputací pravé dolní končetiny. Na nemocničním lůžku pobyl dlouhou dobu, o které se vyjádřil takto: „Když v nemocnici strávíte rok, aniž byste viděli cokoli jiného, tak vás fyzická bolest úplně pohltí, vezme si i vaši mysl.

Už nic nejste. Už nic necítíte.“ Ten samý rok byl Guillaume odsouzen k devíti měsícům vězení poté, co střelnou zbraní ohrožoval přítele, jenž kritizoval jeho oblečení. To byla pro Gérarda poslední kapka a na syna zcela zanevřel.

Guillaume se přiznal i k prostituci.

Otevřeně promluvil

Ve své autobiografické knize, jež vyšla roku 2004, syn opakovaně kritizoval otce za to, že mu byly peníze dražší než vlastní syn: „Miluji ho a nenávidím ze stejných důvodů. Za to, že je impotent. Za to, jak utíká od svého života, i za to, jak proti tomu bojuje.

Je to blbec. Je to zoufalec. Obklopuje se příliš mnoha lidmi, kteří mu nemají co nabídnout.“ V jednom rozhovoru na sebe Guillaume Depardieu dokonce prozradil, že v patnácti letech jakémusi muži poskytl erotické služby, když neměl ani floka, a přiznal, že nějakou dobu v prostituci dál pokračoval.

Dodal ještě, že tímto aktem protestoval proti prestiži své rodiny a jménu svého otce.

Zprvu šlo o rodinnou idylku, synek se svým otcem dokonce už jako dítě hrál ve filmech.

Nezvládl natáčení

Guillame vůči svému otci cítil nevraživost a zároveň chtěl být úspěšný jako on. O svých hereckých kvalitách pochyboval, i když v roce 1996 získal prestižní francouzské filmové ocenění César, jež lze považovat za ekvivalent Oscarů.

Filmového prostředí se nevzdal ani po amputaci nohy, a dokonce se několik měsíců před smrtí začal s Gérardem opět sbližovat. V roce 2008 Guillaume odjel do Rumunska na natáčení snímku Ikarovo dětství.

Jeho oslabené tělo se ale nedokázalo vyrovnat s tamním počasím. Důsledkem byl akutní zápal plic, kterému sedmatřicetiletý, drogami a alkoholem zničený muž nedokázal vzdorovat. Podlehl 13. října 2008.

Guillaume po sobě zanechal dvacet úžasných filmů a dcerku Louise. Gérard smrt milovaného potomka nesl tak těžce, že se chtěl dokonce odstěhovat z Francie. O odchodu nejstaršího syna byl poprvé schopen promluvit až deset let po pohřbu.

Médiím tehdy sdělil: „Guillaume byl netrpělivý, stejně jako já, a byl i neuvěřitelně citlivý, skutečný básník. Žil jako básník, a dokonce tak i zemřel.“

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor: Lenka Jarošová
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Carevna Alžběta zakázala dvořanům jíst jablka
epochalnisvet.cz

Carevna Alžběta zakázala...

V kuchyni všichni poklimbávají, do postele ale jít...
Poveglia: Tajuplný ostrov smrti v benátské laguně
enigmaplus.cz

Poveglia: Tajuplný ostrov smrti...

Půvabné Benátky mají na dohled jedno z...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Dobré znamení v těžké době: Krev sv. Januária v neděli zkapalněla
enigmaplus.cz

Dobré znamení v těžké době:...

Je to zázrak, který se odehrává pouze třikrát do roka...
Vědci objevili stopy exploze, která mohla zničit biblickou Sodomu
21stoleti.cz

Vědci objevili stopy exploze,...

Lokalita Tall el Hammam v dnešním Jordánsku...
Čína: Její panenská příroda vám sebere dech
epochanacestach.cz

Čína: Její panenská příroda...

Slunce se mocně...
Manžel se zase učí mluvit
skutecnepribehy.cz

Manžel se zase učí mluvit

Když mi volali z nemocnice, že...
Proč nemá jejich láska žádnou šanci?
nasehvezdy.cz

Proč nemá jejich láska...

Do dalšího vztahu šla...
Tereza Salte si splnila svůj sen o bydlení
iluxus.cz

Tereza Salte si splnila svůj...

Autorka blogu Teraza In Oslo, knih...
Plněná jehněčí kýta po anglicku
tisicereceptu.cz

Plněná jehněčí kýta po...

U nás její obliba ještě není tak velká, ale v Anglii patří mezi...
Deník uleví od trápení na duši
panidomu.cz

Deník uleví od trápení na duši

Skutečně, svěřovat se se svými starostmi...
Prošvihne svou poslední šanci?
nasehvezdy.cz

Prošvihne svou poslední šanci?

Své rodinné štěstí si...