Skip to content

Elon Musk slevil ze svých slibů o super výkonné nabíječce Supercharger v3

Tento článek je reklamním sdělením

Svět elektromobilů se léta jako okurkové sezóny, kdy se nic moc neděje, obávat nemusí. Během července nebo srpna totiž průkopnická automobilka Tesla Motors plánuje odhalit novou generaci nabíjecích stojanů Supercharger v3. Ze slibovaného skoro trojnásobného navýšení výkonu na 350 kW ale nakonec sešlo. Jaký výkon nových nabíječek slibuje Elon Musk nyní?

Už v prosinci 2016 Elon Musk provokoval oznámením, že Tesla se chystá vylepšit nabíjecí stanice Supercharger z výkonu 120 kW až na úctyhodných 350 kW. Tehdy svérázný šéf Tesla Motors popisoval nabíječku s výkonem 350 kW dokonce jako „hračku pro děti“, jakoby chtěl ukázat, že se nemíní zastavit ani u tohoto vysokého čísla.

Superchargery 3. generace nabídnou výkon 200 až 250 kW

Jenže když se vrátíme zpátky do současnosti, o magické hranici 350 kW teď hovoří úplně jiné automobilky (Ford, Volkswagen, BMW a Daimler pro společnou nově budovanou nabíjecí síť Ionity), zatímco Musk se nedávno vytasil s o poznání umírněnějším řešením. Nové Superchargery poskytnou výkon až 250 kW a veřejnosti budou poprvé představeny koncem letošního léta. Fanoušci elektromobility se prý kromě ohlášeného zvyšování výkonu mohou těšit i na spoustu dalších vylepšení, kterých se Superchargery dočkají.

Čeští elektromobilisté mohou využít 3 Superchargery

V České republice zatím stojí tři nabíjecí stanice Tesly, nedaleko Humpolce, Olomouce a poblíž Vestce u Prahy. Dohromady v nich najdete 24 nabíjecích stojanů pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem. U slovenských sousedů najdeme Superchargery dva, u Bratislavy a u města Zvolen.

Foto: Tesla
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …