Skip to content

Ďáblův strom v New Jersey: Skrývá duše těch, kteří zde zahynuli násilnou smrtí?

Z větví dubu ve větru vlají přízračné oprátky. Zvědavého návštěvníka zamrazí. Měl by se odvážit blíže k prokletému stromu? Podle místních je to prý nebezpečné. Dub obestírá krvavá historie a strašidelné zkazky.

Co když jsou všechny pravdivé?

Kromě domů plných duchů, přízračných lodí či prokletých skalisek existují na naší Zemi prý také strašidelné stromy. Jeden se zvláště neblahou pověstí se nachází v Martinsvillu v Somersetském okrese amerického státu New Jersey.

Starý dub s pokroucenými větvemi, které se vztahují k obloze jako přízračné pařáty, vypadá jako by vypadl z nějakého hororu. Děsivé je i jeho jméno Ďáblův strom. Čím si ho vysloužil?

ďáblův strom
Proč získal Ďáblův strom tak děsivé jméno?

Temná historie

Farmář z neznámých důvodů povraždí celou rodinu. Pak se obtížen černým svědomím vydá k nedalekému dubu. Na jeho větev pověsí oprátku a skoncuje se životem. Od této chvíle je prý strom prokletý. Dochází zde k dalším sebevraždám a vraždám.

V oblasti má například své ústředí Ku-klux-klan a traduje se, že u stromu provádí vraždy a lynčování. Takové násilné činy údajně zanechaly své stopy. „Říká se, že zlý strom hladově absorbuje duše těch, kteří zde zemřeli násilnou smrtí,“ píše v Japonsku žijící záhadolog amerického původu Brent Swancer (*1973). Skutečně může dub absorbovat temnou energii násilí a obrátit ji proti těm, kteří se dostanou do jeho blízkosti?

Oběšenec
Ve větvích dubu se prý pověsil farmář, který vyvraždil svou rodinu.

Pomstychtivý dub

Podle místních obyvatel stihne neštěstí každého, kdo prokletému stromu neprojeví patřičnou úctu. Snad nejhorší čin, kterého se člověk může dopustit je, pokud se rozhodne u dubu vymočit. Ďáblův strom ho stihne svou pomstou a dotyčného čeká tragédie například v podobě dopravní nehody.

Neuvážené je ale prý i dubu zlořečit. Není to trochu přitažené za vlasy? Jak by nám mohl strom ublížit? O osamělém dubu však kolují daleko šíleněji znějící historky.

u stromu
Neuvážené přiblížení se ke stromu může být údajně nebezpečné.

Neuvěřitelné zkazky

Duše těch, kteří zde přišli o život, nemohou nalézt klid. Proto se někdy ze stromu údajně ozývá pláč, ječení, nebo naopak dětský smích. Z větví prý někdy vlají přízračné oprátky či dokonce těla oběšenců.

A další pověsti vypovídají o dění skutečně ďábelském. Místní hovoří o zvláštním teple, které údajně z dubu vyzařuje. Na jeho větve prý ani v nejtužší zimě nedopadá sníh. Rovněž se traduje, že do stromu čas od času uhodí blesk, aniž by mu způsobil opravdovou škodu.

Další historky slouží jako varování pro případné zvědavce. Podle tvrzení obyvatel Martinsvillu každému, kdo se dotkne kmene stromu a následně pojí v blízké restauraci, zčernají ruce. Snad nejneuvěřitelněji zní historka, že kdo se dostane do příliš velké blízkosti stromu, bude pronásledován strašidelným černým pickupem tak dlouho, dokud neuteče z prokletého místa.

Démonická aura stromu děsí lidi žijící v jeho blízkosti. Několikrát se ho údajně pokoušeli pokácet, ale prý to není možné. Třeba však nechtějí jenom přijít o turistickou atrakci. Jsou všechny zkazky, které o Ďáblově stromu kolují, pouze dílem lidské obrazotvornosti, nebo se alespoň v některých z nich skrývá pravda?

Foto: http://www.hyundai-forums.com, https://venturestoanomaly.wordpress.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …