Domů     Čínský Fritzl měl tajnou podzemní mučírnu
Čínský Fritzl měl tajnou podzemní mučírnu
13.5.2024

Čínský úředník Li Hao vede vcelku poklidný rodinný život s manželkou a osmiměsíčním synem.

K zásadnímu obratu dochází ve chvíli, kdy na policejní stanici přijde k smrti vystrašená mladá žena, která tvrdí, že byla dlouhé měsíce vězněna a znásilňována v důmyslné podzemní kobce. Policie odtud nakonec zachraňuje další tři její spoluvězeňkyně. Zbývající dvě ženy jsou nalezeny mrtvé.

„Lásko, začnu si přivydělávat jako noční hlídač,“ oznamuje 36letý Li Hao své ženě, a vytváří si tak alibi pro to, aby na každých 14 dní v měsíci mohl zcela opustit rodinu a věnovat se „jiným záležitostem“.

Ve skutečnosti si totiž pod cizí budovou pronajímá nenápadné malé sklepení, které pro jistotu zabezpečuje sedmero ocelovými dveřmi, aby se odtud nikdo nedostal a nikdo venku neměl ani stín podezření. Zní to jako začátek hororového filmu? V roce 2009 se skutečně odehrál.

Zneužívání vězněných dívek jako dobrý byznys

Li Hao si brzy vytipuje hned několik prostitutek a tanečnic, které v baru láká k sobě domů. Pod příslibem sexu za peníze ho ženy skutečně následují. Ve sklepě tak nakonec v jednu chvíli vězní celkem šest žen ve věku od 16 do 23 let.

Některé z nich zde stráví neskutečných 21 měsíců a jedna s ním také přijde do jiného stavu. Li Hao přitom tyto ženy vězní především za účelem finančního zisku.

Do kobky čile vodí zákazníky, se kterými je nutí mít sex, ale také s nimi natáčí sexuální videa, která následně umisťuje na placené erotické stránky.

Podle vyjádření, které padlo u soudu, jsou dívky po celou dobu vystaveny neuvěřitelnému psychickému a fyzickému mučení. Manželka tyrana přesto uvádí, že si ničeho podezřelého nevšimla a její muž se doma choval stejně jako dříve.

Nebohé dívky drží v sofistikovaném podzemí. Foto: Pixabay
Nebohé dívky drží v sofistikovaném podzemí. Foto: Pixabay

Dvě místnosti čtyři metry pod zemí

Policisté, kteří na případu pracují, jsou naprosto ohromeni složitostí zrekonstruovaného sklepa, který Li Hao pečlivě budoval dva roky předtím, než dívky unesl. Je složen ze čtyř částí.

Dvě kobky slouží pro návštěvy zákazníků a natáčení, nenápadný otvor o průměru 60 cm vede do tunelu. Úzký je tak, že umožňuje dospělému člověku pouze lézt. Tunel potom končí ve dvou malých místnostech, kde šest dívek přežívalo. Tyto místnosti už se nacházejí dobré čtyři metry pod zemí původního sklepa.

Do vězení putují i samotné oběti

Tento děsivý „stroj na peníze“ Li Hao udržuje úspěšně v chodu téměř dva roky, dokud jedna z vězněných obětí neuteče a její šokovaní příbuzní ji zbídačenou neodvedou na policii.

Za tu dobu však v kobce dochází také k úmrtí dvou vězněných žen, přičemž jedna umírá v důsledku opakovaného a brutálního bití, druhá je uškrcena. Zavraždit je mají ostatní tři na popud věznitele evidentně proto, aby si samy zachránily život.

Paradoxně je však soud nakonec také uznává vinnými a jedna je za vraždu potrestána třemi lety za mřížemi, zbylé dvě dostávají podmínku.

Vybírá si sociálně ohrožené ženy. A prochází mu to, dokud jedna neuteče... Foto: Pixabay
Vybírá si sociálně ohrožené ženy. A prochází mu to, dokud jedna neuteče… Foto: Pixabay

Dvě ženy, o které nikdo nestál

Okolnosti nálezu těchto dvou mrtvých žen jsou ale stále tak trochu v mlze. Jejich těla se sice našla, ale až během plného vyšetřování případu, tedy ve chvíli, kdy už byla v pokročilém stadiu rozkladu.

Ležela netknuta a neobjevena pěkných pár měsíců, bez jakékoli pozornosti policie. Ztratily se zaměstnankyně nočního klubu náhodou? Proč jejich zmizení nikdo nenahlásil a nikdo je ani nepostrádal?

Kam se ztratili sexuchtiví zákazníci, které věznitel ke svým prostitutkám do sklepení vodil? Nebylo jim ani trochu podezřelé, v jakém prostředí má k erotickým radovánkám dojít?

Policie si sype popel na hlavu

Místní policie pochopitelně s následnou medializací tohoto šokujícího případu cítí silnou potřebu obhájit své jednání a omluvit se za nekonání základních povinností strážců pořádku.

Čtyři policisté jsou okamžitě suspendováni a dochází k masivním kontrolám v podobných klubech a zařízení, stejně jako v on-line prostoru, kam Li Hao svá videa prodával. „Prosím, aby nám lidé dali druhou šanci.

Ukážeme vám výsledky našich akcí,“ prosí ředitel úřadu veřejné bezpečnosti v Luoyangu.

Čína se s vrahy příliš nemazlí

Samotný Li Hao je v listopadu 2012 odsouzen k trestu smrti. Usvědčen je z vraždy, znásilnění, nezákonného zadržování, organizované prostituce a výroby pornografie za účelem zisku.

Zbaven je svých politických práv a uhradit musí také pokutu 10 000 juanů, tedy téměř 40 000 korun. Před smrtí se setkává se svými příbuznými, ale jak vřelé toto setkání bylo – pokud vůbec proběhlo – to už tiskové agentury neuvádějí.

Pokus o právní zastoupení dívek selhal

Právnička, která celý případ sleduje, vystupuje s tím, že rozsudek smrti pro únosce je možná předvídatelný, ale jako žena nemůže a nechce souhlasit s rozsudkem pro tři vězněné ženy.

„Byla jsem šokována, když jsem slyšela verdikty, protože se staly oběťmi tohoto skandálu sexuálními otrokyněmi,“ uvádí právnička Zhang, která se sice pokoušela zastupovat tyto ženy u soudu, ale místní úřady její snahy údajně zamítly.

„Když byl skandál odhalen, okamžitě jsem zamířila do Luoyangu, abych lobbovala u městské právní kanceláře, úřadu veřejné bezpečnosti, ženské federace, úřadu právní pomoci a dalších oddělení, ale žádný z nich mi nedovolil tento případ převzít.“ Odvolává se na špatné sociální zázemí všech šesti žen, které je podle ní příčinou laxního zájmu policie i široké veřejnosti.

Unesené pracovaly dříve třeba v kadeřnictví... Foto: Pixabay
Unesené pracovaly dříve třeba v kadeřnictví… Foto: Pixabay

Případ zůstává plný otazníků

„Chtěla jsem těm ženám pomoci, protože předtím, než byly uneseny, pracovaly v karaoke barech, kadeřnických salonech a masážních studiích. Tedy ve všech oblastech, které jsou naší společností marginalizovány a diskriminovány.

Místní úřady jim ale raději zajistily právníka, který nebude zpochybňovat rozsudek soudu. To je velmi nespravedlivé,“ míní právnička, která rovněž oceňuje zájem zahraničních médií o případ, ačkoli okolnosti jeho zveřejnění jsou dodnes plné nejasností.

Soud nakonec podle vyjádření oficiální tiskové agentury vzkazuje, že k dívkám se naopak zachoval shovívavě, a proto jejich trest není příliš vysoký.

Videa z děsivé kobky sice částečně pronikají na internet v roce 2011, stejně jako podrobný plánek podzemního vězení, svět však musí přihlédnout k tomu, že informace jsou v Číně velmi pečlivě cenzurovány, a proto se kompletní a hrůzné detaily z vyšetřování zřejmě nikdy nedozvíme.

Foto v úvodu: Pixabay
Související články
Svět zločinu
Heparinový vrah poslal na onen svět sedm pacientů!
Pacient v bezvědomí tiše oddechuje. Nevnímá, že k němu právě přišel zdravotník a do kapačky mu cosi píchl. Je to heparin, snižující srážlivost krve. Brzy nato je na oddělení poplach. Muž silně krvácí. To už ale vrah leží doma s nohama na gauči.  Jen málokdo v České republice nezná jméno Petr Zelenka. Pokud si někdo […]
Svět zločinu
Charles Manson: Psychopatický vůdce sekty
Charles Manson byl charismatický, ale psychopatický vůdce sekty „Rodina“, která v 60. letech 20. století terorizovala Kalifornii. Manson byl zodpovědný za vraždu Sharon Tate a dalších devíti lidí a jeho zločiny dodnes šokují a fascinují svět. Mansonův život Charles Manson se narodil v roce 1934 v Cincinnati ve státě Ohio. Jeho matka byla prostitutka a […]
Svět zločinu
Pedofil Marc Dutroux: Osamělý muž toužil po náklonnosti dětí
Odhalení belgického pedofila, únosce a vraha Marka Dutrouxe patřilo ve své době k největším šokům v Evropě. Jeho případ je nejen odpudivým příběhem brutálního násilí, ale odhaluje i mnoho pochybení při vyšetřování. Belgický chlapec Marc Dutroux má od narození všechny podmínky k tomu, aby z něj vyrostl slušný člověk. Pochází z učitelské rodiny, kam se […]
Svět zločinu
Natascha Kampuschová: Příběh unesené dívky
Psychopat Wolfgang Priklopil ji unesl, když jí bylo pouhých deset let. Roky ji držel v temné kobce, bil ji a znásilňoval. Nataschu se mu přesto úplně zlomit nepodařilo a ona od něj po osmi a půl letech utekla. Co prožívala v domě svého únosce?  Je krátce po sedmé hodině ráno 2. března 1998 a desetiletá Natascha Kampuschová […]
reklama
lifestyle
Falco: Rakouský hudební fenomén s tragickým osudem
Tento článek popisuje životní cestu rakouského zpěváka a skladatele Falca, od jeho neobvyklého talentu v dětství, přes bouřlivou kariéru plnou hitů jako „Der Kommissar“ a „Rock Me Amadeus“, až po tragickou smrt při automobilové nehodě v roce 1998.   Falco, vlastím jménem Johann „Hans“ Hölzel (1957–1998), je rakouský hudebník, zpěvák a skladatel. Stal se jediným […]
Co se skrývá za záhadnou smrtí muzikanta Miroslava Berky?
Jsou tři hodiny odpoledne. Lucerna je ještě zavřená pro veřejnost, jen v uklízečky vytírají v sále podlahu, brigádníci doplňují nápoje do ledničky a ve zkušebně sedí osazenstvo kapely Olympic. Jeden její člen chybí. „Tak ještě počkáme a uvidíme,“ prohlásí frontman Petr Janda (*1942). Ale když se nic nestane, odehrají zkoušku i bez kolegy.   Odešel, nedošel Tím, […]
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky […]
Dětství božské MM: Otec neznámý, matka v depresích
Gladys Bakerová zabouchne dveře a zamkne je. „Neboj se, neboj, budeme spolu,“ uklidňuje tříleté děvčátko schované ve velkém pytli. Je to únos se vším všudy. Dítko v pytli není nikým jiným, než budoucím filmovým idolem. Matka se ji právě pokouší získat od pěstounky Idy Bolenderové zpět do své péče… Ida si s chatrnými dveřmi za […]
reklama
historie
Smích střídá děs: Tři nejznámější klauni světa
Zatímco ráno obskakuje děti v nemocnici, tvoří zvířata z balonků a vypráví vtipy, večer jako by se po veselém chlapíkovi slehla zem. Obtloustlý muž svou oběť sváže, sundá kalhoty a znásilní. Druhý den si opět navlékne klaunské šaty a vyrazí bavit děti jako by se nechumelilo. Tulák, který dobyl svět Kdo: Emmett Kelly Zajímavost: Prorazí i v Hollywoodu […]
Kníry: Dovedete si bez něj představit Chaplina?
Mrožák, angličák, kartáček, podkova, tkanička, řídítka. Druhů a variant knírů jsou desítky. A každý má minimálně jednu slavnou osobnost, která by bez něj nebyla kompletní. Knír je natolik dominantním prvkem tváře, že se v mnoha případech stává nejen poznávacím znamením, ale doslova obchodní značkou. Jeho historie dlouhá, plná vítězství i porážek. Žižka má holou bradu Vousy […]
Poslední válečná kořist: Nacistická ponorka vezla uran i plány stíhačky
Jaký byl osud německé zaoceánské ponorky typu XB? Dne 25. března 1945 se ponorka U 234 vydala na přísně tajnou misi do Japonska s exkluzivním nákladem na palubě Cestou se však její posádka dozvěděla o kapitulaci Německa, a tak se musela vzdát… Oceánská minonosná ponorka U 234 byla jednou z největších ponorek své doby. Objednávku na její […]
Věra Čáslavská: Tragédie slavné rodiny
Tragédie se bohužel nevyhýbají nikomu z nás. Platí to i o slavných rodinách umělců, vědců a sportovců. Ani zlaté medaile z olympiád a mistrovství světa nikomu nezaručují domácí štěstí.  V lepších případech to končí rozvodem, v těch horších se neshody kupí i po rozvodu. A někdy může dojít i k násilí a smrti někoho z […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nehoda měla šťastný konec
skutecnepribehy.cz
Nehoda měla šťastný konec
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
historyplus.cz
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
Moctezuma přivítá Španěly květinami či zlatými dary a jedná s nimi s vybranou zdvořilostí. Nejspíš tak chce odhalit jejich slabosti, aby je mohl snáze porazit. Cortés je ale ostražitý a aztéckého vládce v jeho úmyslech předběhne…   Janovský mořeplavec Kryštof Kolumbus (asi 1451–1506) v roce 1492 definitivně objevil pro Evropany Ameriku. Záhy do Nového světa připlouvá mnoho španělských conquistadorů
Jak odhodit věčnou smůlu?
nejsemsama.cz
Jak odhodit věčnou smůlu?
Asi znáte období, kdy se vám nic nedaří, vše vám padá z rukou a pokazí se všechno, co může. Co když se vás ale smůla drží déle? Zapracujte na tom magicky. Máme pro vás tipy, jak smůlu vyprovodíte ze dveří. Váš život se často podobá zebře, bílý úsek radostí střídá černé pásmo smůly a pak
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
nasehvezdy.cz
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
Ačkoli jejich lásce zpočátku nikdo nedával velkou šanci, dnes jsou spolu herec Jakub Prachař (40) a herečka z Jedné rodiny Sara Sandeva (26) několik let. Až nedávno se ale ukázalo, že herečka na sta
Telemedicína je užitečná nejen pro diabetiky
panidomu.cz
Telemedicína je užitečná nejen pro diabetiky
Tlak, tep a dokonce ani hladinu krevního cukru už nemusí lékař sledovat pouze v ordinaci, pomocí techniky si pacienta může zkontrolovat „na dálku“. Přes chytrý telefon či notebook. Každý obyvatel Česka navštíví průměrně jedenáctkrát za rok lékaře, oproti tomu v sousedním Rakousku je to polovina a ve Švédsku jde dokonce jen o tři kontakty ročně.
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
tisicereceptu.cz
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
Není nad to dát si porci guláše s knedlíkem a k tomu půllitr vychlazeného piva. Umíte si ale tuto českou klasiku připravit i doma? Guláš má neprávem pověst jídla náročného na přípravu, ovšem není tomu
Australský zázrak: Lastura v zálivu
21stoleti.cz
Australský zázrak: Lastura v zálivu
Co patří mezi symboly Austrálie? Bezesporu klokan, koala, Jižní kříž, Vánoce na pláži a také budova opery v Sydney. Tato stavba je mnohými experty považována za jednu z nejpovedenějších, jakou kdy arc
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
enigmaplus.cz
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
V irském hrabství Cork se nachází ostrov Spike. Dlouhá staletí byla tato lokalita běžným smrtelníkům zapovězena, protože se zde nacházela strategická vojenská pevnost i obávané vězení. Co můžete čekat
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
iluxus.cz
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
Značka Louis Vuitton odhalila novou kapitolu ve své proslulé kampani Core Values v podání známé fotografky Annie Leibovitzové. Hvězdami inspirativní kampaně jsou dva z nejuznávanějších tenisových šamp
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,