Domů     Cestování mění život
Cestování mění život
komerční sdělení

Cestování je především o poznání. O poznání jiných kultur, krajin, podnebí… Je ale také o poznání sebe sama.

Když vystoupíte z komfortu denních a rutinních záležitostí a zažijete na cestě věci příjemné, ale i ty méně příjemné, dozvíte se toho o sobě během dvou týdnů mnohdy daleko více než za celý rok.

Žijeme ve světě velkých možností a volnosti pohybu, takže nikdy nebylo tak jednoduché cestovat jako právě nyní. Stále slyšíme o lidech, kteří se vydávají na daleké cesty někdy i do extrémních podmínek nebo na netradičních vehiklech.

Také přibývá lidí, kteří si zvolí tzv. digitální nomádství a vyrážejí na delší čas mimo domov a živí se prací v on-line světe. To vše je možné, ale prvním krokem je rozhodnutí vycestovat.

Ať už se rozhodnete vyrazit na čtrnáctidenní relax dovolenou, měsíční expedici nebo prostě vyjedete bez zpáteční letenky, rozhodně se vyplatí vědět, kde levnou letenku pořídit.

Lákají vás zasněžené hory a turistické výšlapy nebo se raději zavěsíte do houpací sítě pod palmou a přečtete pár knih, které již dlouho odkládáte? Nebo preferujete kombinaci obojího? Pokud chcete letět daleko a užívat si tam dlouho, je dobré někde ušetřit.

Výhodou levné letenky je, že nepoznáte úbytek komfortu. Prostě jen koupíte letenku u společnosti, která ji zrovna prodává nejlevněji, s čímž vám pomůže chytrý vyhledávač a ušetříte pár tisíc na několik dní nespoutaného cestování navíc.

Levné letenky z Prahy

Pokud odlétáte z Brna nebo Prahy, vyplatí se poohlédnout po levných letenkách a destinacích, kde se dá ubytování sehnat poměrně levně.

Mnoho lidí se tak podívá nejen po Evropě, ale i do USA, Kanady, nebo do asijských zemí, které získávají stále na větší popularitě, jako je Thajsko, Vietnam nebo Kambodža.

Také můžete cíl svojí cesty vybrat až podle toho, kam zrovna budou v nabídce nejlevnější letenky. Právě nyní seženete na webu levneletenkyzprahy.cz výhodné letenky do Tokia, Singapuru, Perthu…

Web nabízí i možnost projít databázi a cíl cesty najít podle států a měst. Každý den společnost tvoří seznam a nabídku akčních letenek z Prahy a dalších letišť jako jsou např. Bratislava, Brno, Mnichov, Frankfurt nebo třeba Budapešť. Najdete zde i levné letenky z menších letišť jako např. z Pardubic.

Jednoduchá a rychlá rezervace i celé objednání letenky

Webové stránky levneletenkyzprahy.cz jsou velmi přívětivé k uživatelům. Proto lze nalézt vaše letenky snadno a rychle. Databáze společnosti obsahuje seznam všech letišť, jež jsou seřazena podle měst, oblastí, států a světadílů.

Mnohdy se můžete dostat do zemí, o kterých se vám doposud jen snilo. Podporují dokonce i menší letiště, takže se dostanete přímo tam, kam chcete a nemusíte náročně přejíždět do vzdálených měst.

Kromě zpátečních letenek tu můžete také hledat takzvané „cestovatelské letenky“. Jednoduše naplánujete, kam by měla vést cesta vašeho dobrodružství, a najdete si nejlevnější letenky mezi danými městy.

Aby byla cena letenek skutečně co nejnižší, můžete si nastavit interval +/- 3 dni, takže systém vyhledává nejlevnější lety napříč leteckými společnostmi a v intervalu vámi zvolených dnů.

Letenky se dají koupit skutečně levně, někdy i levněji než měsíční průkazka do tramvaje, pokud se vám podaří najít velmi výhodnou akci. Můžete tak být za pár korun během chvíle v úplně jiném státě či na jiném kontinentu.

Stačí jen sledovat výpis akčních letenek. Pak už jen zvolíte oranžové tlačítko a vyhledávač vám najde nejlevnější letenku.

Proč volit levné letenky?

Kromě toho, že ušetříte, dostanete jízdní doklad od jedné z největších cestovních agentur v Evropě. Na trhu je již mnoho let, a proto přesně zná očekávání svých zákazníků.

Pro ty, kdo mají více navazujících letů s více společnostmi, dokonce zajistí i pohodlné přestupy, a to vše tak, aby byla letenka co nejlevnější a cestování komfortní.

Dobrodružství na cestách

Svět je úžasné místo k poznávání. Cenová dostupnost letenek může být motivační silou i pro ty, kteří cestování zatím na vlastní kůži nevyzkoušeli. Co může být na cestování nebezpečné je, že je návykové a jakmile jednou začnete, nedá se přestat.

Vystupte z komfortní zóny, obohaťte svůj život a vydejte se na cestu. Budete překvapení, co vše se dá objevovat, a co vše zjistíte o jiných kulturách a přírodních krásách v jiných zemích.

Nové zážitky vám dodají energii a získáte spoustu nových podnětů, které vám budou dobíjet baterky ještě dlouho po tom, co se vrátíte zpět do „běžného života“.

Aby se vám dobře létalo odkudkoliv

Jestliže nechcete cestovat na stovky kilometrů vzdálená letiště, sledujte LevneletenkyzPrahy.cz. Hledají ty nejlevnější letenky z Prahy ale také z Brna, Ostravy, Pardubic, případně z Vídně a Bratislavy, která jsou od České republiky jen pár kilometrů.

Právě teď je v nabídce akční letenka do Bangkoku – s odletem z Prahy za 12 590 Kč, do Londýna za 1 990 Kč, do Říma za 2 190 Kč, do Dubaje za 6 890 Kč, nebo třeba z Ostravy do Burgasu za cenu 6 190Kč.

Nepromarněte sen o probuzení se zítra úplně jinde na světě.

Foto: archiv
Související články
Zajímavosti
Jak Austrálie prohrála válku s ptáky emu
Ve 30. letech minulého století vytáhla australská armáda proti nečekanému nepříteli. Tím byli ptáci emu, kteří spásali farmářům obilí. Výsledek? Emuové vyhráli a pověst vlády utrpěla zdrcující porážku. Jak se kuriózní příběh odehrál? Skupina tří vojáků pod velením majora Mereditha, jeden dokumentarista, dva lehké kulomety Lewis, deset tisíc nábojů a několik nákladních aut. Tuto sílu vyslal […]
Zajímavosti
Čokoládové vrchy: Může za filipínské kopečky legendární obr?
Krátce po osmé hodině ranní se začne země nebezpečně chvět. Intenzita sílí a jde o život. Zemětřesení sice trvá jen několik desítek vteřin, mrtví se však počítají na stovky. Škody objevují také ochránci nedalekého parku. K zemi se poroučí jeden z vápencových kopců. Provincie Bohol se řadí mezi desátý největší ostrov Filipín. Zapomenutý kraj se pyšní nádhernou […]
Zajímavosti
Zázračné helium: Proč nám mění hlas?
Zatmění Slunce roku 1868. Událost, kterou si nemůže žádný hvězdář nechat ujít. Francouzský astronom Pierre Janssen (1824–1907) není výjimkou. Jako první si všimne žluté spektrální linie. Neznámý prvek dostane jméno po bohu Slunce, Héliovi. Potrvá ještě 27 let, než skotský chemik William Ramsay (1852–1916) izoluje plynné helium na Zemi. Dost by se podivil, jak se […]
Zajímavosti
10 pivních podivuhodností, které (možná) nevíte
Říká se, že vláda, která zlevní pivo, nemůže padnout. Politiku ale dnes nechme ležet ladem. Padat budou jen rekordy, a to ty s pořádnou bílou pěnou.   Nejsilnější pivo? V Brewmeister Armageddon (65%)! O titul nejsilnějšího piva se vede skutečná přetahovací bitva, vyšperkovaná navíc velice originálními názvy finálního výrobku. Jen tak pro zajímavost je mezi […]
reklama
záhady a tajemství
Bulharská svatyně Beglik Tash: Posvátné centrum pozitivní energie?
Svatyně Beglik Tash je archeologická lokalita, nacházející se v Bulharsku. Tato svatyně je známá svými skalními mohylami, reliéfy a neolitickými menhiry. Beglik Tash se nachází na úpatí hory Strandža, v blízkosti přírodní rezervace Ropotamo. Najdeme ji asi 40 kilometrů od Burgasu a pět kilometrů od známého letoviska Primorsko, v blízkosti bývalé rezidence Perla, což bylo […]
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před […]
Prostějovská Starorežná: Skutečně stál u jejího původu samotný čert?
Co se počátků prostějovského lihovarnictví týče, legenda praví, že kdysi Lucifer vyslal jednoho z čertů na Hanou, aby tam lovil lidské duše. Pekelný posel obcházel hanácká města a vsi, ale nejprve se mu práce nějak nedařila… Konečně úpis! Až v jedné vsi u Prostějova se na něj konečně usmálo štěstí. Našel totiž bohatou selku, která […]
Zločin, rebelie a role zlodějů: Jan Révai mezi žoldnéři a gangstery
Jan Révai si po zkušenostech z vězení zahraje hned několik postav spojených s kriminálním prostředím. V hongkongském akčním filmu Hun shen shin dan hraje parťáka hlavního hrdiny, který se v Praze utká s žoldnéři o vzácný diamant. V muzikálu Rebelové je zase jedním z vojáků utíkajících před vstupem vojsk Varšavské dohody do Československa, kteří nakonec […]
věda a technika
Od šarlatánství k vědě: Těžké začátky meteorologie
Meteorologie v polovině 19. století prošla významnou proměnou. Stala se organizovanou veřejnou službou, ovlivňující chod celého státu, od zemědělství po veřejnou bezpečnost. Jedinou její chybičkou bylo, že se na předpovědi nedalo vůbec spoléhat. To se mělo změnit až s příchodem první světové války. Po Velké Británii zahájily činnost národní meteorologické služby také v dalších státech světa a […]
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
Kromě běžného akné, které se vyskytuje především v době puberty v důsledku prudkých hormonálních změn, existuje však též takzvané kosmetické akné, které vzniká v důsledku používání některých mastných krémů. Často se tak děje ve snaze zamaskovat již vzniklé vřídky. Stejně tak, jako některé kosmetické prostředky mohou situaci s akné zhoršit, existují pak samozřejmě i takové, […]
6 nejbizarnějších vozidel
Kabina, sedačky, volant a nejčastěji 4 kola. Auta či vozidla však nemusejí vypadat vždy takto! Jaké nejbláznivější nápady vznikly v hlavách designérů a techniků, ale nakonec se neujaly? 1/ Přidat kola! OctoAuto (1911) Na počátku 20. století jsou silnice samá díra. Auto se špatně ovládá a kola dostávají zabrat! „Čtyři jsou málo,“ domnívá se americký […]
Pozor na ně! 3 nejjedovatější rostliny u nás
Skočec obecný (Ricinus communis) je oblíbená okrasná rostlina. Jeho semena obsahují prudký jed ricin a alkaloid ricinin. Smrtelná dávka pro dospělého člověka je 15 až 20 semen, pro dítě pouhých 3 až 5. Pokud semena sníte, zprvu budete mít příznaky podobné chřipce. Poté dojde k poškození sleziny, ledvin a jater. Zubatá vám zaklepe na dveře […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
21stoleti.cz
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
Není to tak dávno, co rozsáhlé sluneční bouře významně narušily pozemskou magnetosféru, čehož důsledkem byla polární záře viditelná i v našich zeměpisných šířkách. Několik dní po světelné show na Zemi
Ovocný dort s marcipánem
tisicereceptu.cz
Ovocný dort s marcipánem
V Británii se s oblibou podává ovocný dort simnel. Ingredience 400 g rozinek 50 g kandovaných třešní 80 g kandované kůry z citronu a pomeranče 230 g hladké mouky 1 lžíce prášku do pečiva šp
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
skutecnepribehy.cz
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
Ten kluk byl tak nesmělý! Snažil se ke mně hovořit květinami, já ho ale nepochopila. Pozdě mi došlo, co chtěl říct. Jako mladá jsem měla kolem sebe nápadníků hodně, já si ale nevybrala dobře. Zvítězil Jarda. S ním jsem si pořídila děti a trpce toho litovala. Byl to opilec. Jak čas šel, čím dál víc jsem myslela
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
historyplus.cz
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
Jeho volba nebyla jednomyslná. Vladislav II. ví, že si vládu nad knížectvím bude muset upevnit. Nejdříve zakročí proti moravským příbuzným. Vladislava Olomouckého, svého nejvážnějšího soka v boji o moc, zbavuje vlády nad jeho údělem. Konrád Znojemský a Vratislav Brněnský pak uznají jeho svrchovanost. Ovšem jen dočasně… Ve snaze posílit svou moc se v prvních měsících
Co Preisse budí ze spaní?
nasehvezdy.cz
Co Preisse budí ze spaní?
Herec Viktor Preiss (77) se nedávno svěřil, že má problémy se spánkem. Dodnes ho prý děsí traumata z minulosti, kvůli kterým se mu nedaří usínat! Pronásledují ho věci, které už dávno prožil, přesto
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
enigmaplus.cz
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
Rozleptané torzo lidského těla, tlející kozí zdechlina nebo rozdrcená dětská lebka Při prvním pohledu si nejspíš každý řekne, že jde o výsledek běsnění šíleného vraha nebo krví posedlého maniaka. P
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
iluxus.cz
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
Agentura Black&White Productions ve spolupráci s Restaurantem Střelecký ostrov pořádá dne 27. června 2024 jedinečnou událost – Miss Tourism World Czech Republic 2024. Tato prestižní akce slibuje n
Klid a zuby v teple…
nejsemsama.cz
Klid a zuby v teple…
Nemůžete si vychutnat studený nebo horký drink, zmrzlinu nebo kyselou okurku bez nepříjemného trnutí či bolesti? Pak máte citlivé zuby. Citlivost zubů trápí spoustu lidí, a to i když o svůj chrup dobře pečují. Mezi příčiny patří opotřebení zubní skloviny, ustupování dásní a odhalení zubních krčků, nešetrné bělení, někdy i neléčený kaz. Na co zub reaguje? Asi nejběžnější je citlivost
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
panidomu.cz
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
Motivy zvířat v interiéru nemusejí být kýčovité, stačí zvolit správný vzor a materiál a z domova vykouzlíte místo s nádechem exotiky. Mezi zvířecími vzory si vyberte jen jednoho favorita, který se vám opravdu líbí. Velmi efektní bývá například motiv leoparda nebo zebry. Pravidlem však bývá nekombinovat jej s dalšími zvířecími vzory a hledat vkusné kousky.