Skip to content
reklama

Brutální případ: Padlý reverend škrtí punčochami!

Viděla ho ochranka klubu a několik hodin s ním trávila i sestra jedné z obětí. Policie vyslechne na 50 000 lidí. Výsledek? O pachateli tří vražd víme jen to, že sype z rukávu jeden biblický citát za druhým…

25letá Patricie Dockerová si tenhle večer hodlá pořádně užít. Rodiče jí hlídají dítě a sympatická zdravotní sestřička má konečně čas jen pro sebe. Vyhlášený podnik Barrowland ve skotském Glasgow láká na taneční zábavu.

„Možná později, zajdu se ještě podívat do Majesticu,“ vysvětluje Patricie přátelům, proč se k nim nepřipojí. Majestic je konkurenční klub. Patricie po čase přeci jen vyrazí za přáteli do Barrowlandu.

Jenže ti už dávno zamířili domů. Pro pozdější policejní vyšetřování to bude představovat pořádné zdržení.

the-wolfe-tones-barrowlands-glasgow-1
Interiér klubu, ve kterém si vrah vybíral oběti.

Znásilněna, uškrcena. Ale kým?

Dívka chvíli váhá, nakonec se rozhodne zůstat. O pozornost mužů nemá nouzi. Jeden z nich ji nakonec nabídne rámě, aby ji doprovodil domů. 23. února 1968 budou však rodiče čekat marně. Nahé tělo zdravotní sestřičky objeví nedaleko jejího domu jeden ze sousedů.

Policie má rychle jasno – dívka byla znásilněna a poté ji neznámý pachatel uškrtil. Svědci potvrzují, že z „nápadníků“ mladou sestřičku ven nikdo nenásledoval. Policie je v koncích. Až po pár dnech přijde na to, že zavražděná svou noční jízdu protáhla ještě do Barrowlandu!

Neznámý muž na druhou vraždu vydrží čekat rok a půl.

Barrowland-Tour-7-c-GF-2013
Oblíbená diskotéka. Vraha si nikdo bohužel nevšiml, nebo jej alespoň nedokáže popsat.

Řádění jako přes kopírák

Scénář je jako přes kopírák. Dějiště? Opět Barrowland. Jediným rozdílem je, že 32letá Jemima McDonaldová má doma děti hned tři. Na kalendářích bychom našli datum 15. srpna 1969. Ani tentokrát se vrah nenamáhá tělo schovávat.

Neznámý muž dívku škrtí, znásilňuje a nakonec umlátí k smrti. Vyšetřovatelé zažívají temné déjà vu. Ukáže se, že Jemima opustila klub po boku zrzka. Jenže bližší popis není s to nikdo podat. Vrah tentokrát již tak dlouho čekat nebude. 31.

října 1969 mu v Barrowlandu padne do oka 29letá Helen Puttocková. Muž se představí jako John. Helen má sebou sestru Jean. I ta má v klubu ctitele – také Johna. Noc plyne a obě dívky zůstanou ve společnosti jednoho z nich.

John je zábavný společník, který trefně glosuje situace biblickými citáty.

zrzek
Vrahem měl být zrzek. Jenže ostraha viděla odcházet dívku s černovlasým mužem. Kde je pravda?

Kabelka jako suvenýr

„Tak dobrou!“ směje se Jean na sestru a Johna. Trojice si vezme taxíka, Jean vystupuje první, John galantně doprovází Helen domů. Stejně jako předchozí dvě dívky, i Helen vrah škrtí punčochou a z místa činu si odnese kabelku.

A stejně jako minulé dvě oběti, i ona měla „své dny“. Zdálo by se, že dopadnout muže, který si vyslouží přezdívku Biblický John, nebude problém. Jenže… Jean je tu noc tak opilá, že nedokáže vraha popsat.

Svědci z klubu i její zevrubný popis navíc vyvracejí. „Byl mi asi potud,“ ukazuje si pod bradu jeden z členů ostrahy. „A měl černý vlasy,“ dodává druhý. Kde je tedy údajný zrzek z minulého případu?

Foto: NDTV.com, GlasgowLiving, glasgow.uk.eventsdroid.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články