Skip to content

Bankovní loupež v americkém Stocktonu: Proč skončila brutálním masakrem?

Ulicemi kalifornského Stocktonu se rozléhá palba z automatických zbraní. Divoce ujíždějící dodávka je prostřílená jako řešeto. Bankovní lupiči se nevzdávají. Vykukují zpoza umírajícího rukojmí. Snaží se skrýt za jeho tělo.

Do budovy banky Bank of the West ve Stocktonu nakráčí 17. července 2014 trojice mužů. V rukou drží útočné pušky. Když ale 27letý Alex Martinez, 30letý Gulbert Renteria a 19letý Jaime Ramos banku opouštějí, uslyší zvenčí houkání policejních majáků.

Každý z nich popadne jednu z přítomných žen. Odvlečou je ke svému modrému vozu Ford Explorer. A vyrazí.

Hodina nejhoršího pekla

Misty Holt-Singhová se stala obětí přestřelky.
Misty Holt-Singhová se stala obětí přestřelky.

Takovou koncentraci policejních vozů Stockton nepamatuje. Během pár minut se do pronásledování zapojí desítky jednotek včetně vrtulníků. Lupiči nepřestávají zuřivě pálit ze svých útočných pušek, ne nepodobných AK-47.

Policisté palbu opětují. Kulky lítají zcela nekontrolovatelně rušným městem. Zásoby střeliva jsou snad nekonečné. Dvěma rukojmím se podaří vyskočit za jízdy. Uvnitř však zůstává ještě 40letá Misty Holt-Singhová. Dříve, než se řidič rozhodne zastavit, ji zasáhne mnoho projektilů, patrně i policejních.

Přežije, aby zemřel?

Policie střílela bez ohledu na rukojmí.
Policie střílela bez ohledu na rukojmí.

Když policejní vozy konečně automobil obklíčí, muži zákona ho prostřílejí jako řešeto. Z posádky auta se zachrání jen mladý Ramos. Zbývající dva lupiči a rukojmí Holt-Singová jsou mrtví. Muži zákona zadrží alespoň Ramose.

Obviní ho z řady zločinů včetně vraždy, únosu, loupeže a pokusu o vraždu. To státnímu zástupci umožní požadovat pro něj trest smrti nebo přinejmenším doživotí.

Foto: dailymail.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …