Skip to content

AUDIO: Co slyšeli astronauti na odvrácené straně Měsíce?

1969. Kolem Měsíce právě letí vesmírný modul Apollo 10, když v tom jeho posádka zpozorní. Ve sluchátkách totiž uslyší podivné zvuky připomínající hudbu. Co je způsobilo?

Američí astronauti Eugene Cernan, Tom Stafford a John Young, kteří tvořili posádku Apolla 10 diskutují, zda podivný zvuk oznámí řídícímu centru. „Slyšeli jste to? Ten pištivý zvuk? Huuuuuu!“ upozorňuje jeden z členů posádky.

„Zní to jako podivná hudba,“ povídá někdo další na záznamu, který nedávno zveřejnila NASA. Její zástupci zároveň přiznávají, že pro tento úkaz stále nemají žádné vysvětlení.

Co slyšela posádka modulu na oběžné dráze Měsíce?
Co slyšela posádka modulu na oběžné dráze Měsíce?

Mimozemský signál?

Množí se proto teorie. Jedna hovoří o tom, že šlo o poruchy magnetického pole nebo o zvuky atmosféry. Měsíc ale nemá ani jedno, proto se hypotéza příliš neujala a má se obecně za to, že zvuk přicházel z volného vesmíru.

Šlo snad o mimozemské vysílání? „Logicky, jestliže to bylo nahráno, muselo tam něco být,“ prohlásil kupříkladu v jednom rozhovoru Al Worden z Apolla 15. Podle některých jeho kolegů jde o další náznak, že ve vesmíru nejsme sami.

Foto: www.francetvinfo.fr, www.cnn.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Nevysvětlitelné jevy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články