Karl Benz byl německý automobilový konstruktér, který vyrobil první benzínový automobil na světě. Bez své ženy by to ale zřejmě nedokázal!
I přes své úžasné vynálezy se Karlu Benzovi (1844–1929) zpočátku nedařilo jeho automobily řádně propagovat. Když už své snažení málem vzdal, vstoupila na scénu jeho odvážná manželka Bertha (1849–1944).
Jak k tomu došlo?
Bertha si na začátku srpna 1888 bez Karlova vědomí vypůjčí vůz Patent Motorvagen No. 3 a spolu se dvěma nejstaršími syny vyráží z Mannheimu do Pforzheimu, jejího rodného města.
Je tak prvním člověkem na světě, který podnikl automobilem projížďku delší než několik málo minut – celkem překonala vzdálenost 109 kilometrů.
Aby doplnila palivo, musela se zastavit v lékárně ve Wieslochu a mimochodem tak vytvořila první benzínovou stanici na světě.
Mnoho lidí, které po cestě potkala, byly vynálezem vyděšení, zpráva o úspěšném samohybu se však rychle rozkřikla a velmi pomohla s budoucím nárůstem popularity automobilů.
Nový Mercedes-Benz CLS
Od první dlouhé jízdy Berthy Benzové již uplynulo mnoho let, ale i v současnosti patří značka Mercedes-Benz mezi nejpopulárnější na světě.
Nejnovější verze modelu CLS je průkopníkem nového designérského stylu této značky, který se vyznačuje čistými tvary s minimalizovanými liniemi.
Její charakter je určen konturou masky chladiče, která se směrem dolů rozšiřuje, a dopředu skloněnou přídí. Dalšími znaky jsou široké, nízké světlomety a dvoudílné zadní svítilny.
Design nové generace zároveň přebírá nadčasový šarm první generace modelu CLS, která založila nový segment a rychle se stala designérskou ikonou.
CLS obdržel kompletně novou paletu motorů.
Stejně jako u předchůdců je i charakter třetí generace této řady vozidel založen na snaze působit sportovním dojmem. CLS má být mimořádně emocionálním automobilem schopným poskytovat komfort při cestování na dlouhé vzdálenosti.