Na mapě světa je i v dnešní době stále poměrně dost bílých míst. Mnohé například na divoké Sibiři. Obzvlášť strašidelná je například Jeskyně černého ďábla. Dostanou se do ní totiž jen ti nejotrlejší…
Členové ruské expedice se spouští do zasněžené jeskyně. Postupují pomalu a po pár desítkách metrů si všichni začnou uvědomovat, jak se třesou. Nikoliv zimou, ale strachem. Někdo náhle vykřikne, když zaslechne podivný zvuk z nitra jeskyně.
Další ukazuje někam do tmy a jiný už se obrací na útěk. Pryč. Co nejrychleji z toho strašlivého místa. Místa, o kterém se říká, že do něj ve starověku odcházeli lidé zemřít. Místa, ve kterém prý straší duch krvavého poustevníka.
Jeskyně černého ďábla je pro sibiřské domorodce poměrně známá. Málokdo se do ní odváží. Říká se totiž, že v ní žil stařec praktikující černou magii. Její zbytky prý stále působí a každého, kdo do ní vejde, začne okamžitě pronásledovat panický strach.
V roce 1960 do jeskyně vstoupila výprava dvaceti studentů. Všichni až na dvě vyděšené dívky, které skončily v blázinci, zmizeli beze stopy. V roce 1990 odhalila sonda na dně šachty obrovské množství lidských a zvířecích kostí. Jaká síla v ďábelské jeskyni působí?