Skip to content

7 skrytých míst na Novém Zélandu

Tento článek je reklamním sdělením

Nový Zéland je snem mnoha cestovatelů, což má bohužel za následek spousty turistů na těch nejznámějších a nejkrásnějších místech. Ale stále zde najdete mnoho nádherných zajímavostí, kam se turisté neženou, protože o nich buď neví, nebo raději upřednostňuje klasické ,,mustsee“, o kterých se dočtou úplně všude. My si představíme pár míst, která jsou ještě turismem málo dotčená a budete si je tak moct vychutnat sami nebo s pouze dalšími pár nadšenci.

Severní ostrov
Matapouri Bay
Pokud se chystáte vydat na nejsevernější bod Severního ostrova, Cape Reinga, zastavte se v Matapouri, kde najdete nádhernou pláž s bílým pískem. Zátoka Matapouri má charakteristický tvar podkovy. Z Matapouri vede cca dvacetiminutová procházka do Whale Bay, lemovaná obrovskými stromy pohutukawa. Poblíž se také nachází přírodní ,,bazénky“ Mermaid Pools. Self-contained spot, ze kterého se k Mermaid Pools dostanete je hned u oceánu a je nutné sledovat příliv/odliv, protože k Mermaid Pools dojdete pouze za odlivu.

Pouto Point
Jedno z nejkrásnějších míst, které jsme na Northlandu navštívili. Je to neuvěřitelně odlehlý poloostrov, na jehož konci se nachází skvělý kemp Pouto Point Motor Camp. Z kempu vede 7 km dlouhá úžasná procházka po pláži mezi písečnými dunami k osamělému dřevěnému majáku Kaipara Lighthouse. Po cestě narazíte na vrak lodi a za dobrých podmínek můžete v oceánu zahlédnout dalších spoustu vraků. Je třeba si opět dát pozor na odliv a příliv, neboť při přílivu je část pláže neschůdná.

blank

Národní park Te Urewera
Silnice SH38 do Te Urewery je z velké části nezpevněná a tak už cesta sem je zážitek. Cestou pojedete kolem rozpadlých maorských chatrčí, divokých koňů s hříbátky, kteří pobíhají kolem silnice a celkově to tu dost připomíná divoký Balkán. Následuje úzká, klikatá a drncající silnička s nádhernými výhledy na jezero Waikaremoana a okolní rozlehlý prales. Ujistěte se, že máte dostatek paliva a vyhraďte si dostatek času, protože 100 km dlouhá cesta vám může trvat i 4 hodiny. Po příjezdu jsme vyrazili na vyhlídku Lou´s Lookout, kam vede krátký , ne moc náročný výstup a pod Vámi se za odměnu rozprostře jezero v celé své kráse. Přímo u jezera se nachází jedno z nejhezčích míst, kde můžete se svým self-contained vozidlem přespat. V říjnu jsme tam byli téměř sami. Po jezeře pluly černé labutě a okolní výhledy byly dechberoucí. Začíná zde také jeden z Great Walks, který vede kolem jezera Waikaremoana. Great Walks jsou ty nejznámější několikadenní treky a většina z nich je na Jižním ostrově Nového Zélandu, pouze tento se nachází na Severním ostrově. Nemusíte trek jít celý, stačí vylézt na jednu z prvních vyhlídek, abyste si užili ty nejkrásnější výhledy.

blank

Jižní ostrov
Gertrude Saddle
Průsmyk Gertrude Saddle je úžasné vyhlídkové místo až k fjordu Milford Sound. Výstup na sedlo Vám zabere i půl dne, i když je dlouhý pouhých 3,5 km jedním směrem. Trek je opravdu hodně náročný a není doporučován za špatného počasí, kdy se může stát i smrtelný. Většinu treku jdete přes obří kameny, držíte se lan nebo šplháte jen po hladké žule. Neumím si představit tudy jít v mokru. Trek začíná v korytu vyschlého potoka, pokračuje cestou hlubokým údolím, kdy jste ze tří stran obklopeni vysokými skalními stěnami. Na konci údolí přichází stoupání. Na dvou kilometrech Vás tu čeká zhruba 600 výškových metrů a to nejprve na sypajícím se štěrku a poté na velké kamenné desce. Po pár set metrech na hladkém kameni následuje úsek zajištěný řetězy, kdy musíte vylézt na skalku kolem malého vodopádu. Nad vodopádem se nachází nádherné horské jezero, kde se otužilci mohou osvěžit. Cíl už je blízko a ten výhled je neuvěřitelný. Můžete vyšplhat až na úplný vrchol, ale to už je opravdu pro zkušené lezce.

TIP: Vydejte se na zájezd na Nový Zéland. Můžete poznat skrytá místa, rozmanitou kulturu a památky s českým průvodcem žijícím přímo na Novém Zélandu.

Farewell Spit
Písčitý výběžek kosy Farewell Spit, dlouhý cca 26 km, je přírodní rezervací mezinárodního významu a nejzazším koncem Jižního ostrova Nového Zélandu. Sídlí zde opravdu neskutečné množství ptáků. Spousta z nich už dnes patří k ohroženým druhům. Zajímavý je pohled na černé labutě v kontrastu s téměř bílým pískem, který působí opravdu jako na poušti, jen je lemovaný z obou stran mořem, respektive z jedné strany mořem, z druhé strany oceánem.

blank

Isthmus Peak
Isthmus je takový méně slavný Roys Peak u jezera Hawea. Na vrchol nevede „dálnice“, ale pěkná horská cestička, a rozhodně tu nepotkáte tolik lidí jako na Roys Peaku, takže se nemusíte bát, že na fotku budete čekat 40 minut. Z vrcholu (1389 m.n.m.) je úchvatný výhled na jezero Wanaka a Hawea. Výšlap je trochu náročnější, protože Vás na pár kilometrech čeká převýšení 1 kilometr, ale rozhodně to stojí za to.

blank

Curio Bay
V zátoce Curio Bay máte možnost vidět delfíny, kteří plavou poblíž břehu a Vy tak máte možnost si s nimi zdarma zaplavat. Jedná se o delfíny hektorovi s blyštivými ploutvičkami, kteří patří mezi nejmenší delfíny na světě. Oceán je však neskutečně ledový a tak doporučuji nezapomenout si vzít neopren. My to v plavkách vydrželi asi 15 minut. Spatřit tu můžete také tučňáky žlutooké s charakteristickými žlutými brýlemi nebo třeba lachtany.

Takových míst je na Novém Zélandu samozřejmě mnohem mnohem více, stačí hledat či se po cestě ptát místních.

Foto: Aotearoa.cz
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Chystá se herečka opravdu opustit svého muže?
nasehvezdy.cz

Chystá se herečka opravdu...

Od samého začátku to...
Troja Když jsou láska a sláva silnější než smrt
epochanacestach.cz

Troja Když jsou láska a sláva...

Nedobytné opevnění...
S třetím manželem jsem spokojená a chci ho už napořád
nasehvezdy.cz

S třetím manželem jsem...

Dvě manželsví jí...
Klíč k apokalypse: Existuje červené tlačítko?
epochalnisvet.cz

Klíč k apokalypse: Existuje...

Dramatická hudba hraje na plné pecky. Diváci v...
SOS hlasivky: Nemůžu mluvit!
panidomu.cz

SOS hlasivky: Nemůžu mluvit!

Chrapot mají většinou na vině infekce horních cest...
Nehledej smrt, smrt si tě najde: záhada posledního letu Daga Hammarskjölda
enigmaplus.cz

Nehledej smrt, smrt si tě...

Letos uplynulo rovných šedesát let od tragické...
Konferenční a odkládací stolky
rezidenceonline.cz

Konferenční a odkládací stolky

Dnes jsou pro naše potřeby...
Po stopách čarodějnic
enigmaplus.cz

Po stopách čarodějnic

Usedají kolem ohně a tiché zaříkávání se mění v hlasité...
Porsche představuje nový start-up 1KOMMA5°
iluxus.cz

Porsche představuje nový...

Společnost Porsche expanduje na poli...
Zemřel profesor František Sehnal, významný český entomolog
21stoleti.cz

Zemřel profesor František...

V pátek 26. listopadu 2021 zemřel ve...
Tajemný přízrak mi ukázal směr
skutecnepribehy.cz

Tajemný přízrak mi ukázal směr

Pomoci v nouzi se můžeme...
Brokolicový krém s krutony
tisicereceptu.cz

Brokolicový krém s krutony

Jemný brokolicový krém s brambory a...