Skip to content

6 x největší proutníci, kteří vládli světu: Proč sklízeli u žen takový obdiv?

Vládli světu. Měli moc i peníze – ale také spoustu románků a sexu s mnoha ženami. Proč sklízeli u žen takový obdiv? Je moc opravdu tím nejsilnějším afrodiziakem?

Moc a nenasytný sexuální apetit spolu úzce souvisí. „Od úsvitu věků bylo na moci něco erotického. Moc účinkuje jako viagra,“ tvrdí francouzský psychoanalytik Jean-Pierre Winter. Mocní podle něj totiž hodně obětovali svým ambicím.

Jsou narcistní a megalomanští. Myslí si, že na nich stojí svět, že ovládají ostatní. A přejí si, aby jim ostatní podléhali. Bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger se nechal slyšet, že „moc je to nejsilnější afrodiziakum“. Důvodem je fakt, že moc a sex v mozku uvolňují stejné hormony endorfiny známé jako hormony štěstí.

Získej moc, získáš milenku!

Podle sexuologa Petra Weisse sklízí v získávání ženských srdcí větší úspěchy veřejně známý muž, protože ženám víc imponují lidé, kteří jsou ve společnosti vidět. Muži, kteří dosahují významných pozic, mají podle vědců i vyšší hladinu testosteronu, tedy hormonu, který určuje hladinu sexuální aktivity.

„Muži mají ve své sexualitě zakódované, že moc je prostředkem k získání pozornosti žen. Z toho vyplývá, že moci a vlivu chce muž dosáhnout mimo jiné i proto, aby snadněji získával i ženy. A v praxi to funguje,“ říká česká sexuoložka Hana Fifková.

Kdo střídá častěji partnerky

Výzkum z roku 2011 zjistil, že muži, kteří zastávají vysoké postavení a mají v rukou moc, střídají častěji partnerky. Je to způsobeno tím, že jsou v jednání se ženami sebejistější a nepřipouštějí si možnost odmítnutí.

Navíc mají větší chuť k riskování. Veřejnost podle psychologů předpokládá, že mocní muži budou mít milenky, a toleruje to. Politici mají navíc spoustu příležitostí k sexuálním aférkám, protože hodně cestují, setkávají se s velkým množstvím lidí.

Dávají svou moc na odiv.

1. Čingischán: 10 000 milenek

Kdo to byl: Sjednotitel mongolských kmenů, první Velký chán Mongolů a jeden z nejslavnějších vojevůdců a dobyvatelů světových dějin.

Proč byl mocný: Započal mohutnou expanzi, při které byla dobyta Čína, Střední Asie, Persie, Kavkaz i východní Evropa. Při mongolských nájezdech zemřelo více než 40 000 000 lidí.

Jeho ženy: Kromě 4 oficiálních manželek na každém dobytém území plenil, znásilňoval a nacházel další a další milenky. Podle výzkumu z roku 2003, který spočíval v analýze DNA současného mongolského obyvatelstva, chodí dnes po světě zhruba 16 000 000 jeho potomků.

Podle vědců to znamená, že musel zplodit přibližně 1000 dětí.

Za svůj život zplodil přibližně 1000 dětí.
Za svůj život zplodil přibližně 1000 dětí.

2. Karel II. Stuart: Šlechtičny, herečky, zpěvačky i služebné

Kdo to byl: král Anglie, Skotska a Irska

Proč byl mocný: Obnovil britskou monarchii. Po jeho nástupu na trůn došlo k uvolnění veřejného života svázaného v předchozím období přísnými puritánskými pravidly. Karel II. Stuart byl rozhodně největším svůdníkem z řad panovníků 17. století.

Jeho ženy: Oženil se s Kateřinou z Braganzy (1638–1705). Ta sice několikrát otěhotněla, dítě ale nikdy nedonosila. Karel si však uměl poradit. Se svými 14 milenkami počal celou řadu potomků, které později uznal za své.

Sváděl šlechtičny, herečky, zpěvačky i služebné, některé z jeho milenek měly mnohem větší vliv než oficiální královna.

Karel II. Stuart patřil k největším svůdníkům.
Karel II. Stuart patřil k největším svůdníkům.

3. Mao Ce-tung: Sexem k nesmrtelnosti

Kdo to byl: předseda Komunistické strany Číny

Proč byl mocný: Zvítězil v občanské válce s nacionalisty a od roku 1949 až do své smrti byl nejvýznamnější osobností v nově vzniklé komunistické Čínské lidové republice. Měl oficiální přezdívku Velký kormidelník.

Spolu s Josifem Stalinem a Adolfem Hitlerem patří ke třem nejkrutějším diktátorům 20. století, připisuje se mu několik desítek milionů obětí.

Jeho ženy: Ačkoliv nebyl zrovna prototyp svůdníka, vydržoval si obrovské množství milenek, které ho doprovázely na cestách a poskytovaly mu patřičné obveselení. Ke konci života se pro čínského vůdce stal sex skutečnou posedlostí.

Věřil totiž, že čím více bude souložit s mladými dívkami, tím déle bude žít. V ložnici vyžadoval vždy minimálně dvě dívky, v ideálním případě sestry.

Mao Ce-tung byl jedním z největších diktátorům.
Mao Ce-tung byl jedním z největších diktátorům.

4. John F. Kennedy: Bez sexu ho bolela hlava

Kdo to byl: 35. prezident Spojených států amerických

Proč byl mocný: Stal se nejmladším zvoleným prezidentem USA. Američané jej považují za jednoho ze svých největších prezidentů. Během jeho vlády proběhla invaze v Zátoce sviní (1961), Karibská krize (1962), byla vybudována Berlínská zeď (1961) a začaly první střety války ve Vietnamu (1963).

Pokračovala studená válka (1947–1991) i vesmírné soupeření mezi USA a SSSR.

Jeho ženy: Především elegantní manželka Jackie a sexy milenka Marilyn Monroe. Kennedyho posedlost sexem se táhla celým jeho životem. Některé z jeho milenek tvrdily, že o panenství přišly s prezidentem v posteli manželky Jackie, na prezidentovo přání uspokojovaly jeho přátele nebo se účastnily orgií v Bílém domě.

Pikantní byl sexuální zážitek s herečkou Marlene Dietrichovou, které v té době bylo už 60 let. „Když jsem dlouho bez sexu, rozbolí mě hlava. Takové situaci se snažím, pokud možno, předcházet,“ prohlásil John F. Kennedy.

„Kennedy spal téměř s každou osobou, která kdy nosila sukni,“ tvrdil šéf FBI J. Edgar Hoover.

5. Fidel Castro: 2 milenky denně

Kdo to byl: kubánský revolucionář, prezident a premiér, 1. tajemník Komunistické strany Kuby.

Proč byl mocný: Během své téměř padesátileté vlády se stal jedním z nejkontroverznějších politiků světa. Brzy po převratu v roce 1959 znárodnil veškeré pozemky a průmyslové podniky, které ovládali hlavně Američané, a nastolil na Kubě autoritativní režim.

Po dlouhá desetiletí měl v komunistické Kubě absolutní moc.

Jeho ženy: Za svůj život spal údajně s 35 000 žen. Jeho tým vyhledával na plážích a v ulicích Havany ty největší krásky a ty potom posílal do Castrovy ložnice. Denně spal minimálně se 2 ženami, jednu požadoval jako „dezert“ po obědě a druhou po večeři.

Nejmladším dívkám bylo 15 let.

Fidel Castro musel mít denně 2 milenky.
Fidel Castro musel mít denně 2 milenky.

6. Bill Clinton: Stážistka a „psí čumák“

Kdo to byl: 42. prezident Spojených států amerických

Proč byl mocný: Pod jeho přímým velením proběhlo množství vojenských akcí – bombardování srbských pozic s cílem zastavit útoky na bezpečné zóny OSN v Bosně (1995), raketové útoky proti cílům v Súdánu a Afghánistánu v reakci na útoky na americké ambasády v Keni a Tanzanii (1998), bombardování Kosova s cílem zastavit etnické čistky a genocidu (1999).

Jeho ženy: Manželka Billa Clintona Hillary byla podle jeho slov „studená jako psí čumák a v posteli jako leklá ryba“. Alespoň takto popisoval v roce 1996 manželský sex dvaadvacetileté stážistce v Bílém domě Monice Lewinské.

„Pořád mě nutil do trojky,“ vzpomíná Lewinská. Jejich aféra vyplula na povrch začátkem roku 1998. Skandál dokonce vyústil v ústavní žalobu vůči Clintonovi. Jedny modré dívčí šaty se skvrnami od prezidentského spermatu, které Clintona usvědčily z mileneckého vztahu, se mu postaraly o čestné místo mezi prezidenty s pověstí playboye.

Nejznámější aféra Billa Clintona je s Monikou Lewinskou.
Nejznámější aféra Billa Clintona je s Monikou Lewinskou.
Foto: Shutterstock.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Bratwurst: Grilování s vůní kvalitní klobásky
tisicereceptu.cz

Bratwurst: Grilování s vůní...

Grilovací sezóna je už zahájena a vy usilovně přemýšlíte,...
Ten podraz nás zničil!
skutecnepribehy.cz

Ten podraz nás zničil!

V té chvíli jsem neviděla...
Našla Daniela konečně toho pravého?
nasehvezdy.cz

Našla Daniela konečně toho...

Veřejnost ohromil vztah...
Opustí svého manžela?
nasehvezdy.cz

Opustí svého manžela?

Stále půvabná herečka Jana...
Ve vesmíru se děje něco zvláštního, tvrdí NASA
enigmaplus.cz

Ve vesmíru se děje něco...

Údaje z Hubbleova vesmírného dalekohledu poukázaly na...
Do Slavkova míří nejlepší evropské „živé sochy“: Vydrží až 20 hodin bez mrknutí oka
epochanacestach.cz

Do Slavkova míří nejlepší evropské...

Jediný Mezinárodní...
Cybertruck od Tesly si Evropan nezakoupí. Důvodem může být přílišný zájem
21stoleti.cz

Cybertruck od Tesly si Evropan...

Zájemci mimo Severní Ameriku jsou dočasně...
Co stálo za zázračnou výdrží a odvahou finských vojáků při bojích s Rudou armádou?
enigmaplus.cz

Co stálo za zázračnou výdrží a...

Hrdinský odpor Finů, kteří dokázali ve čtyřicátých letech...
David Svoboda si oblíbil elektrické kolo Superior
iluxus.cz

David Svoboda si oblíbil...

Kolo slouží Davidovi jako rychlý a...
Atraktivní a užitečné zelené střechy
rezidenceonline.cz

Atraktivní a užitečné zelené...

Vypadají naprosto úžasně, oživují okolní prostředí, do něhož...
Bowlus: Stylový přepych pro dobrodruhy
epochalnisvet.cz

Bowlus: Stylový přepych pro...

Rádi cestujete a máte také trochu dobrodružnou...
275 osvědčených rad, jak mít poslušného a šťastného psa
panidomu.cz

275 osvědčených rad, jak mít...

Mít psa, to není jen spousta radosti a zábavy....