Domů     5x smrt z rukou spoluvězně: Takhle vypadá přehlídka děsivých mordů!
5x smrt z rukou spoluvězně: Takhle vypadá přehlídka děsivých mordů!
29.4.2016

Nejhorší zabijáky a pedofily nechtějí ani v kriminálech. Spoluvězni odporných stvůr berou spravedlnost do vlastních rukou a vraždí ty, kteří mají na krku zvlášť odporné zločiny.

Někdy jsou ale vykonavatelé této pochybné spravedlnosti horší než jejich oběti.

Kdo: Edward John Schaefer (1966–2010)

Jeho zločin: Vášnivý motorkář z Kalifornie jezdí opilý. Několikrát skončí za mřížemi na pár měsíců. V květnu 2009 srazí na přechodu dívenku Melody Osheroffovou (9) a jejího otce Aarona Osherhoffa.

Dítě nepřežije, muž přijde o nohu. Schaefer si má za zabití odsedět 24 let.

Věznice: Po rozsudku v červenci 2010 je poslán do oddělení pro neumístěné vězně v nápravném zařízení San Quentin. Má tam zůstat nanejvýš pár týdnů, než se uvolní místo v lehčím kriminálu v jeho rodném městě Novato.

Jak ho zabili: Jen 10 dnů dokáže Schaefer přežít ve společnosti těch nejhorších vrahů z Kalifornie. Jednoho rána se na něj vrhne lupič a zabiják Frank Anthony Souza (31). Pobodá ho na hrudi a na krku. Schaefer zemře v nemocnici ještě ten den v nočních hodinách.

Závěr vyšetřování: Souza se k vraždě přiznává. „Devět let jí bylo, chápete? Devět let!“ říká, když má vysvětlit, proč si vybral tuto oběť.

Sám byl už dříve usvědčen z brutální vraždy Johna Carla Rigginse (59), který ho načapal při krádeži kola.

Kdo: Mitchell Harrison (1988–2011)

Jeho zločin: Už od svých 13 let je Harrison několikrát podezřelý ze znásilnění nebo pokusu o znásilnění svých spolužaček ve východní Anglii. Později, už jako dospělý muž, unese 13letou dívenku a vynutí si na ní sex. Za to ho soud pošle do vězení na čtyři a půl roku.

Věznice: Do věznice Frankland Prison přichází Harrison s nelichotivou nálepkou pedofila. Je umístěn na celu s Nathanem Mannem (23) a Michaelem Parrem (32).

Parr sedí za zamýšlenou vraždu pacienta, o kterého se jako zdravotník měl starat. Mann ubil dvě ženy. Podle psychologů je to nebezpečný psychopat.

Jak ho zabili: Na Harrisona si jeho spoluvězni připravili speciální nástroj, žiletku, kterou připevnili k rukojeti zubního kartáčku. Na podzim 2011 ho podřízli, pobodali a Mann mu pak ještě propíchl oko. Potom mu vyňal játra a hodlal je sníst.

Závěr vyšetřování: Hlavní podíl na vraždě měl Mann. „Říkal jsem vám, že jsem schopný všeho. A vy jste mi nevěřili!“ vysmívá se vyšetřovatelům. Parra donutil spolupracovat pod pohrůžkou smrti. Teď jsou oba vězni izolováni od ostatních i od sebe navzájem.

Kdo: Jason Hall (1988–2013)

Jeho zločin: Hall vyrůstá v americkém státě Illinois. Od mládí má problémy se zákonem. Je stíhán za krádeže a nedovolené držení zbraní. Jeho největším zločinem je únos auta i s řidičem. Tehdy dostane 13letý trest.

Věznice: Nápravné zařízení Menard není moc velké, ale jsou tu ti nejhorší lotři. Dříve se zde vykonával trest smrti. Po jeho zrušení v roce 2003 zde zbyli odsouzenci, kterým se poprava změnila v doživotí. Hall se chová vzorně a doufá v předčasné propuštění v roce 2015.

Jak ho zabili: Na konci ledna 2013 ho bachaři najdou na cele mrtvého. „Utrpěl řadu bodných ran, ale příčinou smrti bylo nejspíš udušení,“ říká žalobce Jeremy Walker.

Z činu je obviněn spoluvězeň James Amison (40), který si odpykává doživotí za loupežnou vraždu.

Závěr vyšetřování: Amison se přizná, ale svůj motiv neuvede. Trest mu už stejně zvýšit nemohou. Pouze ho převezou do nápravného zařízení Pontiac, které s kapacitou 1500 vězňů patří k největším v Illinois. Jde o věznici s nejvyšším stupněm ostrahy.

Kdo: Subhan Anwar (1989–2013)

Jeho zločin: Nebezpečný sadista z Velké Británie touží po mučení dětí. Za oběť si vybere 2letou holčičku Sunam, dcerku své přítelkyně Zahbeeny Navsarkové. Během měsíce ji utýrá. „Smrt pro ni byla vysvobozením.

Měla zlomené snad všechny kosti v těle,“ konstatuje soudce Peter Thornton.

Věznice: Anwar si odpykává doživotí v anglické věznici Long Lartin. O podmíněné propuštění může zažádat nejdříve po 23 letech. Toho se ale už nedožije. Jeho bývalá partnerka si musí odsedět 9 let za to, že týrání své holčičky nezabránila.

Jak ho zabili: Spoluvězni ho napadnou 14. února 2013. Přesnou příčinu jeho smrti policie nezveřejnila. Jeho vrahové ho údajně před smrtí drželi nějakou dobu jako rukojmí. Není jasné, zda si ho vybrali náhodou, nebo pro jeho zločiny.

Závěr vyšetřování: Z vraždy jsou obviněni Gary David Smith (47) a Lee William Newell (45). Na svého spoluvězně si počkali po večeři. Zlomili mu vaz. Motiv jejich činu není zatím znám.

Kdo: Yusuf Abuzir (1948–2013)

Jeho zločin: Tento muž z Chicaga přepadne v roce 2008 banku. Je ozbrojený a při přepadení kolem sebe bez zaváhání střílí. Pracovnici banky Ranu Ismailovou (34) usmrtí. Několik dalších lidí je zraněno. Dopadnou ho téměř okamžitě, když prchá z místa činu.

Věznice: Abuzir dostane doživotí a možností propuštění po 23 letech. Trest si má odpykat ve věznici Menard na jihu státu Illinois. Protože není považován za zvlášť nebezpečného, sdílí celu s vězni odsouzenými za lehčí zločiny.

Jak ho zabili: 25. ledna 2013 se Abuzir dostane do konfliktu s mladším spoluvězněm Donaldem Hazzardem (23). Tento mladíček v hádce ztratí nervy a Abuzira zbije. Způsobí mu zranění tak vážná, že Abuzir musí do nemocnice. Umírá na nemocničním lůžku 25. února.

Závěr vyšetřování: Viník je v tomto případě jasný. Překvapivé je, že Hazzarda nikdo nepovažoval za muže schopného násilí. Ve věznici byl pouze za držení nepovolené střelné zbraně a jeho čtyřapůlletý trest se už chýlil ke konci. Z vraždy ho obvinili v den, kdy měl být propuštěn, 5. dubna.

Foto: dailymail.co.uk, cbslocal.com, mywithersradio.com
Související články
Svět zločinu
Nezaplacená přiznání Sophie Lorenové?
„Případ, který trval 40 let, skončil,“ poznamená v říjnu roku 2013 Giovanni Desideri, advokát italské herečky Sophie Lorenové. Nejvyšší odvolací soud potvrdil osvobozující rozsudek v její prospěch a jednou provždy z ní smyl cejch neplatičky daní. Daňové přiznání je pro většinu lidí obrovským postrachem. Rok co rok v březnu kvůli němu dlouhé noci nespí. Jak […]
Svět zločinu
Zpěvák Chris Brown: Skutečně ho terapie napravila?
Energický a úspěšný R&B zpěvák Chris Brown se do paměti těch, jimž jeho hudební styl nic moc neříká, vryje něčím zcela jiným. Čelí obvinění ze zmlácení své tehdejší partnerky, barbadoské zpěvačky Rihanny. Její fotografie plné modřin obletí svět. Málokdo ale tuší, že historie násilí, psaná samotným Chrisem Brownem (*1989), je mnohem delší. A možná že […]
Svět zločinu
John Lennon: Autogram těsně před smrtí
Od chvíle, kdy se v roce 1970 rozpadla legendární skupina Beatles, fanoušci po celé zeměkouli doufají, že se čtyři liverpoolští muzikanti dají znovu dohromady. Ta naděje vydrží deset let. Do chvíle, kdy už zůstanou jen tři. Kdo je na světě nejslavnější? Není snad na světě člověk, který by netušil, kdo je John Lennon. Sám kytarista, […]
Svět zločinu
Gianni Versace: Módní génius zastřelen na prahu své vily.
Pokud by člověk neznalý prostředí módního průmyslu měl jmenovat nějakého slavného návrháře, nejspíš by jako jedno z prvních jmen zaznělo právě toto: Gianni Versace, italský génius tohoto oboru, po jehož modelech toužily hollywoodské hvězdy, členové královských rodin i největší osobnosti hudebních pódií. Proč musel zemřít, to se vlastně nikdy uspokojivě nevysvětlilo. Zabiják stále nemá dost […]
reklama
lifestyle
James Brown: Všechny lapálie pěvecké legendy
Byl slavným zpěvákem, hudebním skladatelem i vydavatelem, jednou z nejzásadnějších postav soulové a funkové hudby a dodnes je obdivovanou veličinou. Blyštivou kariéru Jamese Browna ale nenasvítila pouze světla ramp, ale také majáčky policejních aut. Je první svátek vánoční roku 2006 a v nemocnici v Atlantě leží na smrt nemocný James Brown (1933–2006). Otočí se na svého manažera […]
Kobe Bryant: Tragický konec legendy na palubě helikoptéry
Dne 26. ledna 2020 svět ztratil nejen basketbalovou ikonu, ale i milovaného otce. Smrt Kobeho Bryanta a jeho dcery Gianny při pádu privátního vrtulníku Sikorsky S-76 otřásla fanoušky po celém světě. Jak tragédie postihla nejen sportovní svět, ale i miliony lidí, kteří obdivovali Kobeovu kariéru a lásku k jeho dceři.           […]
Bezpečně na jízdním kole!
Češi jsou národem rekreačních cyklistů. Pravidelně se ve volném čase věnuje jízdě na kole až 36 % obyvatel, zatímco jako dopravní prostředek k jízdě do práce, školy či obchodu ho využívá jen 4–8 % lidí. Častěji se u nás cyklistice věnují muži než ženy, i tak jde o nejoblíbenější sport, který Češi aktivně provozují. Jaká rizika […]
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká […]
svět zločinu
Neopatrný střelec bez nohou Oscar Pistorius: Umírající přítelkyni vláčí po schodech
Jihoafrický atlet dlouho svět zajímá především proto, že se jako první hendikepovaný sportovec v historii zúčastní letních olympijských her v Londýně. Vrcholově závodí bez nohou, pouze se speciálními protézami. V únoru 2013 však do povědomí veřejnosti vstoupí tím, že ve svém domě na svatého Valentýna zastřelí svoji přítelkyni, modelku Reevu Steenkampovou. Je 14. únor roku 2013, svátek […]
Jiří Schmitzer: Alkoholový démon si vyžádá život chodce
„Že jsi porazil člověka, to se bohužel může stát, ale žes byl ožralej jak dobytek, to se nepromíjí,“ nemaže se vynikající herec Jiří Sovák (1920–2000) se svým synem Jiřím Schmitzerem krátce poté, co se o tragédii dozvídá. Napjaté vztahy v mládí To, že má i Jiří Sovák pomyslný díl viny na celém neštěstí, tuší jen […]
Sharon Tateová: Krásná herečka zavražděná Mansonovou rodinou
Svým půvabem okouzluje mladičká Sharon Tateová své okolí už od dětství. Roličky v reklamách a televizních seriálech na sebe nenechají dlouho čekat a ve druhé polovině 60. let už je Sharon hollywoodskou hvězdou. Tím spíš, že po jejím boku stojí jeden z tehdy nejvýznačnějších režisérů, Roman Polanski (*1933). Ticho nad Městem andělů Svatba obdivovaného režiséra a […]
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Velké odhalení? Kate Middleton se prý léčí v USA!
nasehvezdy.cz
Velké odhalení? Kate Middleton se prý léčí v USA!
Princezna z Walesu Kate Middleton  (42) podle spekulací čas od času podstupuje tajnou léčbu ve Spojených státech, konkrétně má létat do Houstonu. Alespoň takové informace kolují na sociálních sítíc
Zlověstná bažina: Bloudili u Klimšova bahna mrtví svatebčané?
enigmaplus.cz
Zlověstná bažina: Bloudili u Klimšova bahna mrtví svatebčané?
Starý kolomazník kráčí za soumraku mokřadem. V alkoholovém opojení ho napadne zvolat: „Hej, vy propadlí muzikanti, kdy vy mi zahrajete?“ V tu chvíli se z hlubin země ozve hudba. Vystrašený muž pus
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
nejsemsama.cz
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
Věřila jsem, že to bude ideální prostředí pro psaní. Takové strašidelné doupě se jen tak nevidí! Jenže v noci se ta barabizna probudila k životu a já byla strachy bez sebe. Opřela jsem se vší silou do dveří a vzala za kliku. Při prvním kroku jsem klopýtla přes práh a při pádu do temného prostoru se mi na tvář přilepila
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Pikantní kuřecí křidélka podle herečky Scarlett Johansson
tisicereceptu.cz
Pikantní kuřecí křidélka podle herečky Scarlett Johansson
Kuřecí křidélka jsou jednoduchá a chutná, to ví i tato krásná americká herečka. Vyzkoušejte třeba lehce pikantní marinádu s medem. Její chuť si zamilujete i vy. Potřebujete 0,5 kg kuřecích kříde
Mongolové se chytili do pastí vietnamského generála
historyplus.cz
Mongolové se chytili do pastí vietnamského generála
Mají velkou početní převahu. Hned třikrát Mongolové v průběhu let obsadí vietskou metropoli, jenže ani tento úspěch jim vytoužené vítězství nepřinese. Vietové invazím mocného souseda odolají. Hordy nepřátel vždycky přechytračí a zaženou je zpátky za hranice své země! Monarchie Dai Viet (na severu dnešního Vietnamu) ve 13. století vzkvétá. Země, ve které od roku 1225
Světem obchází epidemie vzteku
21stoleti.cz
Světem obchází epidemie vzteku
Někteří sociologové a psychologově tvrdí, že žijeme v éře postfaktické, tedy v době, kdy jsou fakta a racionalita upozaděny a prim hrají emoce. Že na tom něco je, ukazuje letmý pohled na sociální sítě
Správná péče o vlasy se vyplatí
panidomu.cz
Správná péče o vlasy se vyplatí
Je dobré se k vlasům chovat tak, aby vám zanedbání později nevrátily. Pomůže tomu vhodný šampon a dobrá strava. Sice už je po zimě, ale naše vlasy kvůli mrazu a větru možná ztratily potřebnou hydrataci, lámou se a třepí. Jejich dlouhodobou kondici ovlivňuje i kouření, nedostatečný pitný režim a strava. Dejte vlasům hydrataci Začít můžete
Stromy dávaly rodičům sílu
skutecnepribehy.cz
Stromy dávaly rodičům sílu
Rodiče ten kousek lesíku milovali. Ze stromů získávali sílu bojovat se svými zdravotními neduhy. Po jejich smrti les posmutněl. Maminka s tatínkem ten malý kousek přírody milovali a rádi vysedávali na svém oblíbeném místě pod modřínem. Vídala jsem je tam takto den co den. Drželi se vzájemně za ruce, měli zavřené oči a jen tak tiše seděli a odpočívali.