Skip to content

5 vraždících matek: Svým dětem připravily bolestivý odchod z tohoto světa!

Mateřský cit? Ženská něžnost? Starost o potomky? Zapomeňte. Tyhle matky se svými vlastními dětmi naložily způsobem, ze kterého mrazí.

Představujeme 6 bestiálních žen. Jakým způsobem sprovodily ze světa své děti?

1 Udušení (1985)

Marybeth Tinningová.
Marybeth Tinningová.

Kdo a kde: Některé ženy mají prostě smůlu. Přesně tak to vypadá i s Marybeth Tinningovou ze státu New York. Za 17 let jí zemře 8 vlastních dětí a také adoptovaný syn Michael. Poslední z dětí, malá Tami Lynn, byla podle pitvy udušena.

Nález těl: Postupně je Marybeth podezřelá z více a více vražd. Sama se přizná ke třem. Vzhledem ke stavu těl po exhumaci nelze ale vražedkyni dokázat více než jeden případ. Ostatní úmrtí jsou oficiálně uzavřena například jako náhlá úmrtí novorozenců.

Motiv: Marybeth dříve pracovala jako zdravotní sestra. Není vyloučeno, že vidět bezmoc doktorů nad umírajícími dětmi jí přináší určité zvrhlé uspokojení. Patrně si také ráda užívá projevy soucitu od svého okolí.

Soud: Vzhledem k nedostatku důkazů je odsouzena jen za smrt malé Tami Lynn. Má si odpykat doživotí, ale může být propuštěna dříve. Naposledy jí žádost o propuštění zamítli v roce 2013. „Její lítost je přinejmenším podezřelá,“ konstatuje soud. Letos bude Tinningová znovu zkoušet štěstí.

2 Ubodání (1994)

Dora Luz Buenrostrová.
Dora Luz Buenrostrová.

Kdo a kde: 34letá Dora Luz Buenrostrová z kalifornského města San Jacinto má tři děti, za vzornou matku ji ale označit nelze. 27. října 1994 vezme nůž a všechny své potomky ubodá. Susana (9) a Vincent (8) a Deidra (4) utrpí smrtelná zranění do krku.

Nález těl: Do svého domu zavolá Dora Luz policii sama. Mrtvolky starších dětí jsou v bytě, ale nejmladší Deidru najdou policisté zavražděnou v autě 14 kilometrů daleko. „Smála se a žertovala. Žádnou lítost neprojevila,“ konstatují vyšetřovatelé o vražedkyni.

Motiv: Dora Luz se patrně chtěla pomstít svému manželovi Alexovi Buenrostrovi, který se od ní nedávno odstěhoval. Vraždy dětí však na něj svádí marně. Alex má prokazatelné alibi, byl v tu dobu v Los Angeles.

Soud: Obhajoba staví na tvrzení, že Dora Luz je psychicky nemocná a za svůj čin neodpovídá. Proces se vleče téměř 4 roky. Soud vražedkyni uzná odpovědnou a sami porotci navrhnou trest smrti. V říjnu 1998 je potvrzen.

3 Autonehoda (1994)

Susan Smithová.
Susan Smithová.

Kdo a kde: Dva synové Susan Smithové (23) připadají své matce jako překážka k cestě za štěstím. Tato žena z Jižní Karolíny se proto rozhodne se jich zbavit velmi netradičním způsobem. Posadí je do auta a nechá vůz rozjet ze srázu do jezera John D. Long Lake.

Nález těl: Smithová se 25. října 1994 obrátí na policii. Tvrdí, že její auto i s dětmi ukradl neznámý pachatel. Trvá to 9 dní, než vyšetřovatelé najdou tělíčka Michaela Daniela (3) a Alexandera Tylera (14 měsíců).

Motiv: Smithová se hodlala rozvést se svým manželem Davidem a vzít si zbohatlíka z města Union. Děti jí v tom vadily. Dotyčný muž vůbec netušil, jaké spády tato jeho milenka má. Není vyloučeno, že později se Smithová chtěla zbavit i manžela.

Soud: Advokátka Judy Clarková cituje znalecký posudek. Smithová je podle něj narušenou osobností. V dětství ji znásilňoval otec. Díky tomu se soud nad vražedkyní smiluje. Dostane doživotí s možností propuštění v roce 2024.

4 Zastřelení (1997)

Susan Eubanksová.
Susan Eubanksová.

Kdo a kde: Susan Eubanksová (33) z Kalifornie má 4 syny se 4 různými muži. 27. října 1996 se opije se svým přítelem, vezme si valium. Pak se rozzuří, příteli zdemoluje auto, vyhodí ho z bytu a všechny své děti postřílí.

Nález těl: Přítel Eubanksové se spojí s jedním z otců dětí. Ženino chování se jim nelíbí a zavolají policii, aby dohlédla na děti, zda jsou v pořádku. Brandon (14), Austin (7) a Brigham (6) jsou v době příjezdu mrtví.

Nejmladší Matthew (4) zemře v nemocnici.

Motiv: „Vyšinutá mysl pod vlivem léků a alkoholu,“ popisuje Eubanksovou obhájce. Skutečnost je však mnohem temnější. Vražedkyně se chtěla pomstít svým bývalým partnerům za to, že ji postupně opustili.

Sama se také postřelila, ale nikoli závažně.

Soud: Pachatelka si údajně nevzpomíná, že by měla děti. Porotci se nemohou shodnout, jestli je to účelová lež nebo důkaz jejího šílenství. Nakonec je odsouzena k trestu smrti. Dodnes čeká na popravu v ústřední ženské věznici v Kalifornii.

5 Utopení (2001)

Andrea Yatesová.
Andrea Yatesová.

Kdo a kde: Novomanželé Rusty a Andrea Yatesovi z Houstonu si v roce 1993 slíbí, že budou mít co nejvíc dětí. Do roku 2001 přivede Andrea na svět 4 chlapce a holčičku, Mary. 20. června všechny své děti utopí ve vaně.

Nález těl: Tři chlapci leží mrtví v postýlkách, nejstaršímu Noahovi (7) matka naaranžuje do náruče mrtvou Mary. Na místo činu přijde jako první Andreina tchyně Dora, která jí má pomoci s hlídáním. Andrein manžel je tou dobou v práci.

Motiv: „Už přišel čas, už přišel čas,“ opakuje vražedkyně svému manželovi do telefonu ihned po činu. Může za to šílenství? Chtěla se Andrea manželovi pomstít za nějakou křivdu? Podle žalobce Chucka Rosenthala si byla zločinu vědoma a zaslouží smrt.

Soud: Pro obhájce George Parnhama je to tanec na tenkém ledě. Nakonec pro svou klientku vymůže aspoň doživotí. V roce 2006 je ale případ znovu otevřen a Yatesová zproštěna viny z důvodu šílenství. Zbytek života stráví v léčebně a pod dohledem.

Foto: murderpedia.org, nydailynews.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Moravská Mariazell: Zázračné místo uprostřed lesů
epochanacestach.cz

Moravská Mariazell: Zázračné...

Stojí za to o něm...
Soundbar Sennheiser AMBEO nově podporuje 3D zvuk Sony 360 Reality Audio
iluxus.cz

Soundbar Sennheiser AMBEO...

Dokonalý televizní obraz musí být...
Mohl megalodon přežít?
enigmaplus.cz

Mohl megalodon přežít?

Jen málokteré zvíře na planetě by dnes dokázalo v...
Existují lidé se superschopnostmi?
enigmaplus.cz

Existují lidé se...

Téměř všichni milujeme filmy o...
Jak Rusko prodalo Aljašku! Nejhorší obchod v dějinách
epochalnisvet.cz

Jak Rusko prodalo Aljašku!...

Krásná příroda, bohatý zdroj nerostných...
Kvůli své velké kamarádce jde přes mrtvoly
nasehvezdy.cz

Kvůli své velké kamarádce...

Kolegyně Tereza...
Marsa Alam: Z rybářské vesničky nejoblíbenějším místem v Egyptě
epochanacestach.cz

Marsa Alam: Z rybářské vesničky...

Poznejte obdivuhodné...
Chcete se stát astronautem? Řekneme vám jak na to!
21stoleti.cz

Chcete se stát astronautem?...

Už odmalička vás fascinují hvězdy, planety a...
Skončí s herectvím kvůli sporům s kolegy?
nasehvezdy.cz

Skončí s herectvím kvůli...

Je na pokraji svých možností?...
Když vám stačí ANO či NE: Věštění pomocí kyvadla
enigmaplus.cz

Když vám stačí ANO či NE:...

Existuje celá řada způsobů věštění budoucnosti....
Moderní konvektory hřejí i šetří energii
rezidenceonline.cz

Moderní konvektory hřejí i...

Pokud pomineme vytápění obytných prostor na tuhá paliva, tak...
Záhady fyziky hvězd pomáhá v Opavě řešit dalekohled „WHOO!“
21stoleti.cz

Záhady fyziky hvězd pomáhá...

Už pět let provozuje Slezská univerzita dalekohled...