Skip to content

5 nevyřešených vražd: Jejich brutalita děsí dodnes!

Ani nejmodernější postupy někdy nestačí k vyřešení nejtěžšího zločinu. Policistům často chybí klíčové důkazy, které by dokázaly spojit vraha s obětí.

Neexistují svědci. Není nalezena vražedná zbraň. Někdy není známo ani místo činu. Na složky ve spisovně začíná sedat prach. Policistům nezbylo, než případy odložit…

1. Děsivé překvapení v popelnici

1_John Parsons Wheeler
Popisek k obrázku doplníte kliknutím na obrázek a následně na symbol úprav.

Oběť: John Parsons Wheeler

Kdy a kde: Popeláři z města Newark v americkém statě Delaware míří 31. prosince 2010 na skládku s plným autem odpadků. Při vysypávání smetí však objeví hrůzný nález. Z vozu se vysype tělo vietnamského veterána a bývalého prezidentského poradce Johna P. Wheelera (66).

Naposledy viděn: Naposledy je Wheeler viděn tři dny předtím, když vystupuje z vlaku, který přijel z Washingtonu. O čem tam jel jednat, není nikomu známo. „Jeho zmizení jsme nenahlásili, neboť jsme přes svátky nebyli doma,“ tvrdí zničená rodina.

Způsob vraždy: Koroner velmi brzy zjistí způsob smrti. Objeví na těle velké množství odřenin, pohmožděnin a tržných ran. „Wheeler ještě před smrtí utrpěl četné zlomeniny,“ uzavírá zprávu patolog. Smrt nastala díky mnohačetným úderům tupým předmětem.

Klíčové stopy: Policisté nemohou najít místo činu. Popeláři totiž vyvážejí popelnice z celého města. Jasnější jsou jenom poslední dny válečného veterána. 30. prosince se pokusí dostat do garáží u místního soudu.

Je značně dezorientován a pouze s jednou botou. Celý případ je odložen a čeká na rozřešení.

2. Tajemný dopis zůstává nerozluštěn

Ricky McCormick byl nalezen s neznámou šifrou v kapse.
Ricky McCormick byl nalezen s neznámou šifrou v kapse.

Oběť: Ricky McCormick

Kdy a kde: Tělo muže je nalezeno 30. června v roce 1999 uprostřed polí nedaleko města West Alton v Missouri. Přestože je v pokročilém stádiu rozkladu, policisté díky otiskům prstů zjistí, že se jedná o 41letého Rickyho McCormicka.

Naposledy viděn: Mrtvý muž, který neuměl pořádně číst ani psát, je naposledy viděn o pět dní dříve, kdy navštíví nemocnici v Saint Louis kvůli zdravotní prohlídce. Je to těžký kuřák marihuany a má problémy s dýcháním.

Způsob vraždy: Nalezené tělo je v pokročilém stadiu rozkladu. Podle policistů se o vraždu nejedná. Na místě činu tomu vůbec nic nenasvědčuje. Vše se změní až o 12 let později, kdy FBI uveřejní obsah Rickyho kapes.

Klíčové stopy: Ty totiž obsahují dva listy popsané neznámou šifrou. FBI nyní operuje s možností, že byl Ricky drogový kurýr a že byl odklizen z cesty. Šifru se však doposud nepodařilo rozluštit a případ tak zůstává nevyřešen.

3. Polonahé tělo za domovem důchodců

11
Milostnou idylku utne neznámý vrah.

Oběť: Deanna Creminová

Kdy a kde: Katherine Creminová ze Somervillu se příliš nevzrušuje, když její 18letá dcera Deanna nepřijde 29. března 1995 domů. „Nejspíš přespala u přítele,“ uklidňuje se Katherine. Druhý den ráno však u přítele ani u kamarádek není.

Její tělo najdou polonahé za místním domovem důchodců.

Naposledy viděn: Poslední, kdo Deannu vidí živou, je opravdu její přítel Tommy LeBlanc. Po příjemně stráveném večeru dívku doprovodí na půl cesty k jejímu domovu a pak se rozloučí. Zamilovaný pár to tak dělá vždycky. 29.

března je to bohužel naposledy.

Způsob vraždy: Tělo nalezené dvěma dětmi je vysvlečené a nese stopy znásilnění. Po dalším ohledání je jasné, že dívka se statečně bránila. I přesto nakonec byla uškrcena. Vyšetřovatelé mají v celém případu několik podezřelých.

Klíčové stopy: Prvním z nich je Deannin přítel, druhým místní hasič, který se o Deannu velmi zajímal, byť byl dvakrát starší. Oba muži však mají alibi. Podle svědků se v době vraždy pohyboval po okolí ještě jeden neznámý muž.

Policie sice dokáže sestavit jeho podobu, nikdy se ho však nepodaří dopadnout.

4. Jedna rána do týla

Profesor si během života nadělá celou řadu nepřátel.
Profesor si během života nadělá celou řadu nepřátel.

Oběť: Ioan P. Culianu

Kdy a kde: Rumunský profesor religionistiky Ioan P. Culianu (41) učí od roku 1988 na Chicagské univerzitě. Je expertem na gnosticismus a okultní vědy. 21. května 1991 je zavražděn přímo na pozemcích univerzity.

Naposledy viděn: V poledne v den vraždy hovoří s jedním ze svých studentů Alexandrem Argüellem (27). Univerzita je plná návštěvníků kvůli propagaci jedné z jeho knih. Krátce po dvanácté je nalezen mrtvý na toaletách.

Způsob vraždy: Jedná se o chladnokrevnou popravu. Culianu je zastřelen jedinou ranou do týla pistolí ráže 25 mm. Nikdo si však nevšimne žádného podezřelého. Policisté nikdy nenajdou vražednou zbraň.

Klíčové stopy: Zůstane nevyjasněno, kdo chtěl profesora popravit. Podezřelých je ale mnoho, protože profesor měl řadu nepřátel. V hledáčku policistů se tak ocitne rumunská tajná služba, satanisté, o kterých profesor psal, i někteří nespokojení studenti.

Nikdy se však nepodaří najít usvědčující důkaz.

5. Ubitý kladivem

5_Peter Ivers
Popisek k obrázku doplníte kliknutím na obrázek a následně na symbol úprav.

Oběť: Peter Ivers

Kdy a kde: Populární americký muzikant Peter Ivers (37) patří mezi hlavní představitele tzv. Nové vlny. Od roku 1981 moderuje vlastní televizní show. Slávy si však mnoho neužije. Je nalezen mrtev ve svém losangeleském apartmá o pouhé tři roky později – 3.

března 1983.

Naposledy viděn: Ten den má mít Ivers schůzku se zpěvačkou Franne Goldovou. Do nahrávacího studia však vůbec nedorazí. Goldová to přičítá jeho proslulým večírkům. Netuší, že zpěváka potkal horší osud než kocovina.

Způsob vraždy: Iversovo tělo je téměř k nepoznání. Muzikant byl brutálně ubit kladivem, které zůstane na místě činu. Otisky prstů se však sejmout nepodaří. Detektivové mají s hledáním stop problémy.

Klíčové stopy: Ihned poté, co se dozví zprávu o Iversově smrti, se totiž na místo činu nahrnou jeho přátelé a fanoušci. Veškeré možné stopy tím vlastně zničí a policii nezbývá než případ odložit.

Foto: wordpress.com, wikia.com, romanialibera.ro, discogs.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Havárie UFO u Shag Harbour opět ožívá: Oceánologové pátrali po vraku objektu
epochalnisvet.cz

Havárie UFO u Shag Harbour opět...

Před 54 lety pozorovali svědkové v blízkosti kanadské...
Může jim to vydržet?
nasehvezdy.cz

Může jim to vydržet?

Nejdřív svou lásku...
Když pes potřebuje „záchranku“
panidomu.cz

Když pes potřebuje „záchranku“

Že se psem není všechno v pořádku, vnímavý...
Muž, či žena?
21stoleti.cz

Muž, či žena?

Archeologický tým objevil ve Statenicích u Prahy...
Chřest s holandskou omáčkou a výtečným steakem
tisicereceptu.cz

Chřest s holandskou omáčkou a...

Opravdový luxus pro sváteční příležitosti!...
Francouzská elegance s výraznými doplňky
rezidenceonline.cz

Francouzská elegance s...

Bílé srdce neoklasicistního bytu bije v tepu...
Boj o poklad generála Jamašity
enigmaplus.cz

Boj o poklad generála Jamašity

Tomojuki Jamašita byl generál a vysoký vojenský...
Moje láska byla výhra
skutecnepribehy.cz

Moje láska byla výhra

Všechno začalo malou...
Důkaz reinkarnace? Anglická dvojčata byla dokonalým ztělesněním mrtvých sester
enigmaplus.cz

Důkaz reinkarnace? Anglická...

Reinkarnace, tedy přechod duše zemřelého do jiného...
Slavné Chucky “dva v jednom” od Feng Chan Wanga se vrací
iluxus.cz

Slavné Chucky “dva v jednom”...

Nová spolupráce s čínským designérem Feng Chen...
Dala si dítě jako podmínku vztahu?
nasehvezdy.cz

Dala si dítě jako podmínku...

Herečka MALVÍNA PACHLOVÁ...
Švýcarsko: Země lanovek a železnic
epochanacestach.cz

Švýcarsko: Země lanovek a...

Švýcarsko je stát...