Skip to content

4 zajímavosti o návrhářích Dolce & Gabbana

Roku 1985 založili tuto italskou značku dva módní návrháři Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Ti, kteří nosí jejich modely, patří mezi nejlépe oblékané lidi na světě.

Ve stejném roce ukázali světu svou první dámskou kolekci v Miláně a okamžitě se stali ve světě módy nadějnými. Tato kolekce byla ušitá neprofesionálně a inspiraci čerpala ze stylu italských hereček Sophie Lorenové a Anny Magnani. Do roku 2005 dvojice tvořila pár, rozchod jejich tvorbu nenarušil.

Domenico Dolce a Stefano Gabbana.
Domenico Dolce a Stefano Gabbana.

Pár se poprvé setkal v roce 1980 v milánském ateliéru, kde Stefano Gabbana jako asistent získával pracovní zkušenosti v oblasti módy. Domenico měl letitou praxi od svých rodičů, kteří podnikali, a vystudoval oděvní design na Sicílii.

Módní přehlídka D&G.
Módní přehlídka D&G.

Dvojice návrhářů chce, aby se ženy v jejich modelech cítily fantasticky a sexy. Svůj styl označují jako „roztomilý a nabroušený styl nového století“. Dnes jsou nejluxusnější konfekční značkou na světě a Hollywood je uznává jako největší profesionály svého oboru.

Není divu, že si spousta celebrit něžného pohlaví vykračuje na červeném koberci v jejich nejtřpytivějších, ladících a nejkrásnějších šatech. V roce 1993 dostali ocenění za nejlepší vůni roku a jejich tržby dosahují kolem 500 milionů eur ročně.

Miranda Kerr v šatech od D&G.
Miranda Kerr v šatech od D&G.

Tuto značku nosí spousta světových módních ikon. Modelka Miranda Kerr, manželský pár David a Victoria Beckhamovi i jejich děti. Ráda je obléká Scarlett Johansson na běžné denní nošení. Na červeném kobereci v nich také kolikrát excelovaly mladičké zpěvačky Selena Gomez, Taylor Swift nebo Ariana Grande. Jejich šaty mohly být několikrát viděny v populárních seriálech Sex ve městě nebo Gossip girl.

Foto: www.a-magazine.co.uk, www.swide.com, http://gossip-girl-outfits.blogspot.cz, www.glamour.com, logo
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …