Skip to content

4 tipy, jak si správně zabalit kufr: Vyhněte se zmačkanému oblečení!

Dlouho očekávaný odjezd na dovolenou je konečně tady, ale vaše nadšení není takové, jak jste si ho představovala. Cestovní horečka pracuje na plné obrátky a vám se nad otevřeným kufrem honí jedna zásadní myšlenka: „Jak to tam všechno proboha narvu?“

Naštěstí existuje několik zlatých pravidel, díky kterým na nic nezapomenete, ušetříte místo a po příjezdu do destinace vyndáte z kufru nepoškozené a nezmačkané věci. Inspirujte se!

Pravidlo č. 1 – Vybírejte pečlivě

Do kvalitního kufru se vyplatí investovat. Jeho výběru věnujte dostatek času.
Do kvalitního kufru se vyplatí investovat. Jeho výběru věnujte dostatek času.

Nejprve si uvědomte, kam a na jak dlouho jedete a podle toho zvolte typ a velikost zavazadla. Než do něho začnete ukládat věci, vyrovnejte je před sebe, třeba na postel, do přehledných komínků. Díky tomu rozpoznáte, jak jsou velké a zda se vám do tašky pohodlně vejdou.

Počítejte také s možností, že si z dovolené přivezete nějaký suvenýr, a proto zavazadlo neplňte až k prasknutí. Pro tyto případy je nejvhodnější expandabilní kufr, který jedním tahem zipem snadno rozšíříte až o 5 cm.

Pravidlo č. 2 – Postupujte systematicky

Knihy ukládejte vždy na dno zavazadla.
Knihy ukládejte vždy na dno zavazadla.

Balení by mělo probíhat postupně a na základě určité logiky. Dospodu vždy dávejte těžké věci např. knihy nebo boty. Navrch naopak přijdou tvrdší materiály, jako jsou třeba džíny a doprostřed jemné a mačkající se kousky jako šaty, halenky či košile.

Mezery v kufru vyplňte spodním prádlem, bikinami nebo doplňky.

Pravidlo č. 3 – Pořiďte si beauty case

Beauty case je praktický pomocník, který by neměl chybět žádné ženě.
Beauty case je praktický pomocník, který by neměl chybět žádné ženě.

Nikdy nevíte, jak s vaším zavazadlem manipulují na letišti. Proto počítejte s možností, že více či méně agresivní nárazy poškodí lahvičky s kosmetickými produkty, které se pak mohou vylít. Snadné řešení najdete v podobě toaletních taštiček či praktických tzv.

beauty case, tedy samostatných příručních kufříků s vnitřním členěním, které umožňují bezpečné uložení i skleněných flakonků.

Pravidlo č. 4 – Minimalizujte počet věcí

Mini kosmetické produkty si můžete vzít i do letadla, aniž byste se museli bát, že vám je personál zlikviduje
Mini kosmetické produkty si můžete vzít i do letadla, aniž byste se museli bát, že vám je personál zlikviduje.

Ne všechno, pro co se rozhodnete, budete nezbytně potřebovat. Nejprve udělejte hrubý výběr, který následně srazte o třetinu. Uvidíte, že z toho všeho nakonec užijete stejně jen polovinu. Co se týče kosmetiky, místo sprchových gelů a šamponů v klasických velikostech volte cestovní, miniaturní balení, které vám na týden bohatě postačí.

Zmačkanému oblečení se vyhnete jednoduchým trikem. Místo úhledného rovnání ho srolujte do ruliček a po vybalení vyvěste na ramínka.

Sezóna dovolených je tady!
Sezóna dovolených je tady!
Foto: www.lumene-kosmetika.cz, www.victorinoxcz.cz, www.samsonite-nacesty.cz, www.bontonland.cz
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články