Skip to content
reklama

3x zabijáci v lavicích: Komu se v hlavě honily zrůdné myšlenky? (2.díl)

Jsou mladí a neklidní. Hlavou se jim však mnohdy honí zrůdné myšlenky. Ze strachu, žárlivosti nebo jen tak pro zábavu jsou schopni činů, kterých by se neodvážila většina dospělých.

První díl zde.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

Skyler Neesenová, na pravé straně, Sheila Eddyová, na levé straně, a Rachel Shoafová, ve středu.
Skyler Neesenová, na pravé straně, Sheila Eddyová, na levé straně, a Rachel Shoafová, ve středu.

KDY A KDE: „Pojď ven,“ pípne sms v mobilním telefonu Skylar Neesové, 16leté školačky ze Star City v západní Virginii. Je něco po půlnoci, 5. července 2012. Skylar se moc nechce, ale nakonec ji kamarádky, 17letá Shelia Eddyová a 16letá Rachel Shoafová, přemluví.

MOTIV: Dívky naloží Skylar do auta a odvezou ji na mýtinu u lesní cesty za městem. Všechna tři děvčata tu občas kouří marihuanu. Nyní se ale Rachel a Shelia potřebují Skylar zbavit. Na jednom z večírků je totiž vyfotografovala v choulostivé situaci.

VRAŽDA: Jen co přijedou, vytáhnou děvčata schované nože a vrhnou se na Skylar. Ta se snaží utéct, ale Rachel jí podrazí nohy. Skočí na ni a dál ji bodá. Celkem jí zasadí více než 50 ran. Tělo pak chtějí pohřbít, ale v kamenitém terénu se jim to nepovede.

VERDIKT: Proto Skylar zasypou listím v lese, zbaví se krvavého oblečení a doma dělají jakoby nic. Rachel ale vyšetřování, které trvá několik měsíců, psychicky nevydrží. Policistům se 13. března 2013 přizná a zavede je k tělu.

O rok později jsou obě dívky odsouzeny, Shelia na doživotí a Rachel na 30 let.

Larry King vlevo a Brandon McInerney v pravo
Larry King vlevo a Brandon McInerney vpravo.

KDY A KDE: Na Green Junior High School v kalifornském Oxnardu platí 14letý Brandon McInerney za problémového studenta z problémové rodiny, který pro ránu nejde nikdy daleko. Nejvíc mladík nesnáší homosexuály.

MOTIV: Opravdovým trnem v oku je Brandonovi 15letý Larry King, který se svou sexuální orientací netají. Spíše naopak. Brandon se spolužákovi posmívá. Larry si to nikdy nenechá líbit a Brandona provokuje.

„Miluju tě, zlatíčko,“ posílá mu vzdušné polibky na školní chodbě.

VRAŽDA: Tři dny před Valentýnem, 11. února 2008, se ti dva potkají na baseballovém hřišti. „Budeš moje rande na Valentýna?“ zeptá se vyzývavě Larry. Brandon zuří. Následující den si přinese do školy otcův revolver a střelí Larryho dvakrát do zátylku.

VERDIKT: Chlapec je na místě mrtev. Soud s nezletilým chlapcem se táhne více než tři roky. Teprve 21. listopadu je Brandon odsouzen za vraždu. Ve vězení musí strávit 21 let.

Cassie Jo Stoddartová na pitevním stole.
Cassie Jo Stoddartová na pitevním stole.

KDY A KDE: V domku v malém městečku Pocatello v Idahu panuje 22. září 2006 romantická atmosféra. Malé děti, které své tetě hlídá 17letá Cassie Jo Stoddartová, už dávno spí. Cassie sedí na gauči v obýváku se svým přítelem Mattem Beckhamem. Náhle vypadne elektřina.

MOTIV: Zatímco se Matt jde podívat, co je za problém, do domu se tiše vplíží dva jejich spolužáci, 16letí Brian Draper a Torey Adamcik. Mají v plánu zabít Cassie. Důvod? Žádný. Chtějí vědět, jaké to je někoho zavraždit.

VRAŽDA: Elektřina naskočí a Matt se vrátí do domu. Za chvíli ho vyzvedne jeho matka. Poté, co Cassie zůstane osamocena, spolužáci se na ni vrhnou s noži v ruce. Uštědří jí 29 ran, z toho 9 je smrtelných.

VERDIKT: Oba mladíci jsou dopadeni sedm dní po vraždě. Svůj plán brutálního masakru si totiž nepříliš chytře nahrají na video, aby se mohli chlubit ostatním. Nahrávka však padne do rukou policistů. V roce 2007 jsou oba odsouzeni na doživotí bez možnosti propuštění.

Foto: wvmetronews.com, dorriolds.com, tumblr.com, twitter.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články