Skip to content

3 způsoby, jak si udržet mládí: Všechno je v hlavě!

Skutečný elixír mládí je, zdá se, zatím v nedohlednu. Přesto existují způsoby, jak stáří obstojně vzdorovat. Inspirujte se i vy.

Hledali ho alchymisté i vyznavači magie, na jeho „vývoji“ pracují s trochou nadsázky snad všechny kosmetické firmy světa. Výsledek? Zatím takový, že stáří lze zpomalit. Něco pro to budete ale muset udělat i vy.

Pravidlo číslo 1: Všechno je v hlavě!

Máte pravdu, úplně všechno ne. Ale většina věcí ano. Optimistický přístup k životu prokazatelně, celoplošně vzato, prodlužuje věk. Lidé s úsměvem na rtech, kteří se snaží dodržovat aktivní styl, sportují, zajímají se o dění kolem sebe, rozlišují, na které maličkosti nebudou mrhat stresem a vědí, že tam, kde je skutečný stres, se pokud to jde, vůbec nepoženou, čeká obvykle delší věk a příjemnější důchod.

Nastavte se do produktivního, ale relaxačního módu. Mějte vždy čas vyhrazený pro sebe – na společné chvíle s rodinou, sport, koníčky. Nezapomeňte udržovat aktivní i mozek. Jak? Pokud nejste knihomol, zkuste školu, rekvalifikaci, nebo třeba zájmové přednášky.

Trénovaný mozek vydrží v plné kondici déle.

shutterstock_5199790
Lenost je nepřítelem dobrého životního stylu. Postavte se jí!

Pravidlo číslo 2: Nejste popelnice

Tělo máte jen jedno a – alespoň prozatím – s ním musíte vyžít celý život. Zvířecím miláčkům se snažíme kupovat prémiové žrádlo, do aut nechceme tankovat ty nejlacinější pohonné hmoty, ale ze svého těla si často děláme odkladiště nespočtu nezdravých látek.

Dnešní doba má hned několik neduhů. Spotřeba cukru vzrostla oproti minulým staletím takřka exponenciálně a naše těla na to nejsou připravena. Dopujeme se jím ale hlavně ze slazených nápojů. Češi také nechvalně vynikají v přesolování.

Přestat s ním je těžké, jídla pak pro vás už nemají skoro žádnou chuť. Přesto stojí za to zkusit to. Nasaďte do jídelníčku hodně čerstvé zeleniny, večerní požírání brambůrek vyměňte za nakrájenou mrkev nebo pokrájené zelí.

Funguje to. Tělo se vám odvděčí časem. I tím, že mu dáte vyšší šanci plně fungovat o pár let navíc.

original
Zdravý jídelníček prodlužuje život a přináší i krásu.

Pravidlo číslo 3: Starejte se o sebe

Zejména pro dámy by měl mít elixír mládí složku, která kromě zachování bystré mysli a fyzické kondičky přenese do stáří i krásu z mládí. Něco takového zkrátka zatím není. A pokud na kontě nemáte přebytečné statisíce na dobrého plastického chirurga, či se bojíte skalpelu, musíte se o sebe o to pečlivěji starat.

Stáří sice neobelstíte, ale rozhodně můžete snížit jeho dopad. Pleti škodí přespříliš slunce, dlouhodobé kouření i dehydratace. A co jí prospívá? Samozřejmě péče. Vhodné čištění a udržování. Na kosmetice se s přibývajícími lety nevyplatí šetřit.

Ano, určité procento žen si může mazat celý život pleť měsíčkovou indulonou, a v 70 letech bude vypadat stejně dobře, jako ta u dam, které tráví každý pátek v kosmetickém salonu a používají to nejlepší, co je na trhu.

Ale to procento není zrovna vysoké… Pokud se ohlížíte po nejnovějších trendech, vyplatí se hledat kosmetiku „šitou“ na míru vaší pleti. Každá kůže je jinak porézní, jinak se mastí, má odlišné vlastnosti A jde i o dobrý pocit – krém vy vám měl vonět, být příjemný na dotek.

Rozlišujte denní a noční režim péče a dodržujte jeho pravidelnost. Sáhněte po přípravcích, za kterými stojí dobrý anti-agingový výzkum a patentované technologie.

3-1.
Symbolem moderního trendu v anti-ageingové péči se stala společnost Nu Skin se svým zařízením pro přizpůsobenou péči o pleť ageLOC Me.
4-1.
AgeLOC Me je revoluční systém na míru. Specifická sada produktů se může vybírat z přibližně 2 000 kombinací! Dávkovač vám navíc odměří přesně tolik, kolik potřebujete. Dvakrát denně.

Foto: shutterstock.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Móda a gadgety
Zobrazit více …