Skip to content
reklama

3 x pozapomenuté zločiny: Proč o nich není slyšet?

Jeden prý zabil 20 lidí, za osm vražd bude odsouzen – ale bez důkazů. Další si libuje v mordech v hotelu – zhatil prý až 230 životů – a do třetice všeho zlého je tu násilník mladých mužů a chlapců.

Tahle jména slyšeli jen ti, kdo se zajímají o kriminalistiku. Přesto jde o vrahy, kteří mají na svědomí zástupy lidí!

1. Kalifornská dálnice hrůzy Kalifornie má svou hororovou dálnici. Viník řádění z let 1979 a 1980 je jen jeden – a bude dopaden. Zabijákem je William George Bonin (1947–1996), který se jako řidič kamionu pohybuje po nekonečných kalifornských dálnicích a během svých jízd si podél dálnice vytipovává své oběti.

Nakonec je usvědčen z vražd a znásilnění minimálně 21 chlapců a mladých mužů. Alespoň 14 z těchto vražd je mu prokázáno a v roce 1996 je popraven.

bobnin
Bonin vraždí mladé muže a chlapce.

2. Nevinný se prolhal za mříže? V roce 1991 je Švéd Thomas Quick (*1950; rodným jménem Sture Ragnar Bergwall) odsouzen k dlouholetému trestu odnětí svobody za ozbrojená přepadení. Při terapii se přizná, že mezi lety 1964 až 1990 zabil po celé Skandinávii 20 lidí.

První vraždu spáchal prý ve 14 letech. Tato vražda však byla podle švédských zákonů v době přiznání promlčena. Následně je Quick odsouzen za osm vražd. Zarážející je, že proti Quickovi nejsou žádné důkazy.

quick_018
Oficiálně je Quick vrah. Ale kde je pravda?

3. Vrah jako reklama: 230 obětí doktora Holmese Herman Webster Mudgett (1861–1896) alias doktor Henry Howard Holmes se proslaví jako sériový vrah na Světové výstavě v Chicagu roku 1893. Většinu obětí zabije v hotelu.

Přizná se k 27 vraždám, zodpovědný ale může být až za 230 úmrtí! 7. května 1896 je 34letý Mudgett oběšen. Jeho případ se stane prvním podrobně zdokumentovaným řáděním sériového vraha, na kterém si vydělá mnoho jinak nepříliš úspěšných novin.

mudgett
Kolik životů asi Mudgett skutečně zhatil?
Foto: murderpedia.org, youtube.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články