Skip to content
reklama
reklama

24letá Veronica Lynn Comptonová: Z horoucí lásky chce zachránit zabijáka!

Sice to nemá v hlavě tak úplně v pořádku, ale může se hodit. V červenci 1980 se 24letá herečka a scenáristka Veronica Lynn Comptonová vydává na návštěvu do vězení. Na proces tady totiž čeká její vysněný ideál.

„Napsala jsem scénář o sériovém vrahovi žen, kterému přezdívají Zmrzačený řezač, nemohl byste si ho přečíst a případně mi s ním trochu pomoci?“ zeptá se Veronica Lynn Comptonová muže podezřelého z mnohonásobné vraždy žen, Kennetha Bianchiho.

Ten si hned dá dohromady dvě a dvě. Tahle ženská poblázněná kokainem je jeho vstupenkou na svobodu. Hned jí odepíše. Pošle jí smutný a současně vášnivý dopis. Napíše do něj všechno, co bude žena chtít slyšet.

Tahle sázka musí vyjít!

Prostě je přesvědčíš, že pachatel je někde tam venku

Dopis Bianchimu do vazby.
Dopis Bianchimu do vazby.

Bianchimu se podaří Comptonovou dokonale zpracovat. „Jsem nevinný, ale je tu způsob, jak to dokázat. Kdyby venku došlo k další vraždě, znamenalo by to, že mají nesprávného člověka,“ spekuluje Bianchi. Comptonová hltá každé jeho slovo. A on už to má dobře promyšlené. Nejprve je třeba zabít dívku ve stejném městě, ve kterém došlo k předchozím dvěma vraždám, v Bellinghamu ve státě Washington.

Nezapomene dodat ani to nejdůležitější

Vraždu je třeba provést stejným způsobem. Comptonová pak tisku pošle nahrávky a dopisy se zprávou od vraha. „Říkáte mi Škrtič z Hillside. Jsem na svobodě, další vraždy budou následovat,“ má být zhruba jejich obsahem.

Bianchi nezapomene ani na biologický vzorek. „S tímhle zacházej zvlášť opatrně,“ podotkne, když Comptonové v září 1980 vrací půjčenou knížku. Ve hřbetu se nachází zavázaná část gumové rukavice s podivným tekutým obsahem.

Ženě nemusí dvakrát vysvětlovat, co je uvnitř. Bude to důkaz, že po světě běhá muž se shodným semenem, jako má její milovaný. Stačí ho jen aplikovat na tělo, nebo ještě lépe, do těla oběti.

Alkohol je základ, kokain nadstavba

Útok se škrtidlem si Comptonová naplánuje. Musí nést rukopis Škrtiče z Hillside.
Útok se škrtidlem si Comptonová naplánuje. Musí nést rukopis Škrtiče z Hillside.

Do státu Washington odcestuje Comptonová letecky. Jak se tu ale seznámit s vhodnou potenciální obětí? Je pátek 19. září 1980 odpoledne, když na ni narazí v restauraci Coconut Grove Tavern. Comptonová se jí představí jako Karen.

Potrvá to několik hodin, než se z 26leté Kim Breedové a 24leté Comptonové stanou ty nejlepší kamarádky. Pod vlivem alkoholu a drog to jde rychle. Breedová už má sice děti, ale večer si volno udělá. Zatančí si s přáteli, opijí se spolu.

Užijí si večera i noci. „Poslední lajnu si dáme u mě,“ prohlásí Comptonová. Popadne Kim za ruku a už ji vleče směrem k motelu Shangri-La. Tohle ubytovací zařízení, nazvané podle vysněné pohádkové země ztracené kdesi na Dálném východě, se má stát místem posledního odpočinku ženské oběti, nutné k propuštění jejího milého.

Jenomže má to háček. Breedová je na tom fyzicky lépe než vražedkyně.

Prohru stvrdí hysterickým výstupem

BIANCHI, polovina dua Škrtičů z Hillside.
Bianchi, polovina dua Škrtičů z Hillside.

Všechno to trvá déle, než si Comptonová myslela. Podaří se jí spoutat spící Breedové ruce. Pak přehodí přes hlavu zamyšlené oběti škrtidlo. Utáhne ho. Jenomže Kim se probudí. A ihned se také začne energicky bránit.

Teprve nyní vražedkyně pochopí, že zabít člověka není tak jednoduché, jak to popisovala ve svém scénáři. Každopádně ze všech sil stahuje dýchací cesty své oběti. Snad Breedová brzy omdlí a usnadní jí práci.

To se ovšem nestane. Boj trvá a přepadená žena v něm nabývá vrchu. Dvakrát se sice ocitne na samé hranici bezvědomí, nakonec ale i se spoutanýma rukama a za silného chroptění setřese vražedkyni ze svých zad a unikne z pokoje.

Pro Comptonovou to znamená jedno – rychle balit a vrátit se do Los Angeles. Po přistání jí povolí nervy. Zhroutí se ještě v příletové hale. „Ale on je nevinný! Vždyť se útočí po celé Americe!“ vykřikuje, než se jí začnou věnovat muži zákona.

Prý to byla jen přesvědčivá propagace

Veronica Comptonová před soudem.
Veronica Comptonová před soudem.

„Já jsem samozřejmě slečně ublížit nechtěla, šlo jen o propagaci mého filmu Zmrzačený řezač,“ brání se Comptonová, když v březnu 1981 stane před soudem pro pokus o vraždu. Porota musí zjistit, jestli se Breedová skutečně nechala škrtit do bezvědomí dobrovolně, aby udělala reklamu jejímu scénáři.

Potrvá jí to 3 hodiny. Pak dojde k závěru, že v tomhle filmu života je nebezpečnou psychopatkou Veronica Comptonová. Soudce Byron Swedberg pošle ženu za katr na doživotí s minimem 7,5 roku.

Zájem o sériové vrahy ji neopouští

Během pobytu ve vězení se romantické city Comptonové přesunou z Kena Bianchiho na jiného sériového vraha, Douglase Daniela Clarka, který spolu se svou partnerkou zavraždil 8 žen a některým z nich uřezal hlavu.

Žena toho ovšem stihne mnohem víc na několik dnů uprchnout, vystudovat vysokou školu, napsat knihu o amerických věznicích a najít víru v Boha. Ve vězeňské kapli se vdá za penzionovaného univerzitního profesora, kterému porodí dceru.

Po propuštění v roce 2003 zmizí z povrchu zemského a ani její nejbližší netuší, kde je. Za katrem strávila dlouhých 22 let.

Foto: wikia.com, alchetron.com, pelicanbomb.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Přijde nakonec Burešová úplně o vše?
nasehvezdy.cz

Přijde nakonec Burešová...

Jako by toho nebylo v životě...
Tajemní Esejci: Ve své sektě měli svá vlastní pravidla
enigmaplus.cz

Tajemní Esejci: Ve své sektě...

Nikde v Bibli o nich nenaleznete ani zmínku,...
Pobyt ve vesmíru ubírá na kostní hmotě, zjistili vědci
21stoleti.cz

Pobyt ve vesmíru ubírá na...

O jistých tělesných změnách spojených s...
Dal mi lásku a pocit bezpečí
skutecnepribehy.cz

Dal mi lásku a pocit bezpečí

Do svých třiceti let jsem byla tou...
Smetanový dezert crème brulée
tisicereceptu.cz

Smetanový dezert crème brulée

Miluje ho celý svět. „Krém brilé“, jak se...
Legendární Ford Bronco v omezeném množství i v Evropě
iluxus.cz

Legendární Ford Bronco v...

Ford dnes oznámil, že na evropský trh uvede...
Pozvání do interiérové krajiny
rezidenceonline.cz

Pozvání do interiérové krajiny

Barcelonský byt je ojedinělý útulnými zákoutími,...
Proč zemřela slavná Marilyn Monroe?
enigmaplus.cz

Proč zemřela slavná Marilyn...

Slavná, krásná a prokletá. Tak by se dala...
Nová teorie o Turínském plátně: Ježíšova tvář to prý není!
epochalnisvet.cz

Nová teorie o Turínském plátně:...

Není to pohřební rubáš z Jeruzaléma, ale ubrus z...
Další chlap nevydržel
nasehvezdy.cz

Další chlap nevydržel

Ani tentokrát se Agátě...
Výtečný srnčí guláš
panidomu.cz

Výtečný srnčí guláš

Zimní jídlo podle našeho gusta vyzkoušejte!...
PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA
epochanacestach.cz

PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA

Město Poděbrady a jeho...