Skip to content
reklama

24letá Veronica Lynn Comptonová: Z horoucí lásky chce zachránit zabijáka!

Sice to nemá v hlavě tak úplně v pořádku, ale může se hodit. V červenci 1980 se 24letá herečka a scenáristka Veronica Lynn Comptonová vydává na návštěvu do vězení. Na proces tady totiž čeká její vysněný ideál.

„Napsala jsem scénář o sériovém vrahovi žen, kterému přezdívají Zmrzačený řezač, nemohl byste si ho přečíst a případně mi s ním trochu pomoci?“ zeptá se Veronica Lynn Comptonová muže podezřelého z mnohonásobné vraždy žen, Kennetha Bianchiho.

Ten si hned dá dohromady dvě a dvě. Tahle ženská poblázněná kokainem je jeho vstupenkou na svobodu. Hned jí odepíše. Pošle jí smutný a současně vášnivý dopis. Napíše do něj všechno, co bude žena chtít slyšet.

Tahle sázka musí vyjít!

Prostě je přesvědčíš, že pachatel je někde tam venku

Dopis Bianchimu do vazby.
Dopis Bianchimu do vazby.

Bianchimu se podaří Comptonovou dokonale zpracovat. „Jsem nevinný, ale je tu způsob, jak to dokázat. Kdyby venku došlo k další vraždě, znamenalo by to, že mají nesprávného člověka,“ spekuluje Bianchi. Comptonová hltá každé jeho slovo. A on už to má dobře promyšlené. Nejprve je třeba zabít dívku ve stejném městě, ve kterém došlo k předchozím dvěma vraždám, v Bellinghamu ve státě Washington.

Nezapomene dodat ani to nejdůležitější

Vraždu je třeba provést stejným způsobem. Comptonová pak tisku pošle nahrávky a dopisy se zprávou od vraha. „Říkáte mi Škrtič z Hillside. Jsem na svobodě, další vraždy budou následovat,“ má být zhruba jejich obsahem.

Bianchi nezapomene ani na biologický vzorek. „S tímhle zacházej zvlášť opatrně,“ podotkne, když Comptonové v září 1980 vrací půjčenou knížku. Ve hřbetu se nachází zavázaná část gumové rukavice s podivným tekutým obsahem.

Ženě nemusí dvakrát vysvětlovat, co je uvnitř. Bude to důkaz, že po světě běhá muž se shodným semenem, jako má její milovaný. Stačí ho jen aplikovat na tělo, nebo ještě lépe, do těla oběti.

Alkohol je základ, kokain nadstavba

Útok se škrtidlem si Comptonová naplánuje. Musí nést rukopis Škrtiče z Hillside.
Útok se škrtidlem si Comptonová naplánuje. Musí nést rukopis Škrtiče z Hillside.

Do státu Washington odcestuje Comptonová letecky. Jak se tu ale seznámit s vhodnou potenciální obětí? Je pátek 19. září 1980 odpoledne, když na ni narazí v restauraci Coconut Grove Tavern. Comptonová se jí představí jako Karen.

Potrvá to několik hodin, než se z 26leté Kim Breedové a 24leté Comptonové stanou ty nejlepší kamarádky. Pod vlivem alkoholu a drog to jde rychle. Breedová už má sice děti, ale večer si volno udělá. Zatančí si s přáteli, opijí se spolu.

Užijí si večera i noci. „Poslední lajnu si dáme u mě,“ prohlásí Comptonová. Popadne Kim za ruku a už ji vleče směrem k motelu Shangri-La. Tohle ubytovací zařízení, nazvané podle vysněné pohádkové země ztracené kdesi na Dálném východě, se má stát místem posledního odpočinku ženské oběti, nutné k propuštění jejího milého.

Jenomže má to háček. Breedová je na tom fyzicky lépe než vražedkyně.

Prohru stvrdí hysterickým výstupem

BIANCHI, polovina dua Škrtičů z Hillside.
Bianchi, polovina dua Škrtičů z Hillside.

Všechno to trvá déle, než si Comptonová myslela. Podaří se jí spoutat spící Breedové ruce. Pak přehodí přes hlavu zamyšlené oběti škrtidlo. Utáhne ho. Jenomže Kim se probudí. A ihned se také začne energicky bránit.

Teprve nyní vražedkyně pochopí, že zabít člověka není tak jednoduché, jak to popisovala ve svém scénáři. Každopádně ze všech sil stahuje dýchací cesty své oběti. Snad Breedová brzy omdlí a usnadní jí práci.

To se ovšem nestane. Boj trvá a přepadená žena v něm nabývá vrchu. Dvakrát se sice ocitne na samé hranici bezvědomí, nakonec ale i se spoutanýma rukama a za silného chroptění setřese vražedkyni ze svých zad a unikne z pokoje.

Pro Comptonovou to znamená jedno – rychle balit a vrátit se do Los Angeles. Po přistání jí povolí nervy. Zhroutí se ještě v příletové hale. „Ale on je nevinný! Vždyť se útočí po celé Americe!“ vykřikuje, než se jí začnou věnovat muži zákona.

Prý to byla jen přesvědčivá propagace

Veronica Comptonová před soudem.
Veronica Comptonová před soudem.

„Já jsem samozřejmě slečně ublížit nechtěla, šlo jen o propagaci mého filmu Zmrzačený řezač,“ brání se Comptonová, když v březnu 1981 stane před soudem pro pokus o vraždu. Porota musí zjistit, jestli se Breedová skutečně nechala škrtit do bezvědomí dobrovolně, aby udělala reklamu jejímu scénáři.

Potrvá jí to 3 hodiny. Pak dojde k závěru, že v tomhle filmu života je nebezpečnou psychopatkou Veronica Comptonová. Soudce Byron Swedberg pošle ženu za katr na doživotí s minimem 7,5 roku.

Zájem o sériové vrahy ji neopouští

Během pobytu ve vězení se romantické city Comptonové přesunou z Kena Bianchiho na jiného sériového vraha, Douglase Daniela Clarka, který spolu se svou partnerkou zavraždil 8 žen a některým z nich uřezal hlavu.

Žena toho ovšem stihne mnohem víc na několik dnů uprchnout, vystudovat vysokou školu, napsat knihu o amerických věznicích a najít víru v Boha. Ve vězeňské kapli se vdá za penzionovaného univerzitního profesora, kterému porodí dceru.

Po propuštění v roce 2003 zmizí z povrchu zemského a ani její nejbližší netuší, kde je. Za katrem strávila dlouhých 22 let.

Foto: wikia.com, alchetron.com, pelicanbomb.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Odloudí nakonec Petruchová tátu od rodiny?
nasehvezdy.cz

Odloudí nakonec Petruchová...

Moderátorskou dvojici...
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz

Klara Rott The Spa v...

Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo...
Kuchyňské ostrůvky a jejich možnosti
rezidenceonline.cz

Kuchyňské ostrůvky a jejich...

Kuchyňské ostrůvky jsou již běžnou součástí mnoha...
Případ Owena Parfitta: Paralyzovaný muž zmizel ze svého vozíčku!
enigmaplus.cz

Případ Owena Parfitta:...

Ochrnutý muž z britského Somersetu...
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz

Rosslynská kaple: Ukrývá...

Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a...
Zahradní hrobka: Oáza posledního odpočinku mesiáše?
enigmaplus.cz

Zahradní hrobka: Oáza...

Naším cílem je lokalita, které se přezdívá...
Studium biotechnologie učí, jak využít organismy a biomolekuly pro potřeby lidstva
21stoleti.cz

Studium biotechnologie učí,...

O kyselině hyaluronové, která má díky svým vlastnostem...
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz

Zeleninový kuskus s krevetami

Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky...
Chystá velkou pomstu! A co na to Bertramka?
nasehvezdy.cz

Chystá velkou pomstu! A co...

Dominika Gottová (47)...
Recepty ze spíže
panidomu.cz

Recepty ze spíže

Někdy je třeba uvařit z pár ingrediencí,...
Mystické Žluticko a Toužimsko: Zámek Valeč
epochanacestach.cz

Mystické Žluticko a...

Kraj živých vod vítá...
Švagrová urputně usiluje o dědictví
skutecnepribehy.cz

Švagrová urputně usiluje...

Když se před rokem vdala za mého bratra,...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha