Skip to content

Zázračná zachránění: Máme každý svého strážného anděla?

Američtí policisté jsou naprosto ohromeni. Tříletá Sára, kterou unesl neznámý muž, před nimi stojí nezraněná. Přitom tři dny bloudila v poušti. Jak se holčičce podařilo přežít v tak strašných podmínkách?

V takové chvíli i skeptik začne věřit na strážné anděly. A Sářin případ rozhodně není jediný, do nějž možná zasáhly andělské bytosti.

Judaismus, křesťanství a islám – tato tři světová náboženství připouštějí existenci andělů. V andělskou přítomnost kolem nás však mnohdy věří i ti, kteří se nehlásí k žádnému z náboženských systémů. Proč?

Pramení jejich přesvědčení pouze z touhy, aby na ně někdo dohlížel, nebo má jejich víra pravdivý základ? Nestalo se vám někdy, že jste jenom zázrakem unikli ze smrtelného nebezpečí? Představíme vám podivuhodná svědectví lidí, kteří tvrdí, že se setkali s anděly.

Jsou jejich výpovědi jen výplodem bujné fantazie, nebo skutečně dokazují působení nadpřirozených sil na naší planetě?

Wes Chandler
Wes Chandler vzpomíná na svůj zážitek z dětství. Zachránil ho při pádu ze stromu strážný anděl?

Na křídlech andělů

Čtyřletý Wes Chandler se nadšeně rozhlíží z koruny stromu. Rozjařeně mává na své kamarády dole na zahradě. Vtom mu uklouzne ruka. Zoufale se pokouší zachytit větví, ale nezadržitelně se řítí k zemi. Jeho kamarádi i rodiče mohou jen bezmocně přihlížet, jak z desetimetrové výšky padá dolů.

Pro malého chlapce však jako by se zastavil čas. Zdá se mu, že padá neuvěřitelně pomalu. Zároveň se mu zjeví překrásná paní se zlatými vlasy. Je oblečena v bílé róbě a neustále mu opakuje: „Nedívej se dolů, nebo si ublížíš.

Je to důležité, dívej se jenom na mě!“ Svůj dopad na zem si Chandler vůbec nepamatuje, avšak zjevení záhadné ženy nemůže vyhnat z hlavy ani v dospělosti. Psychologové jsou přesvědčeni, že chlapcův mozek se Wese snažil uchránit před traumatickou událostí.

Doktoři však jen kroutí hlavou nad tím, že hošík si z desetimetrového pádu odnáší poměrně malé následky. Má zlomenou klíční kost a naražené rameno. Zachránila chlapečka před smrtícím dopadem andělská křídla, nebo měl prostě jen neuvěřitelné štěstí?

zmrzlinářské auto
Přežila Američanka Estel Vera srážku se zmrzlinářským autem díky zásahu shůry?

Vyslyšená modlitba?

V roce 1991 si Američanka z Kalifornie Estel Vera vyjde na procházku se svým manželem a dvěma dětmi. Náhle spatří, jak se kdosi snaží ukrást zmrzlinářské auto. Její dcera se vmžiku rozběhne pro policii, zatímco syn se žene na pomoc zmrzlináři, který zápolí s lupičem.

Bohužel z potyčky vychází vítězně lupič. Nastartuje nákladní auto plné zmrzliny a to se řítí přímo na Estel. Žena se není schopná ani pohnout. Ve smrtelné úzkosti se obrací k Bohu: „Nenech mě umřít!“ V tu chvíli se stane něco neuvěřitelného.

Těsně před nárazem spatří žena bytost podobnou člověku, která se na ni usmívá. „A pak jsem spatřila tu překrásnou postavu muže s nataženýma rukama. Blížil se jakoby zpomaleně ke mně,“ popisuje své vidění Američanka.

Přestože srážku se zmrzlinářským autem odnese těžkými zraněními, kvůli nimž dokonce přijde o jednu nohu, je přesvědčena o tom, že nebýt pomoci „shora“, zcela určitě by zemřela. Skutečně jí Bůh na její žádost zachránil život prostřednictvím jednoho ze svých andělů?

Sestřičky
Sára je přesvědčena, že jí v poušti doprovázela její nenarozená sestra. Existují děti před svým narozením v podobě andělů?

Nečekaně šťastný konec jednoho únosu

Tenhle příběh začíná jako horor. V roce 1999 unáší teprve tříletou holčičku Sáru Skidmoore z arizonského města Mese neznámý muž. Policisté se zoufale snaží dítě najít, avšak jejich pátrání komplikuje silná bouře.

S každým dnem přitom naděje na nalezení dívenky živé a zdravé klesá. Po třech dnech neúspěšného pátrání se stane zázrak. Děvčátko nachází v poušti amatérský lovec křepelek Zane Bingham. K údivu všech je malá Sára až na škrábance a oděrky na rukou a nohou nezraněná a zcela v pořádku.

Policisté tomu nemohou uvěřit. Ještě více jsou Sářiným vynikajícím zdravotním stavem zaskočeni lékaři. Jak dívenka přežila sama v nelítostné poušti bez jediné kapky vody? Podle doktorů by Sára měla být v kómatu, nebo dokonce mrtvá.

Jak je možné, že byla nalezena živá a zdravá? Malá Sára na to má jasnou odpověď. V poušti se jí prý zjevila malá blonďatá holčička v bílých šatech, která ji na cestě doprovázela. O pár let později pozná Sára v andělské bytosti svou mladší sestřičku Heather, která v době jejího únosu ještě nebyla na světě.

Existují děti před svým narozením v podobě andělů? Můžeme se stát anděly také po naší smrti?

Foto: www.catholictradition.org, http://www.youtubescreenshot.com/, www.megacone.ca, eyrealm.blogspot.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Salát s jablky
tisicereceptu.cz

Salát s jablky

Suroviny na 4–6 porcí 400 g těstovin sůl a...
Z ošklivého káčátka se labuť nestala
skutecnepribehy.cz

Z ošklivého káčátka se...

V pubertě jsem často zírala...
Virtuplex pomáhá rodinám s vážně nemocnými dětmi
epochalnisvet.cz

Virtuplex pomáhá rodinám s...

I virtuální realita může pomoci dobré věci....
Legenda jménem Sacher
panidomu.cz

Legenda jménem Sacher

Ten zaručeně pravý dostanete v hotelu...
Pohřebiště Chauchilla: Záhada vlasatých lebek
enigmaplus.cz

Pohřebiště Chauchilla:...

Město Nazca v Peru je především...
Nejkrásnější skanzeny: Nechte se přenést zpátky v čase
epochanacestach.cz

Nejkrásnější skanzeny: Nechte...

Jsou oblíbeným cílem pro...
Probudit se uprostřed vánoční pohádky ukryté v luxusním apartmá
iluxus.cz

Probudit se uprostřed vánoční...

Advent je jedním z nejkouzelnějších období celého roku...
VŠCHT vstoupila do světa horolezců. Na světě je nový standard pro jištění i první akreditovaná laboratoř
21stoleti.cz

VŠCHT vstoupila do světa horolezců....

Technopark Kralupy Vysoké školy...
Nenaplněná touha ničí její manželství
nasehvezdy.cz

Nenaplněná touha ničí její...

Eva Decastelo (42) v sobě...
Jeho posedlost stojí rodinu nemalé peníze!
nasehvezdy.cz

Jeho posedlost stojí rodinu...

Po letech společného...
Rodinné lázně doma
rezidenceonline.cz

Rodinné lázně doma

Domácí wellness centrum je sen, který lze snadno...
Děsivá místa: Koncentrák pro kojence
enigmaplus.cz

Děsivá místa: Koncentrák...

Děsivá místa nemusí být jen protkaná záhadnými...