Skip to content
reklama

V léčebně je jako doma

Fanoušci ji milují, její slibně rozjetá kariéra herečky a popové zpěvačky strmě stoupá. Za úspěšné filmy Protivný sprostý holky nebo Můj auťák Brouk inkasuje v přepočtu desítky milionů korun. Jenže pak to přijde.

Životní zlom. „V jejím životě se stalo něco, co ji navždy změnilo,“ tvrdí její okolí. Proto je dnes známá spíš jako závislačka na alkoholu, feťačka, násilnice a zlodějka.

Lindsay Lohanová (*1986) se narodí 2. července 1986 v New Yorku jako nejstarší ze čtyř dětí Diny a Michaela Lohanových. Rodiče se rozejdou, když jí jsou tři roky, ale o pár měsíců později se znovu dávají dohromady.

To už malá Lindsay začíná svoji kariéru hraním v reklamách na džíny nebo pizzu. Na první velkou hereckou zkušenost ale čeká do svých deseti let, kdy se objeví v telenovele Another World. O rok později přichází velká dvojrole ve filmu Past na rodiče, kde hraje dvojčata, která se po letech odloučení poprvé setkají.

Film získává ohlas u diváků i kritiků, navíc je finančně úspěšný a otevírá Lindsay dveře do světa stříbrného plátna.

Lindsay v roce 2007, kdy se její rodiče rozvedli. FOTO: kid_diver_chick / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Rodinný život nestojí za nic

Rodina je na tom však stále hůř. „V roce 2005 se rodiče znovu rozešli a o dva roky později nakonec rozvedli,“ popisuje Lindsay, podle které má otec problémy s drogami a matka s alkoholem. „Lindsay vyrůstala v prostředí plném násilí, slzy a rvačky rodičů viděla až příliš často.

Zřejmě v ní tohle chování už zůstalo,“ tvrdí člověk, jenž má k herečce blízko. Jablko nepadá daleko od stromu… Vynořují se první informace, že herečka byla přistižena opilá a o pár měsíců později končí poprvé v protialkoholní léčebně.

Následuje řízení v opilosti, drobné krádeže. Jenže to nejhorší teprve přijde.

Smrt milence

ledna 2008 umírá australský herec Heath Ledger (1979–2008). Pitevní zpráva zní jasně: „Otrávil se předepsanými léky, jako jsou antidepresiva, prášky na spaní a podobně. Jejich kombinace a také dlouhodobé fyzické vypětí způsobilo srdeční kolaps.“ Tahle zpráva zasáhne Lindsay jako nic předtím. Ještě před pár měsíci byli s Heathem milenci. „Než zemřel, tak se spolu scházeli… Vím to, protože jsem ji k němu vezla. Byli opravdu hodně blízcí přátelé,“ potvrzuje matka Lohanové svému exmanželovi, ten však informaci pouští do médií. A to je ta poslední pomyslná kapka…
blank
Smrt Heathe ledgera ji hluboce zasáhla. FOTO: Howie / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Zřekla se otce

Lindsay se vzápětí zřekne otce: „On neví, co to znamená být otcem. On otcem ani být nechce. Je odporné, že zveřejňuje rodinné informace. Velice tím zranil mou mámu, mě i mé sourozence.“ Úlevu hledá herečka v alkoholu a drogách.

Bujaré večírky neberou konce, nachází si milenku Samanthu Ronsonovou, ale vztah nevydrží ani pár měsíců. Dívky se opijí, pohádají a poperou. „Takže jsi vyhrála, zlomila jsi mi srdce. Teď vypadni. Milovala jsem tě,“ vzkázala Lohanová Samantě při rozchodu.

Krade jako straka

Jako by se nedokázala poučit, herečka končí ve vězení. Není to kvůli fotce, na které si na party píchá heroin, ale v kalifornském městě Venice zmizí z klenotnictví náhrdelník v přepočtu za 45 000 korun.

„Záznamy z průmyslové kamery ukázaly, že si Lohanová šperk zkoušela. Po jejím odchodu jej prodavač hledal marně,“ zněla policejní zpráva. Sotva soud nařídí prohlídku hereččina domu, jeden z jejích asistentů předá náhrdelník policistům, aniž by vysvětlil, odkud ho má.

Soud je ale neoblomný a sečte nejen krádež, ale i opakované řízení v opilosti a nějakou tu rvačku. Do roku 2011 je Lohanová ve vězení celkem pětkrát.

Mejdan v domácím vězení

„Kvůli škrtům v rozpočtu, a protože jsme vázáni federálním nařízením, které nám přikazuje snížit přeplnění věznic, budou lidé odsouzení za nenásilné a méně závažné činy vykonávat jen dvacet procent svého trestu,“ poslouchá Lindsay ve vězeňském rozhlase a na tváři má úsměv.

Místo basy jí je vzápětí nařízeno domácí vězení. Na nohu dostává náramek, nesmí se vzdálit z domu a musí se vyhýbat obchodům z alkoholem. To jí však nevadí – mejdany pořádá přímo na střeše svého domu.

„Seděla na klíně neznámému muži, kolem se válel alkohol. Hudba hrála do rána, sousedé si stěžovali na hluk,“ popisuje večírek jeden z účastníků. V domácím vězení Lohanová také natáčí několik reklam, díky kterým chce splatit část svých dluhů, které stále narůstají do obrovských čísel.

Miliardář k mání

Pak se objevuje zpráva, že Lindsay začala sekat dobrotu, přestala se toulat po barech, hledá si práci a řeší dluhy. Dokonce si našla partnera, kterým není nikdo jiný než ruský miliardář Egor Tarabasov (*1993). K vyřešení dluhů ideální. „Lindsay měla v minulosti mnoho problémů, ale dostala se z nich. Dřív neměla na muže štěstí. Právě muži ji v mnoha případech dostali do potíží. Teď má ale konečně partnera, na kterého se může spolehnout.

Je opravdu šťastná,“ nechá se slyšet jeden z jejích kamarádů. Jenže nic není tak horké, jak se uvaří.

Dovolená na zabití

Řecký ostrov Mykonos je svědkem neuvěřitelné scény. Po vzteklé hádce s milencem Egorem vyskočí podnapilá Lohanová ze zaparkovaného auta jen krátce poté, co z něj vyhodí jeho mobilní telefon. Pak vystoupí i muž a začnou se prát. „Au! Nech mě být. Mám toho dost! Tohle je konec!“ řve Lohanová. „Vypadni, už tě nechci vidět,“ křičí naopak rozlícený Rus. Žárlivá scéna, jak má být. Když si dvojice uvědomí, že je kolem dost svědků, raději naskočí do auta a odjedou.

Od té doby je spolu nikdo neviděl, přestože se mají zasnoubit a na cestě je prý miminko…

blank
Lindsey stále čeká na návrat své staré slávy. FOTO: Christopher Macsurak / Creative Commons / CC BY 2.0

Dala se na islám

V lednu si herečka vymaže zprávy na sociálních sítích a začne psát v arabštině. Zřejmě konvertuje k islámu a tím si proti sobě poštve spoustu fanoušků. Už v roce 2015 ji vidí s Koránem v ruce, teď se prý domněnky potvrzují: „Všichni v něco věříme, a na konci je stejně vždycky bůh či duchovní rádce.

V Americe mě za to ukřižovali. Udělali ze mě satana. Byla jsem špatný člověk pouze proto, že jsem držela Korán. Byla jsem velmi šťastná, když jsem odjela a vrátila se zpět do Londýna, protože jsem se ve své zemi necítila bezpečně.

Pokud je islám něco, o čem se chci něco naučit, je to z mé vlastní vůle,“ potvrzuje Lohanová, která se odstěhovala do Dubaje, kde doufá v zázrak.

Bude to těžký návrat

Podaří se jí vrátit na výsluní? Sice uvádí na trh kolekci s legínami, přestavuje vlastní samoopalovací krém, ale za poslední tři roky nenatočí žádný celovečerní film. A ty předchozí kritika nemilosrdně strhá.

I když už to v životě párkrát vzdala, tentokrát chce jít dál a dát si život do pořádku: „Nikdy neříkejte, že něco nevyjde. Jen věci, které neplánujete, jsou ty nejlepší. Jsem velmi spontánní člověk, a tak doufám, že mi vše bude vycházet.“

Foto: teens.drugabuse / Creative Commons / volné dílo, kid_diver_chick / Creative Commons / CC BY-SA 3.0, Howie / Creative Commons / CC BY-SA 2.0, Christopher Macsurak / Creative Commons / CC BY 2.0
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Hroutí se Tereze Brodské celý svět?
nasehvezdy.cz

Hroutí se Tereze Brodské...

Všechno v posledních...
Léčivé koření pro vaše zdraví
panidomu.cz

Léčivé koření pro vaše zdraví

Ne každou medicínu musíme polykat s přemáháním. Vždyť kdo z...
Kuchyňské ostrůvky a jejich možnosti
rezidenceonline.cz

Kuchyňské ostrůvky a jejich...

Kuchyňské ostrůvky jsou již běžnou součástí mnoha...
Umělé zlato Německa: Co objevil vědec Miethe?
enigmaplus.cz

Umělé zlato Německa: Co...

Úžasný objev profesora Mietheho! Využije Německo umělé...
Miluje Patrasová víc alkohol, nebo svou rodinu?
nasehvezdy.cz

Miluje Patrasová víc...

O herečku Dagmar...
Město Úštěk má mnohé co nabídnout
epochanacestach.cz

Město Úštěk má mnohé co...

Úštěk leží na Litoměřicku,...
blank
epochalnisvet.cz

Jednou z nejluxusnějších nemovitostí Dubaje...
Záhadný sériový vrah Zodiac: Byla jeho identita konečně odhalena?
enigmaplus.cz

Záhadný sériový vrah Zodiac:...

Nepolapitelný Zodiac řádí na konci šedesátých a...
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz

Zeleninový kuskus s krevetami

Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky...
Oslavte Velikonoce v hotelu The Mozart Prague
iluxus.cz

Oslavte Velikonoce v hotelu...

Hotel The Mozart Prague, který se řadí mezi...
Můj syn zkrátka neumí jít zlatou střední cestou
skutecnepribehy.cz

Můj syn zkrátka neumí jít...

Náš Honza se nejprve utápěl v alkoholu....
(Ne)přítel nikotin: Úleva při prvním vdechnutí
21stoleti.cz

(Ne)přítel nikotin: Úleva při...

Pro kuřáka jde o obyčejnou a rutinní činnost – jedno...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha