Domů     V léčebně je jako doma
V léčebně je jako doma
8.2.2023

Fanoušci ji milují, její slibně rozjetá kariéra herečky a popové zpěvačky strmě stoupá. Za úspěšné filmy Protivný sprostý holky nebo Můj auťák Brouk inkasuje v přepočtu desítky milionů korun. Jenže pak to přijde. Životní zlom.

„V jejím životě se stalo něco, co ji navždy změnilo,“ tvrdí její okolí. Proto je dnes známá spíš jako závislačka na alkoholu, feťačka, násilnice a zlodějka.

Lindsay Lohanová (*1986) se narodí 2. července 1986 v New Yorku jako nejstarší ze čtyř dětí Diny a Michaela Lohanových.

Rodiče se rozejdou, když jí jsou tři roky, ale o pár měsíců později se znovu dávají dohromady. To už malá Lindsay začíná svoji kariéru hraním v reklamách na džíny nebo pizzu.

Na první velkou hereckou zkušenost ale čeká do svých deseti let, kdy se objeví v telenovele Another World. O rok později přichází velká dvojrole ve filmu Past na rodiče, kde hraje dvojčata, která se po letech odloučení poprvé setkají.

Film získává ohlas u diváků i kritiků, navíc je finančně úspěšný a otevírá Lindsay dveře do světa stříbrného plátna.

Lindsay v roce 2007, kdy se její rodiče rozvedli. FOTO: kid_diver_chick / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Lindsay v roce 2007, kdy se její rodiče rozvedli. FOTO: kid_diver_chick / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Rodinný život nestojí za nic

Rodina je na tom však stále hůř. „V roce 2005 se rodiče znovu rozešli a o dva roky později nakonec rozvedli,“ popisuje Lindsay, podle které má otec problémy s drogami a matka s alkoholem.

„Lindsay vyrůstala v prostředí plném násilí, slzy a rvačky rodičů viděla až příliš často. Zřejmě v ní tohle chování už zůstalo,“ tvrdí člověk, jenž má k herečce blízko.

Jablko nepadá daleko od stromu… Vynořují se první informace, že herečka byla přistižena opilá a o pár měsíců později končí poprvé v protialkoholní léčebně. Následuje řízení v opilosti, drobné krádeže. Jenže to nejhorší teprve přijde.

Smrt milence

ledna 2008 umírá australský herec Heath Ledger (1979–2008). Pitevní zpráva zní jasně: „Otrávil se předepsanými léky, jako jsou antidepresiva, prášky na spaní a podobně.

Jejich kombinace a také dlouhodobé fyzické vypětí způsobilo srdeční kolaps.“ Tahle zpráva zasáhne Lindsay jako nic předtím. Ještě před pár měsíci byli s Heathem milenci. „Než zemřel, tak se spolu scházeli… Vím to, protože jsem ji k němu vezla.

Byli opravdu hodně blízcí přátelé,“ potvrzuje matka Lohanové svému exmanželovi, ten však informaci pouští do médií. A to je ta poslední pomyslná kapka…

Smrt Heathe ledgera ji hluboce zasáhla. FOTO: Howie / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Smrt Heathe ledgera ji hluboce zasáhla. FOTO: Howie / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Zřekla se otce

Lindsay se vzápětí zřekne otce: „On neví, co to znamená být otcem. On otcem ani být nechce. Je odporné, že zveřejňuje rodinné informace. Velice tím zranil mou mámu, mě i mé sourozence.“ Úlevu hledá herečka v alkoholu a drogách.

Bujaré večírky neberou konce, nachází si milenku Samanthu Ronsonovou, ale vztah nevydrží ani pár měsíců. Dívky se opijí, pohádají a poperou. „Takže jsi vyhrála, zlomila jsi mi srdce. Teď vypadni. Milovala jsem tě,“ vzkázala Lohanová Samantě při rozchodu.

Krade jako straka

Jako by se nedokázala poučit, herečka končí ve vězení. Není to kvůli fotce, na které si na party píchá heroin, ale v kalifornském městě Venice zmizí z klenotnictví náhrdelník v přepočtu za 45 000 korun.

„Záznamy z průmyslové kamery ukázaly, že si Lohanová šperk zkoušela. Po jejím odchodu jej prodavač hledal marně,“ zněla policejní zpráva.

Sotva soud nařídí prohlídku hereččina domu, jeden z jejích asistentů předá náhrdelník policistům, aniž by vysvětlil, odkud ho má. Soud je ale neoblomný a sečte nejen krádež, ale i opakované řízení v opilosti a nějakou tu rvačku. Do roku 2011 je Lohanová ve vězení celkem pětkrát.

Mejdan v domácím vězení

„Kvůli škrtům v rozpočtu, a protože jsme vázáni federálním nařízením, které nám přikazuje snížit přeplnění věznic, budou lidé odsouzení za nenásilné a méně závažné činy vykonávat jen dvacet procent svého trestu,“ poslouchá Lindsay ve vězeňském rozhlase a na tváři má úsměv.

Místo basy jí je vzápětí nařízeno domácí vězení. Na nohu dostává náramek, nesmí se vzdálit z domu a musí se vyhýbat obchodům z alkoholem. To jí však nevadí – mejdany pořádá přímo na střeše svého domu. „Seděla na klíně neznámému muži, kolem se válel alkohol.

Hudba hrála do rána, sousedé si stěžovali na hluk,“ popisuje večírek jeden z účastníků. V domácím vězení Lohanová také natáčí několik reklam, díky kterým chce splatit část svých dluhů, které stále narůstají do obrovských čísel.

Miliardář k mání

Pak se objevuje zpráva, že Lindsay začala sekat dobrotu, přestala se toulat po barech, hledá si práci a řeší dluhy. Dokonce si našla partnera, kterým není nikdo jiný než ruský miliardář Egor Tarabasov (*1993). K vyřešení dluhů ideální.

„Lindsay měla v minulosti mnoho problémů, ale dostala se z nich. Dřív neměla na muže štěstí. Právě muži ji v mnoha případech dostali do potíží. Teď má ale konečně partnera, na kterého se může spolehnout.

Je opravdu šťastná,“ nechá se slyšet jeden z jejích kamarádů. Jenže nic není tak horké, jak se uvaří.

Dovolená na zabití

Řecký ostrov Mykonos je svědkem neuvěřitelné scény. Po vzteklé hádce s milencem Egorem vyskočí podnapilá Lohanová ze zaparkovaného auta jen krátce poté, co z něj vyhodí jeho mobilní telefon. Pak vystoupí i muž a začnou se prát. „Au! Nech mě být. Mám toho dost!

Tohle je konec!“ řve Lohanová. „Vypadni, už tě nechci vidět,“ křičí naopak rozlícený Rus. Žárlivá scéna, jak má být. Když si dvojice uvědomí, že je kolem dost svědků, raději naskočí do auta a odjedou.

Od té doby je spolu nikdo neviděl, přestože se mají zasnoubit a na cestě je prý miminko…

Lindsey stále čeká na návrat své staré slávy. FOTO: Christopher Macsurak / Creative Commons / CC BY 2.0
Lindsey stále čeká na návrat své staré slávy. FOTO: Christopher Macsurak / Creative Commons / CC BY 2.0

Dala se na islám

V lednu si herečka vymaže zprávy na sociálních sítích a začne psát v arabštině. Zřejmě konvertuje k islámu a tím si proti sobě poštve spoustu fanoušků. Už v roce 2015 ji vidí s Koránem v ruce, teď se prý domněnky potvrzují:

„Všichni v něco věříme, a na konci je stejně vždycky bůh či duchovní rádce. V Americe mě za to ukřižovali. Udělali ze mě satana. Byla jsem špatný člověk pouze proto, že jsem držela Korán.

Byla jsem velmi šťastná, když jsem odjela a vrátila se zpět do Londýna, protože jsem se ve své zemi necítila bezpečně.

Pokud je islám něco, o čem se chci něco naučit, je to z mé vlastní vůle,“ potvrzuje Lohanová, která se odstěhovala do Dubaje, kde doufá v zázrak.

Bude to těžký návrat

Podaří se jí vrátit na výsluní? Sice uvádí na trh kolekci s legínami, přestavuje vlastní samoopalovací krém, ale za poslední tři roky nenatočí žádný celovečerní film. A ty předchozí kritika nemilosrdně strhá.

I když už to v životě párkrát vzdala, tentokrát chce jít dál a dát si život do pořádku: „Nikdy neříkejte, že něco nevyjde. Jen věci, které neplánujete, jsou ty nejlepší. Jsem velmi spontánní člověk, a tak doufám, že mi vše bude vycházet.“

Foto: teens.drugabuse / Creative Commons / volné dílo, kid_diver_chick / Creative Commons / CC BY-SA 3.0, Howie / Creative Commons / CC BY-SA 2.0, Christopher Macsurak / Creative Commons / CC BY 2.0
reklama
Související články
Lifestyle
Co se stane s vaším tělem, když přestanete kouřit?
Kouření škodí zdraví, to je fakt. Jenže zbavit se závislosti není snadné. Když se to ale někomu přeci jen podaří, jeho tělo se mu za to odvděčí. Některé zdravotní benefity se projeví téměř okamžitě, jiné až po letech, ale rozhodně stojí za to.     „První změnou, ke které může dojít už během několika hodin […]
Lifestyle
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
Káva, nebo čaj? Věčné dilema. Jsou tací, kteří si bez tmavého voňavého moku nedokážou představit ráno, jiní dávají naopak přednost bylinkám. A dělají dobře. Ze zdravotního hlediska může totiž čajům konkurovat jen málokterý nápoj. Ne nadarmo se veškeré neduhy už odedávna léčily pomocí bylinek… Historie čaje je skutečně dlouhá a poutavá. Věrohodné prameny a dokumenty, […]
Lifestyle
Střevní bakterie ovlivňují i sexuální život
Střevní mikroflóra dokáže ovlivňovat zdraví člověka na různých úrovních. Je klíčová pro naši imunitu a pozitivně ovlivňuje i trávení. Podle mnoha studií z poslední doby má velký vliv také na sexuální život. Jak k tomu dochází?   V lidských střevech se nachází 10 až 100 bilionů bakterií, přičemž buněk lidského těla je kolem deseti bilionů. To znamená, že […]
Lifestyle
Nebezpečné tloustnutí: Epidemie obezity trápí nejen Česko
Více než miliarda lidí na celém světě dnes trpí obezitou, z toho 650 milionů dospělých, 340 milionů dospívajících a 39 milionů dětí. Je důsledkem nezdravých stravovacích návyků, omezené fyzické aktivity, sedavého zaměstnání a digitalizace. Ročně má na svědomí 1,2 milionu mrtvých. Dá se s epidemií obezity vůbec bojovat? O obezitě hovoříme tehdy, když index tělesné hmotnosti BMI […]
reklama
zajímavosti
Chandra Bahadur Dangi, nejmenší člověk světa
Tipnete si, kolik centimetrů měřil prokazatelně nejmenší doložený člověk na světě? Pouhých 54,6 centimetru!   Když jeden z dodavatelů dřeva spatří v zapadlé nepálské vesničce Reemkholi z kabiny svého vozu poprvé Chandru Bahadura Dangiho (1939–2015), nevěří vlastním očím. Dangiho život vzápětí obrátí úplně naruby – za maličkým dospělákem, který nikdy neopustil rodnou hroudu ležící asi […]
Souboj sladkých gigantů o zdravější životní styl: Místo alkoholu pijte čokoládu!
Alkohol je metla lidstva,“ soudí nejspíš obchodník John Cadbury a usilovně přemýšlí, jak zabránit chudým Angličanům, aby ho nekonzumovali v tak hojné míře jako dosud. A už to má! „Čokoláda také chutná skvěle!“  Ve 2. polovině 19. století se vzácný sladký nápoj postupně mění v levnou potravinu a z luxusních salonů míří do pouličních stánků. O […]
Rekordní Čingischán nezrezne: Možná je to socha i vašeho předka!
Nejvyšší jezdecká skulptura světa. Pocta prvnímu Velkému chánovi Mongolů a jednomu z nejslavnějších vojevůdců historie. 40 metrů vysoká socha Čingischána na koni z nerezové oceli vás však dokáže překvapit několika bizarnostmi…   Turisté vyjedou výtahem umístěným v zadních nohou gigantického koně. „Mamí! My jsme v zadku!“ vykřikne nadšeně 6letý hoch. Několik lidí se znechuceně ohlédne, […]
Nebe jako druhý domov! Nejdelší let světa trvá úctyhodné dva měsíce!
Cestující prochází lasvegaským letištěm, jen pohledy některých skončí na stroji zavěšenému u stropu haly. Kdyby jen věděli, že mají před očima stroj, který absolvoval rekord, jež už více než 60 let odolává všem pokusům! Rok 1958 je pro rekordy zaslíbený. V létě přistává dvojice pilotů, která ve vzduchu vydrží 50 dní. Jenže Robert Timm (1926-1976) […]
reklama
zajímavosti
Granátové jablko: Symbol plodnosti i ukazatel počtu dětí
„Jezte granátová jablka a dopřávejte si lázeň, vrátí se vám mládí,“ tvrdí dávné egyptské přísloví. Kromě toho, že v sobě tyto plody mají cenné látky, jsou také velmi chutné. Navíc se kolem nich v průběhu historie vytvořilo neobyčejné množství legend a prý si je v rajské zahradě dopřáli i Eva s Adamem. Granátové jablko, jedno […]
Ceněná lahůdka: Kilo čokolády mělo za války cenu zlata
Když se do Evropy na počátku 16. století dostane čokoláda, chvíli trvá, než se prosadí. Potom ale získává velkou oblibu. Středoamerické civilizace jako Mayové nebo Aztékové skutečně používali kakaové boby, tedy surovinu pro výrobu čokolády, jako platidlo. Dokonce jím mezi sebou platili po velmi dlouhou dobu, přibližně od 7. až do 16. století. Například 30 […]
Plán, který nevyjde, se změní v zázrak
Z jaké výšky se dá spadnout a přežít? Všude se můžete dočíst, že pokud člověk padá volným pádem z výšky větší než 350 metrů, narazí do země rychlostí 200 km/h. Takže pokud nad sebou dotyčný nemá otevřený padák, je jisté, že pád z výšky větší než 350 metrů znamená smrt. Tedy skoro jisté. Existují totiž […]
Opice vs. lidoopi: Jak se od sebe liší?
Opice a lidoopi patří mezi primáty, mají dopředu hledící oči a docela velký mozek. Čím se ale od sebe liší a kdy se přestala psát jejich společná historie? Primáti patří mezi nejstarší známé linie placentálních savců, první zástupci se na Zemi objevili zhruba před 75–70 miliony lety. Šlo o drobné hmyzožravce, kteří už uměli šplhat […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Péči o muže jsem nezvládla
skutecnepribehy.cz
Péči o muže jsem nezvládla
Vláďa byl vždy veselý chlapík. Hodně sportoval, takže nikdy by mě nenapadlo, že bude nemohoucí. Stačil ale banální úraz. Můj muž dělal spoustu nebezpečných sportů. Lezl po skalách, závodil. A nakonec se mu stal osudným žebřík. Byl úplně jiný Spadl na záda. I když se mohl hýbat, po letech se zjistilo, že páteř utrpěla zranění, která ji
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
21stoleti.cz
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
Robotický modul Odysseus je prvním americkým modulem na Měsíci od Apolla 17, které v roce 1972 naposledy dovezlo na našeho vesmírného souseda lidskou posádku. Od té doby hvězdy a pruhy na Měsíci chybě
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
epochalnisvet.cz
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
Sixtinská kaple je svědkem mimořádné podívané. 26. prosince 1519 jsou její zdi ověšeny obřími gobelíny, jejichž autorem je Raffael Santi. Celkem jich v Sixtinské kapli tehdy visí sedm.   P
Šlechtici modrou krev nemají, někteří živočichové ano!
21stoleti.cz
Šlechtici modrou krev nemají, někteří živočichové ano!
Když se hovoří o modré krvi, mluví se zpravidla o krvi šlechtické. Tento historický mýtus je už dnes naštěstí překonaný. Přesto se v přírodě najdou živočichové, kteří modrou krev skutečně mají, a dále
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
epochanacestach.cz
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
Jihočeské rybníky jsou pojmem, který asi zná každý turista. Na některou ze zdejších vodních plopch narazíme takřka na každíém krokuj, Některé z rybníků mají ale delší historii a zaslouží si etaké výjimečnou pozornost. Třeba ten, který ve svém názvu zahrnuje celý Svět. Kariéra naší rybníkářské legendy Jakuba Krčína z Jelčan začala nenápadně. Do školy chodil v Kolíně, tedy
Plnil starobylý italský klášter tajnou funkci? A nenašel snad proto dodnes duch první abatyše klid?
enigmaplus.cz
Plnil starobylý italský klášter tajnou funkci? A nenašel snad proto dodnes duch první abatyše klid?
Městečko Cairate najdeme v Itálii v provincii Vares. Původně zde v 1. století našeho letopočtu stála římská vila. V 6. století se toto místo mění na lombardskou vojenskou pevnost a poté středověkou ve
Tajný vztah s kolegou?
nasehvezdy.cz
Tajný vztah s kolegou?
Soukromí si střeží a povídá se, že Markéta Stehlíková (39) k tomu má pádný důvod. Proslýchá se totiž, že randí s pohledným kolegou. V seriálu Ulice jsou manželé a právě během natáčení mezi nimi měl
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
panidomu.cz
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
V módě jsou zeleninové saláty a rozmixované nápoje smoothies. Mají prospívat zdraví, to ale platí jen v případě, že nesáhnete vedle. Mýtus je představa, že se můžeme s chutí a bez kuchyňské úpravy pustit do všeho, co na zeleninovém záhonu vyroste. U některých druhů totiž za syrova hrozí zažívací potíže, někdy i mírná otrava, u
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
iluxus.cz
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
Nádherná edice chronografů inspirovaná minulostí se opět hlásí o slovo. Německá značka, která se koncentruje na tvorbu pilotních hodinek, vzkřísila své legendární hodinky 417 ES Moby Dick, které si v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
enigmaplus.cz
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
Bombardéru B-17, který se v listopadu 1944 poblíž belgického Kortenbergu připravoval na nouzové přistání, si ještě ve vzduchu všimli vojáci zde dislokované protiletecké jednotky britské RAF. Letounu s