Skip to content
reklama

Tajemství Franka Sinatry: Přežije vlastní smrt?

blank

Hudební kritik Robert Christgau ho po smrti označí za „největšího zpěváka 20.století.“ Jeho život přitom málem skončí dřív, než vůbec začne. I když se Dolly Sinatrová to prosincové odpoledne roku 1915 doma v kuchyni snaží, jak může, dítě se ne a ne dostat na svět.

Porodní bába je v koncích a urychleně pošle pro lékaře. Ten za pomocí kovových kleští a hrubé síly dítě na poslední chvíli vytáhne z matčina lůna. Přitom mu ale protrhne ušní bubínek a několika nehezkými ranami poznamená tvář a krk.

Obelstít smrt ovšem není jen tak. Chlapec se sice dostane na svět, jenže nedýchá. S přesvědčením, že nepřežil, ho lékař položí vedle kuchyňského dřezu a veškeré své úsilí přesune na záchranu téměř bezvědomé matky.

Takhle to neskončí!

Nebýt babičky, která dítě duchapřítomně plácne do zad a strčí pod studenou vodu, až se probere k životu, hudba by byla o jednoho velikána chudší. Jizvy, jako připomínku dramatických chvil si ale Frank Sinatra (1915 – 1998) nese až do konce svých dnů.

Jak na těle, tak na duši. Ta dostává zabrat hlavně během školních let, kdy si od spolužáků vyslouží posměšnou přezdívku Zjizvená tvář.

blank
Šrámy v obličeji skrývá Sinatra pod vrstvou mastiček či make-upu.

Z levé strany ne!

Šrámy, které následně ještě zhorší akné pak všemožně skrývá pod vrstvou mastiček či make-upu a snaží se, aby nebyl focen z levé strany. Poškozený ušní bubínek má jen jedinou výhodu. Vyhne se díky němu vojenské službě.

Místo běhání v kanadách tak může pokračovat v budování kariéry. Když už se nemůže stát vojákem, alespoň pro ně na sklonku války vystupuje. To, že neumí číst noty, ho nijak netrápí.

blank
Ženy jsou nedílnou součástí jeho života. Ne vždycky se k nim ale chová mile.

Neurvalec a pijan

Mimo hudby má Sinatra ještě dvě vášně – ženy a alkohol. Ožení se čtyřikrát, žen ale projde jeho životem mnohem víc. Ne vždycky se k nim chová vlídně. V dospělosti mu diagnostikují maniodepresivní psychózu, takže neustále střídá nálady.

V mžiku dokáže přejít z okouzlujícího gentlemana ve vzteklého neurvalce. „Alkohol je možná nejhorším nepřítelem člověka, ale v bibli se říká, že máme milovat své nepřátele,“ komentuje pak svou druhou neřest.

Než vyleze na jeviště, musejí mu organizátoři do šatny připravit láhev vodky, koňaku, ginu, červeného a bílého vína, skotské a americké whisky. Flašku Jacka Danielse ostatně dostane, spolu s cigaretami a zapalovačem i do hrobu, poté, co v roce 1998 podlehne infarktu.

blank
Protržený ušní bubínek má jen jedinou výhodu. Díky němu nemusí narukovat do armády.
Foto: thedailybeast.com, britannica.com, kunr.org, eu.usatoday.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články