Domů     Bill Benefiel: Slibuji ti bolestivou smrt!
Bill Benefiel: Slibuji ti bolestivou smrt!
24.3.2024

Myšlenkami už je doma, proto nevěnuje dění na ulici pozornost. Najednou se proti ní zjeví muž v masce. Míří na ni zbraní, popadne ji a táhne uličkou. Zatlačí ji do nedaleké garáže. Ukáže na pusu, aby nedělala hluk, a mávne pistolí. Alicia pochopí. Musí mlčet, jinak ji zastřelí. 

Obyčejná cesta z nákupu se pro sedmnáctiletou Alicii Elmorovou změní v nečekané drama.

Je večer 10. října 1986, hodiny ukazují 19:30, když se dívka rozhodne zaskočit na benzinku, nacházející se dva bloky od jejího bydliště v Terre Haute v americké Indianě. Pro matku a bratra, kteří jsou nemocní, chce koupit nějaké nealkoholické pití.

Cestu jí ale zničehonic zastoupí místní podivín, třicetiletý Bill Benefiel. Alicia netuší, o koho jde, protože má zakrytý obličej. Dívka s děsem v očích hledí do ústí jeho zbraně. Netroufne si volat o pomoc.

Vyděšená zmrzlá zoufalá žena naslouchá požadavkům.
Vyděšená zmrzlá zoufalá žena naslouchá požadavkům.

Bezmocná a spoutaná drátem

„Svlékni se,“ vyštěkne na ni Bill poté, co s ní vmanévruje do garáže a shodí ji na podlahu. Svršky z ní doslova strhává a použije je k tomu, aby ji pevně svázal. Něco jí nacpe do pusy, aby nekřičela, a přes hlavu jí přetáhne džíny, aby nic neviděla.

Dívku pevně spoutá drátem od lampy. Pak ji jako balík posadí do své dodávky. Nastartuje a chvíli křižuje ulicemi, než konečně zaparkuje u svého domu.

Zalepí jí oči i ústa

Alicii čeká peklo. „Jak se jmenuješ a kde bydlíš?“ ptá se jí Bill. Odváže ji a vyfotí, její hlavu nechává zakrytou. Přitiskne jí k hlavě pistoli a pak ji znásilní.

Kolem krku jí dá řetěz, který připevní k posteli, zároveň ji připoutá k bočnímu zábradlí postele a sváže jí nohy provazem.  Přinutí ji k souloži stejně jako předtím. Sváže ji, přelepí jí oči páskou a do pusy vloží chomáč toaletního papíru. Potom ústa zalepí.

Pistole znovu u hlavy

Druhý den ji donutí k orálnímu sexu. Alicia zjistí, že je denní světlo, a pokusí se utéct tak, že posouvá rám postele až ke dveřím. Rozkouše si pásku z úst a začne křičet. Vzápětí přijde Bill do místnosti a přehodí jí přes hlavu deku.

Vlepí jí facku, vyndá nůž a pořeže ji na zádech, uřízne nehet a část vlasů. „Dávám je do sešitu se vzorky jiných žen, které jsem znásilnil,“ informuje ji. „Nepokoušej se znovu utéct. Jinak tě zabiju,“ dodá. Přiloží pistoli k její hlavě a cvakne uzávěrem.

Na této nedatované rodinné fotografii je Maria Ridulph se členy rodiny v Lllinois.
Na této nedatované rodinné fotografii je Maria Ridulph se členy rodiny v Lllinois.

Styk se zbraní v ruce

Dne 12. října 1986 s ní má Bill dvakrát pohlavní styk podle podobného scénáře. Nakrmí ji sendvičem, což je první jídlo od doby po jejím únosu. Alicia poslouchá rádio a vnímá, jak se mění dny. Až do 13. října 1986 nespí. Počítala jsem znásilnění.

Přestala jsem, když jsem došla k číslu šedesát čtyři,“ vypoví později dívka. „Budeme mít halloweenskou party,“ oznámí jí 30. listopadu 1986. Vezme nůž a pořeže ji na krku a hrudníku. Potom jí strčí pistoli do pochvy a přinutí ji k análnímu styku.

Slib bolestivé smrti

První dva měsíce zajetí má Alicie slepené oči a přelepené páskou. Nesmí jít na záchod a jedinou její potravou je každý den pečený brambor a sklenka vody. „Mám tu psy,“ řekne jí Bill, aby ji varoval před případným útěkem. Sama je slyší.

Nesmí se také koupat, Benefiel ji koupe sám. Nahá a připoutaná k posteli – tak tráví většinu času. „Chceš zemřít pomalu, nebo rychle?“  ptá se jí. „Rychle,“ odpovídá ona. „Budeš mít dlouhou a bolestivou smrt,“ odpoví Bill.

Nevzbudí podezření

Po dvouměsíčním zajetí, plném násilí, dívka krvácí z pochvy. „Vezmu tě do nemocnice,“ rozhodne Bill 9. prosince 1986. Zvolí ovšem takovou, která se nalézá dostatečně daleko od jejich domova – ve Vincennes v Indianě.

„Řekni, že se jmenuješ Mary Benefielová a je ti osmnáct let,“ nařídí jí. Zůstává s ní i během lékařského vyšetření. Děvče tak ztratí jakoukoliv šanci vysvětlit doktorům, co se děje.

Benefiel unesl další oběť, tentokrát jde o osmnáctiletou Delores Wellsovou.
Benefiel unesl další oběť, tentokrát jde o osmnáctiletou Delores Wellsovou.

 Druhý dům a druhá dívka

Z nemocnice ji Benefiel odveze do svého druhého domu, který stojí přes ulici od prvního. Teď už se neobtěžuje před ní nosit masku, ani jí lepit oči. Pohrozí jí ale, že jestli něco řekne, zabije ji.  Při návratu pozná, kde se nachází.

Adresa je 322 South 13 ½ Street. V novém domě už Alicia pobývá zhruba měsíc a půl, když ji překvapí jakési zvuky. Ve druhé ložnici spatří další dívku.

Za zápěstí a kotníky je připoutaná k posteli, oči přelepené páskou, roubík z toaletního papíru v ústech také zalepených páskou.

Oběť zahrabaná v díře

Benefiel unesl další oběť, tentokrát jde o osmnáctiletou Delores Wellsovou. Elmoreová se stává nechtěným svědkem, jak Delores bije elektrickým kabelem a pěstmi. Pár dní po tomto incidentu Benefiel odejde z domu.

Když se vrátí zpátky, je špinavý a na rukou má puchýře. „Vykopal jsem díru, která bude dost velká pro dva lidi,“ prohodí směrem k Alici.

Dvanáct dní po únosu, přesně 7. února 1987, Alicia přihlíží, jak Benefiel nacpe Wellsové do nosu lepidlo a ústa jí přelepí páskou. Poté odvleče Delores z domu. Po několika hodinách se vrátí zpátky, ale sám.

„Svázal jsem jí ruce a nohy a kolem hlavy omotal izolepu. Pro jistotu jsem jí prorazil krk. Potom jsem ji zahrabal do té díry,“ vylíčí Alicii Deloresin konec.

Marné skrývání v podkroví

Zdá se teď, že i Benefielovo okolí začíná mít podezření, že se v jeho domě děje cosi nekalého. Na policejní oddělení okresu Vigo totiž dorazí tip, aby si muži zákona posvítili na jeho „dům hrůzy“.

Násilník a teď i vrah zřejmě dostane echo, že policie je na cestě. Alicii se rozhodne přemístit do podkrovního prostoru v domě. Není mu to nic platné. Policie už má v rukou povolení k prohlídce a cestu do podkroví najde docela hladce.

„Jsem tady dobrovolně,“ tvrdí nejdříve Alicia, ale jakmile jí Bill zmizí z očí, začne vyprávět svůj pravdivý hororový příběh.    

Shodné chloupky

Benefiel je zatčen a na základě Aliciiných výpovědí obviněn ze znásilňování a týrání. Několik dní poté ale policie rozšíří obvinění ještě o další položku – vraždu. V lese totiž dojde k nálezu Doloresina těla.

Oficiální příčinou smrti je udušení, ale mrtvola nese stopy zranění. V jeho domech a autě navíc detektivové odhalí doličné předměty.

Jde o masku, kterou používal na obličej, a lepicí pásku, na které se najdou chloupky shodné s Deloresinými řasami, obočím a vlasy. K soudu putuje pachatel v roce 1988. Během tři týdny trvajícího přelíčení odmítá vinu z důvodů nepříčetnosti.

„Je duševně nemocný,“ tvrdí o něm obhajoba. Odsouzený argumentuje svým nelehkým dětstvím. Dne 3. listopadu 1988 je odsouzen k smrti za vraždu, znásilnění a věznění.

Foto: Getty images
Související články
Svět zločinu
Robert Tempel si odseděl 20 let v kriminále, chce rekordní odškodné
Novináři doufají v podobnou „senzaci“, jakou bylo omilostnění Jiřího Kajínka. Seskupí se poblíž věznice a přemýšlejí. Co jim propuštěný muž řekne? Jak bude naladěný? Co bude mít na sobě? Jenže on to vezme bočním východem a nepozorovaně zmizí. On se dočkal. Tehdy 28letý Robert Tempel vyláká Lukáše S. (22) z Velkých Popovic a jeho společníka Michaela V. (25) […]
Svět zločinu
Místo špekáčků opékal orgány obětí
Právě zavraždil dva malé chlapce. To je pro něj ale teprve začátek. Nad jejich zkrvavenými mrtvolami onanuje. Následně z těl vyjme vnitřnosti, které si upeče na ohni a sní.  Hrdly. Tak se jmenuje vesnice v okrese Litoměřice, kde přijde na svět Josef Kulík (*1930).  Hochova životní cesta rozhodně není snadná. Je ještě malý, když mu umírá […]
Svět zločinu
Dívka, která nesměla vyslovit své jméno
Kalifornští manželé Phillip a Nancy Garridovi unášejí v roce 1991 jedenáctiletou blondýnku Jaycee Dugardovou. Vězní ji osmnáct let a Garrido s ní za tu dobu zplodí dvě děti, Angel a Starlet. Dívka si ke svým únoscům přesto vypěstuje podivný, ale láskyplný vztah. Je ráno desátého června roku 1991. Jedenáctiletá Jaycee Dugardová, oblečená do své oblíbené […]
Svět zločinu
Jiří Dvořák: Pomstychtivý stařík útočil kyselinou, nastražil bombu a zastřelil úřednici
Na jedné straně je to inteligentní člověk. Na straně druhé jeho veškeré znalosti a zkušenosti přebíjejí emoce. Zloba, nenávist, touha po pomstě. A tak se jednoho dne vydá na vražednou výpravu. Má seznam smrti, který začne naplňovat.   Když se tento kluk narodí, dostává jméno a příjmení, které u nás má svého času kdekdo. Jmenuje […]
reklama
historie
Po stopách Stonehenge: Začne to jednoduchým valem…
Vítejte v anglickém Amesbury. Protéká tudy slavná řeka Avona a ke Stonehenge to máme jen 3 kilometry. Právě tady je roku 2003 objeven hrob významného muže, který umírá kolem roku 2300 př. n. l. Hned dostává přezdívku Král Stonehenge. Vyloďovaly se právě v Amesbury některé z monolitů na stavbu kamenného unikátu? Ne. Řeka Avona je […]
Starověké Mohendžodaro: Nejluxusnější město světa
Davy skandují, peří létá. Kohoutí zápasy mají rituální charakter. Právě odtud, ze starověké Kukkutarmy, v překladu Kohoutího města, se rozšíří domestifikovaná drůbež do světa. Ale pozor: Zde je posvátná a nejí se!   Ve 2. tisíciletí před Kristem tu může žít až 100 000 obyvatel, což z „Kohoutova“ dělá metropoli světového významu. A živo tu […]
Neštovice: Postrach, který věda zahnala
Amerika je pro kolonizaci zemí zaslíbenou. Stačí přesvědčit původní obyvatelstvo, aby vycouvalo. Přesvědčovacích prostředků mají Evropané celou řadu. Pušky, děla, a také neštovice. Neštovice jsou nemocí, která významným způsobem mění dějiny Kolem roku 400 př.nl zasáhne Athény epidemie, s největší pravděpodobností neštovic. Vyhubí čtvrtinu populace a mezi obětmi je i nejvýznamnější z vůdců – Periklés (500–429 […]
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
Zámek jako z nejkrásnější pohádky je svědkem pohnutých dějin od doby, kdy se Francie stává významnou velmocí až po dramatický úpadek monarchie. Ve Versailles se však rozhoduje i o osudu jiných států. Impozantní sídlo ve Versailles je jednou z nejcennějších památek Francie, která je od roku 1979 zapsána na seznamu památek UNESCO. A také patří […]
reklama
historie
Cholera: Detektivní pátrání s klikou
Lékař, který odhalí tajemství cholery si dá světu návod jak se s nemocí vypořádat, objevení skutečné příčiny nemoci se však nedožije. I tak ovšem dokázal změnit svět a vymýtit v civilizovaném světě jednu z nejděsivějších nemocí. Stejně jako s tuberkulózou, je to v první polovině 19. století i s cholerou. Většina lékařů zastává teorii miasma, a považuje ji […]
Tuberkulóza: Módní guru, zabiják i cestovka
„Má drahá, kořím se vaší alabastrové pleti i útlému pasu. Jste ztělesněním krásy,“ šeptá obdivně mladý muž. „Oh, děkuji,“ zašeptá dívka a vykašle do kapesníčku trochu krve. Má tak rozmanité symptomy, že až do 19. století nikdo netuší, že jde o jednu a tutéž nemoc. To mění svými objevy až francouzský lékař René Laënnec (1781–1826) […]
Osvobození Osvětimi: Mrazivé ticho, spáleniště a 7 000 zubožených vězňů!
Opatrně prochází bránou, na níž je nápis „Arbeit macht frei“. Sovětští vojáci doufají, že dobyli nacistickou továrnu, jenže po pár krocích zírají do prázdných očí stovek lidí v pruhovaných mundúrech. Ti jsou vyhublí, mají strach a neví, co od příchozích čekat! Onoho 27. ledna 1945 postupují Sověti k polskému městu Osvětim. Rozsáhlý komplex považují za nacistickou továrnu, […]
Jaroslav Foglar: Klacky pod nohy mu hází nacisté i komunisté
Domů přibíhá po setmění a ve dveřích ho vítá zkoumavý maminčin pohled. Pozdní příchod přejde mlčením, ale na druhý den už na chlapcovu hlavu létají blesky. Při pobíhání po městě si uhnal pořádnou horečku, a tak má se skauty utrum. Stačilo by, aby bylo cokoliv jen trochu jinak a český skauting by přišel o jednu […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vášnivý drink
tisicereceptu.cz
Vášnivý drink
Vyjádřit lásku lze mnoha způsoby. A k těm nejstylovějším patří koktejl plný neodolatelné chuti. Připravte si drink Red Valentine s rumovou lahůdkou Diplomático a prožijte se svým milovaným protějškem
Mrtví s olověnou maskou: Co zabilo dva podivínské elektrikáře?
enigmaplus.cz
Mrtví s olověnou maskou: Co zabilo dva podivínské elektrikáře?
Na kopci Morro do Vintém v Brazílii byli nalezeni dva mrtví muži. Co je zabilo, nebylo jasné. Jejich obličeje byly zakryty olověnými maskami a u sebe měli jen papír popsaný čísly a lísteček s instrukc
Udělali Taxisové z císaře dlužníka?
historyplus.cz
Udělali Taxisové z císaře dlužníka?
Císař Matyáš je rudý zlostí. Bohatství státní kasy povážlivě klesá a jemu je jasné, kdo v tom má prsty. „Ti proklatí Taxisové,“ praští rukou do stolu. Právě oni se totiž starají o provoz poštovních linek, výdaje na jejich údržbu ale neplatí. Do kapsy jim plynou jen tučné zisky! Počátky výměny informací sahají hluboko do historie. Stálé
Straka zlodějka mi přinesla vzácný náramek
skutecnepribehy.cz
Straka zlodějka mi přinesla vzácný náramek
Seděla jsem na terase a byla bezradná. V tom přiletěla až ke mně straka, která upustila svůj lup a zmizela… Nad mou hlavou proletěl velký pták, zakroužil nad terasou a pak přistál na stromě. Seděla jsem tam smutně a kouřila cigaretu za cigaretou. Přišla jsem o místo, byla už tři měsíce na podpoře a manžel byl v částečném
Zámek Bečov nad Teplou a Relikviář svatého Maura: Dlouhá cesta k původní kráse
epochanacestach.cz
Zámek Bečov nad Teplou a Relikviář svatého Maura: Dlouhá cesta k původní kráse
Hned po korunovačních klenotech je relikviář svatého Maura považován za nejcennější movitou památku v České republice. A to se přitom zdálo, že tenhle románský skvost už je pro další generace nenávratně ztracen. Všechno začalo na počátku 13. století ve Francii. Biskup Gérard de Rumigny, působící v severofrancouzském městě Cambrai, byl neúnavný v hledání svatých relikvií. Nashromáždil jich hned
V Indii byly objeveny pozůstatky hada, který mohl být nejdelším na světě
21stoleti.cz
V Indii byly objeveny pozůstatky hada, který mohl být nejdelším na světě
Za hadího rekordmana byl dosud považován Titanoboa cerrejonensis, jehož pozůstatky byly objeveny v roce 2002 v severovýchodní Kolumbii. Žil zhruba před 60 miliony let a dle odhadů mohl měřit kolem 13
Krize mezi Benešovou a Matonohou snad nekončí?
nasehvezdy.cz
Krize mezi Benešovou a Matonohou snad nekončí?
Už dlouho se povídá, že manželství herečky Lucie Benešové (49) a herce Tomáše Matonohy (53) balancuje na hraně rozchodu. Herečka si nedávno vyrazila na dovolenou do luxusních lázní, kdo si ale mysle
Křehký koláč s mřížkou
panidomu.cz
Křehký koláč s mřížkou
Tento koláč vypadá dokonale, ale i tak chutná. Do tvarohu můžete zamíchat dvě lžíce máku nebo do něj vmíchat ovoce. Zdobit můžete také čerstvým ovocem, třeba jahodami. Ingredience na 1 formu Na těsto 300 g hladké mouky 150 g másla 1 vejce 1 žloutek 1 lžička nastrouhané citronové kůry 100 g moučkového cukru 1 lžička prášku do pečiva
Superleggera 80: Jachta inspirovaná klasickými sporťáky
epochalnisvet.cz
Superleggera 80: Jachta inspirovaná klasickými sporťáky
Nizozemská loděnice Oceanco stojí za celou řadou oslňujících lodí. Nyní odhalila novou superjachtu ze série Simply Custom, která vznikla ve spolupráci s italským návrhářským studiem HotLab. Novinka pokřtěná Superleggera 80 se vyznačuje exteriérem inspirovaným sportovními vozy z 60. let a opulentním interiérem připomínajícím luxusní penthouse.   Může se zdát trochu nepatřičné pojmenovat ohromující trup osmdesátimetrové
Kincugi: japonské umění slepovaných talířů v restauraci The Artisan
iluxus.cz
Kincugi: japonské umění slepovaných talířů v restauraci The Artisan
Moderní česká restaurace The Artisan spojuje gastronomický zážitek s uměleckým dotekem prostřednictvím japonské techniky Kincugi. Výborné pokrmy si teď hosté mohou vychutnat i přímo z originálních tal
Jak se žilo kdysi – Česká republika
nejsemsama.cz
Jak se žilo kdysi – Česká republika
Toužíte se projít po živém muzeu, kde na vás dýchne duch dávné doby? Vyrazte do skanzenu! V Čechách i na Moravě jich najdete několik a mnohé z nich jsou unikátní. Obvykle bývá v místě připraven doprovodný program, který dokreslí atmosféru místa a přinese vám neobyčejné zážitky. Muzeum lidových staveb Kouřim Stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech najdete v Kouřimi