Skip to content

Krvavý baron Pablo Escobar: Z jeho domu je turistická atrakce!

Asi 320 km severozápadně od Bogoty, je v Puerto Triunfo pozemek o rozloze téměř 20 km2.Na něm stojí hacienda Napoles, kterou vlastnil nejznámější kolumbijský drogový baron Pablo Emilio Escobar Gaviria (1949–1993).

Jeden z nejbohatších padouchů světa pašuje do USA tuny kokainu a každý den inkasuje milion dolarů. Platí na charitu, staví školy a také přepychové sídlo, o které se pak stará přes 700 zaměstnanců. Zřídí tu soukromou zoologickou zahradu s téměř 2000 zvířaty celého světa.

Nechybí žirafy, pštrosi, sloni, hroši, antilopy, ani cizokrajní ptáci. Má sbírku luxusních aut, soukromé letiště s kilometr dlouhou přistávací dráhou, kde může přistát i Boeing 747. Za domem je lunapark se skluzavkami a sochami dinosaurů v životní velikosti.

cdn3.uvnimg.com
Krvavý baron Pablo Escobar.

Vláda neví co s jeho majetkem

Od roku 1993, kdy je Escobar zabit, luxusní sídlo chátrá. Rodina se o něj sice s vládou soudí, pochopitelně však prohrává. Jenže vláda na údržbu sídla nemá peníze a místní lidé ho, společně s úředníky, brzy vyplení.

Při hledání zlata dokonce rozmlátí stěny všude, kde to zní dutě. Luxusní auta jsou rozkradena nebo poničena a jejich zbytky reziví pod širým nebem. Zvířata pomřou, jsou ulovena nebo skončí v různých zoologických zahradách.

Zůstanou jen hroši, kteří se tu překvapivě dobře zabydleli.

Pórtico_Hacienda_Nápoles
Nad vchodem do zábavního parku najdete Escobarovo pašerácké letadlo

Promění ho v turistickou atrakci

Nakonec do chátrajícího sídla v hodnotě 45 000 000 korun investuje skupina obchodníku a otevře tu unikátní zábavní park. Nenabízí totiž tradiční nablýskané atrakce se stovkami zaměstnanců v kýčovitých kostýmech.

Spíš neobvyklou exkurzi do života jednoho z nejslavnějších zločinců.

9628461283_bc0919e20e_b
Jeho součástí je expozice o Escobarově životě.

Muzeum, tobogan a sochy dinosaurů

Nad bránou je umístěno letadlo, kterým Escobar propašoval do USA první kilo kokainu. Za ní si můžete projít trosky haciendy, které sice chybí střecha i několik zdí, ale zato je tu expozice o jeho životě, zločinech a smrti.

Součástí je také vzpomínka na jeho oběti. Můžete si prohlédnout rezavějící zbytky jeho sbírky luxusních aut i malou ZOO, nebo se vydat na okružní jízdu. Děti se mohou pobavit v akvaparku s tobogány nebo třeba šplhat po dinosaurech.

Vstupné vyjde přibližně na 750 korun.

Descripción: Hacienda napoles Personajes: Fecha de evento: 02/01/2011 Foto: Manuel Saldarriaga Quintero Foto: El Colombiano
Koho nezajímá mrtvý drogový baron, ten se může bavit s dinosaury. Ti taky nejsou živí.

Foto: wikimedia.org, flickr.com, www.el-nacional.com, simonsjamjar.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …