Skip to content

Křišťálová Lebka zkázy: Co všechno dokáže?

Je fascinující. Vyrobená z jediného obrovského kusu křišťálu. Neznámo kým, neznámo proč. Údajně obdařená magickými schopnostmi. Jedni věří, že ji vyrobili Mayové, druzí že mimozemšťané, podle dalších pochází z Atlantidy.

Vědci však vidí jen padělek.

Odkud se vzala a kdo ji vlastně vyrobil zůstává záhadou. Kolem roku 1927 ji údajně v Belize objeví sedmnáctiletá Anna Mitchell-Hedgesová (1907–2007), která se účastní vykopávek v mayském městě Lubaantun se svým adoptivním otcem, anglickým dobrodruhem Frederickem Albertem Mitchell-Hedgesem (1882–1959). Ten tvrdí, že je lebka stará 3600 let a výroba tehdejšími metodami musela trvat minimálně 150 let. Postupně se objevují další překvapivá odhalení. Lebka je údajně dílem mimozemšťanů, kteří ji předali obyvatelům Atlantidy a od nich ji získali Mayové.

„Je to počítač, ke kterému nepotřebujete klávesnici, stačí na něj položit ruce,“ tvrdí kanadské médium Carole Wilsonová.

Anna Mitchell-Hedgesová s adoptivním otcem Frederickem Albertem Mitchell-Hedgesem

Vědci však lebku považují za padělek

Vědci však lebku považují za padělek stejně jako další podobné lebky, rozeseté po muzeích celého světa. Poukazují na fakt, že o nich nejsou zmínky v žádných historických pramenech, a že Hedgesovi se o tak úžasném nálezu zmíní mnoho let po údajném nálezu.

Pravdu nakonec odhalí antropoložka Dr. Jane Walshová v roce 1992. Objeví dokument z roku 1936, podle něhož Britské muzeum provedlo srovnávací studii křišťálové lebky ze své sbírky s podobnou, kterou vlastní sběratel Sydney Burney (1876–1951).

Anna se svou křišťálovou lebkou. Tvrdí, je stará 3600 let a výroba trvala 150 let.

Ta je podle přiložených fotografií identická s Hedgesovou. Vysvětlení je prosté. V roce 1943 Burney lebku nabídne k prodeji v aukční síni Sotheby, kde ji podle záznamu o prodeji za 400 liber koupí jistý Mitchell-Hedges.

Zkoumání lebky pomocí elektronového mikroskopu navíc odhalí, že byla vyrobena pomocí brusného kotouče počátkem 20. století.

Foto: http://www.thehistoryblog.com, wikimedia.com, https://blog.world-mysteries.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články