Skip to content

Kirk a Anne Douglasovi: Spartacus stoletý, milující

To nejlepší potkává Kirka Douglase (*1916) v padesátých letech. Dostává se mezi největší hollywoodské hvězdy, třikrát je nominován na Oscara, podepisuje smlouvu na životní roli ve filmu Spartacus (1960).

A potkává Anne Buydensovou (*1919).

V roce 1953 má Kirk za sebou osmileté manželství s herečkou Dianou Douglasovou (1923–2015). Brali se 2. listopadu 1943 a po osmi letech a dvou synech (Michael -1944 a Joel -1947) to 23. února 1951 odpískali.

Kirk má za sebou první nominaci na Oscara a před sebou řadu zajímavých nabídek. Jednou z nich je i role v dramatu Město iluzí. Během postprodukce se v Paříži setkává s Anne, v Německu narozenou Belgičankou, která se v Paříži, díky výtečné znalosti několika jazyků, uchytila jako překladatelka filmových titulků.

Spřátelí se a přestože si dívka uvědomuje přelétavost hollywoodských svůdníků, nakonec jeho kouzlu podlehne. Berou se o rok později, 22. května 1954, v Las Vegas a jsou spolu dodnes. Přestože to s Kirkem není vždy snadné.

„Život s ním je jako sedět v nádherné zahradě přímo pod sopkou, která může kdykoli vybuchnout,“ říká s úsměvem.

Kirk Douglas se proslaví rolí Spartaka

Zachrání mu život

V prosinci 2016, oslaví Kirk sté narozeniny a tvrdí, že se jich dožil jen díky ní. A to doslova. Jejich soused, producent Mike Todd (1909-1958), se ho totiž 22. března 1958 ptá, zda by s ním nechtěl zaletět jeho soukromým letadlem do New Yorku.

Chtěl, jenže Anne je proti. „Nechci, abys letěl!“ Je z toho docela drsná hádka v níž nakonec Kirk kapituluje. „No tak jo, sakra, nepoletím!“ křikne a práskne za sebou dveřmi. O chvíli později se letadlo zřítí.

Všichni na palubě zemřou. „Od té chvíle už jsem se s Anne nehádal. Zachránila mi život.“ Není to jediná dramatická situace v jejich životě. V roce 1991 přežije Kirk kolizi vrtulníku s letadlem, při níž zahynou dva lidé.

O pět let později mu pomáhá překonat následky mrtvice, která naruší jeho schopnost mluvit. Společně se pak musí vyrovnat s další krutou ranou. Se smrtí syna Erica (1958-2004), jehož po letech závislosti zabije smrtící koktejl léků a alkoholu.

Vše spolu překonají a přes svůj věk nepřestávají být aktivní. Věnují se například dobročinným projektům, na které dali v přepočtu už více než 1,2 miliardy korun.

Kirk a Anne Douglasovi

Recept na šťastné manželství dle Kirka a Anne?

„Ano, máme recept. Musíte milovat.“ tvrdí Kirk. „Já se zamiloval do krásné dívky a po 60 letech ji miluji víc než když jsem si ji bral.“

Foto: buzzpeoplemag.com, https://www.townandcountrymag.com, youtube
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …