Skip to content

Ellen Degeneres: Z vrcholu na dno a zase zpátky!

Den co den podniká útok na bránice milionů diváků. V její show se střídají ty největší hvězdy Made in Hollywood, ceny sbírá jako na běžícím pásu.

A to nejen od kolegů z branže. V roce 2016 jí tehdejší americký prezident Barack Obama (*1961) pověsí na krk Medaili svobody, udělovanou osobnostem, které „se zvlášť zasloužily o obranu národních zájmů Spojených států, světového míru nebo kulturních a jiných významných veřejných či soukromých výdobytků.“ Přesto všechno jsou časy, kdy jí není úplně do zpěvu.

Všechna sláva…

Komička, moderátorka a herečka Ellen Degeneres (*1958) je totiž na holky a to se zejména v minulosti v její branži zrovna moc nenosí. A tak, když v roce 1997 vyjde s pravdou ven, americký bulvár se může pominout. Je to jakoby si na čelo nakreslila terč. Její život média propírají zleva zprava, seshora i zespoda. Titulní strany s její fotografií vykukují na každém novinovém stánku. A blondýnce s pomněnkovýma očima se pod takovým náporem podlomí kolena.

Po přiznání své sexuální orientace propírají média její život zleva zprava.

Smutek v duši

Šikana, kterou jsem po coming outu zažívala v Hollywoodu, předčila i tu v dětství. Už jsem tu hrůzu znovu zažívat nechtěla, bylo to strašné. Odstěhovala jsem se z Los Angeles,“ vzpomíná Ellen.

Necelý rok po přiznání je navíc zrušen její sitcom Ellen, vysílaný televizní stanicí ABC.

„Bylo to to nejhorší, co se mi mohlo stát. Ztratila jsem svoji show. Bylo to jako blesk z čistého nebe. Přešla jsem od vydělávání spousty peněz díky sitcomu k nevydělávání peněz. Když jsem vyšla ze studia po pěti letech tvrdé dřiny s vědomím, že se mnou zacházeli bez respektu, aniž by k tomu měli důvod kromě toho, že jsem lesba, propadla jsem do hluboké, hluboké deprese. Neměla jsem agenta, neměla jsem práci. Neměla jsem nic.“

Smutek v duši začne následně tlumit medikamenty. „Přišlo mi to nefér, byla jsem pořád stejná osoba, kterou všichni vždycky znali. Musela jsem navštěvovat terapeuta a poprvé v životě jsem brala antidepresiva.“

Americký prezident Barack Obama nejdřív přijde do jejího pořadu a následně Ellen na krk pověsí prestižní Medaili svobody.

Teď jsem šťastná

Dnes už je všechno zase zalité sluncem. Černé myšlenky jí pomůže zaplašit meditace, cvičení, práce a láska. Spřízněnou duši najde v herečce Portie de Rossi (*1973), kterou si v srpnu 2008 vezme. „Dnes nemůžu uvěřit tomu, kam až jsem se dostala. Nyní jsem šťastná a nechce se mi ani věřit, co všechno mám za sebou,“ září štěstím populární moderátorka, letos časopisem Forbes vyhlášená 15. nejlépe placenou celebritou na světě.

V roce 2012 dostane svou hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu.
Foto: today.com, marieclaire.co.uk, kissradio.ca, patch.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …