Skip to content

Aktuální výzkum: Jaká je souvislost mezi migrací a kriminalitou?

Badatelé z univerzity v Buffalu se zaměřili na vysoce aktuální téma. Na základě statistik a dalších tvrdých dat zkoumali, jaká je souvislost mezi migrací a zvýšenou kriminalitou.

Ve své studii buffalští výzkumníci vycházeli z období mezi lety 1970 až 2010 ve Spojených státech. Závěry výzkumu možná překvapí, protože migrace kriminalitu nezvyšuje. Ba naopak, v některých amerických regionech došlo dokonce k jejímu snížení.

2
Fotografie z Muzea přistěhovalectví v americkém Baltimoru.

Statistiky ukázaly i v jakých oblastech došlo ke snížení počtu trestných činů. Poklesla především násilná a majetková kriminalita. „Náš výzkum ukázal silný důkaz, že průměrně neexistuje v USA spojitost mezi zvýšením kriminality a přistěhovalectvím,“ uvedl sociolog Robert Adelman. V lokalitách, kde se soustředí více imigrantů, je počet vražd, násilných přepadení či loupeží nižší, než na jiných místech Spojených států.

3
Už od konce 19. století přistěhovalce mířící do USA vítá Socha Svobody.

Na výzkumu pracovala řada odborníků z různých oborů a z různých univerzit. „Fakta jsou v současném politickém prostředí velmi důležitá. Empirické důkazy v této studii a dalších souvisejících výzkumech ukazují jen malou podporu pro myšlenku, že více přistěhovalců vede k většímu množství trestných činů,“ řekl dále Adelman.

4
V souvislostí se současnou migrační krizí se po internetu šíří řada nepravdivých informací. Například tato loď měla údajně převážet migranty z Afriky do Evropy. Ve skutečnosti byl snímek pořízen už v roce 1991 a zachycuje Albánce mířící do Itálie.

Adelmanova práce navázala na předchozí studie, které rovněž potvrdily, že imigranti mají nižší pravděpodobnost, že skončí v káznici. Nová studie vyšla ze vzorku dvou set čtvrtí amerických měst a její autoři měli k dispozici databázi FBI.

5
Mapka zachycuje ve kterých amerických státech je nejvíce migrantů z té které země. Do mapky není zahrnuto Mexiko.

Mezi lety 1970 až 2010 dorazilo do USA více než tři miliony imigrantů, do roku 2015 pak další milion. Nejvíce jich je z Mexika, Indie, Číny, Kuby, Vietnamu a Iráku.

Zdroj dat: zde

Foto: Business Insider, www.immigrationbaltimore.org, wikipedia
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …