Skip to content

3x slavní, kteří loni dobrovolně opustili svět

Ani loňský rok se bohužel neobešel bez vlny sebevražd, a to i mezi populárními osobnostmi. Které v roce 2014 zvolí dobrovolnou smrt?

Žertuje i o smrti

Kdo: herec Robin Williams

Populární herec má odmala na růžích ustláno. V Chicagu se narodí bývalé modelce Lauře McLaurinové (1906–2001) a Robertu Fitzgeraldovi Williamsovi (1906–1987). Ten si coby jeden z lidí ve vedení světoznámé automobilky Ford přijde na slušné peníze.

Zdálo by se, že solidní základ do života zaručí na tváři Robina McLaurina Williamse (1951–2014) už věčný úsměv. A také ano. Jenže ten je často jen hraný – před kamerou i veřejností.

robin
Oblíbený Robin Williams se oběsil.

Úspěch navzdory depresím

Roku 1997 ho zná již celý svět. Právě získal Oscara za snímek Dobrý Will Hunting! Profesně se mu daří. Přesto propadá depresím. Ty slabší je na něm těžké poznat. Komikem je totiž i v osobním životě. Dělá si legraci ze smrti, alkoholu i drog, na kterých je v 70.

a 80. letech závislý. Před rokem 1990 ale jeho život projde obrodou. Z prvního manželství má syna Zacharyho Pyma (*1983), ze druhého, které uzavře roku 1989, další dvě děti – Zeldu Rea (* 1989) a Codyho Alana (* 1991). I ti budou truchlit na pohřbu. 11. srpna 2014 je totiž herec nalezen v kalifornském Paradise Cay mrtvý. Oběsil se.

malik
Talentovaný Malik skočil loni pod soupravu metra.

Cesta končí v metru

Kdo: filmař Malik Bendjelloul

Jméno dokumentaristy a novináře Malika Bendjelloula (1977–2014) znají u nás jen filmový fajnšmekři. Zato v rodném Švédsku ho milují. Vždyť režíroval dokumentární film Pátrání po Sugar Manovi (2012), který získal Oscara a cenu BAFTA.

Kariéru začne již jako špunt – coby dětský herec. Práce ho baví, do kapsy díky úspěchu svých projektů rozhodně nemá hluboko. Stejně jako Robin Williams, i Malik však bojuje s depresí. A válku prohrává.

Alespoň tak jeho bratr Johar vysvětluje sebevraždu, kterou oblíbený mladý muž spáchá 13. května 2014. Skočí pod soupravu Stockholmského metra.

Charlotte_Dawson_(8492540740)
Smrt Charlotte zaskočí celou Austrálii. Fanoušky měla i v Evropě či USA.

Z přehlídek před kameru

Kdo: Charlotte Dawsonová

Novozélandská rodačka Charlotte Dawsonová (1966–2014) se v 16 letech letech vykašle na střední školu a odletí do Evropy za kariérou modelky. Uspěje, brzy se vlní i na přehlídkových molech v New Yorku.

O deset let později se přestěhuje do Austrálie, kde pokračuje v úspěšné kariéře. Když uzná, že by ji na přehlídkách měly nahradit mladší kolegyně, vrhne se pro změnu do televize – moderuje a komentuje, samozřejmě pořady spojené s krásou či módou.

Je z ní celebrita. Přesto se 22. února 2014 oběsí ve svém domě. Náhlá smrt bez šokuje celou Austrálii.

Foto: wikipedia,org/John J. Kruzel/American Forces Press Service/Eva Rinaldi from Sydney Australia/Georges Biard, úvodní foto z filmu Táta v sukni, jedna z nejslavnějších rolí R. Williamse
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Žebříčky
Zobrazit více …