Skip to content

Nejlepší antivirové aplikace pro Android v roce 2021

Tento článek je reklamním sdělením

Antivirový software pro chytré telefony má obrovský podíl na trhu se softwarem. Vzrostl zejména několik let zpět s rozmachem sociálních médií. Operační systém Android je neustále ohrožován různými hrozbami, jako jsou malware, viry, trojské koně…

Proto je důležitější než kdy jindy pořídit si do telefonu ochranu – jak pro sebe, tak pro svá data (zejména pokud telefon používáte k provádění online transakcí, které zahrnují kreditní karty a bankovní účty, jako například převody peněz či hraní těchto hazardních online her.

Zde narážíme na další „problém“. Na trhu je spousta antivirových (AV) aplikací, takže je těžké rozpoznat ty, které jsou účinné a užitečné, od ostatních. V tomto článku vám pomůžeme vybrat jednu z nich, to znamená, že vám ukážeme několik AV aplikací, které jsme sami používali a které bychom doporučili. Doufáme, že vám to pomůže a že si jednu z vybraných aplikací co nejdříve nainstalujete. Pojďme na to tedy pěkně popořadě.

Avast

Avast byl a stále je jednou z nejoblíbenějších antivirových aplikací pro mobilní telefony, ale také pro notebooky a stolní počítače. Nás logicky zajímá jejich mobilní aplikace. Ta disponuje sadou nástrojů a možností, jak zajistit bezpečnost vašeho zařízení. Patří mezi ně zamykání aplikací, ochrana proti krádeži, trezor na fotografie (bezpečné úložiště), přístup k VPN, ovládací panel pro správu soukromí, nástroj na čištění nevyžádané pošty, webový štít a samozřejmě antivirový skener.

Avast se dodává ve dvou variantách – bezplatné a zpoplatněné. Některé funkce, jako například VPN, ověřování sítí Wi-Fi a podobně, jsou k dispozici pouze v placené verzi. Bezplatná verze určitě splní svůj úkol, ale v aplikaci se mohou zobrazovat různé reklamy a podobně. Občas to může být otravné, ale s tím se nedá nic dělat. Tato aplikace získala na konci loňského roku v testu antivirů známku 6/6, což vypovídá o její kvalitě.

Bitdefender

Další antivirovou aplikací pro Android, která rovněž získala hodnocení 6/6, je Bitdefender Mobile Security and Antivirus. Ihned musíme zmínit, že aplikace nemá bezplatnou variantu, ale máte k dispozici pouze zkušební dobu 14 dní. Poté za ni zaplatíte 15 dolarů (nebo více) ročně. Pokud jste ochotni za ni platit, jedná se pravděpodobně o nejlepší „balíček“, který můžete pro své zařízení se systémem Android pořídit.

Další funkce, které stojí za zmínku, jsou ochrana proti krádeži (včetně geolokátoru), ochrana při surfování na internetu, zabezpečení aplikace pomocí PIN kódu, chytré odemykání, když jste ve známé Wi-Fi síti, atd.

Jednou z našich oblíbených věcí na této aplikaci je, že má velmi malý dopad na baterii a výkon zařízení. V opačném případě, kdyby antivirová aplikace zpomalovala váš telefon, tak ji s největší pravděpodobností odstraníte a zůstanete raději nechráněni. U aplikace Bitdefender takové riziko nehrozí.

Kaspersky

Společnost Kaspersky je jedním z nejznámějších výrobců antivirového softwaru a má také skvělou aplikaci pro uživatele systému Android. I ta je k dispozici ve dvou variantách – bezplatné a zpoplatněné.

Bezplatná verze nabízí veškerou potřebnou základní ochranu, která zahrnuje ochranu proti virům, kontrolu virů na pozadí, spyware, ransomware, trojské koně… Nechybí ani funkce „Najít můj telefon“ a ochrana proti krádeži telefonu. Tato bezplatná varianta naštěstí neobsahuje žádné reklamy, alespoň prozatím.

Pokud jste ochotni zaplatit 40 dolarů ročně, získáte prémiovou verzi, která obsahuje ochranu proti phishingu, webový filtr, nástroj pro uzamčení aplikací, ochranu proti virům v reálném čase a podobně. Stejně jako předtím zmíněné duo získala i tato aplikace v testu hodnocení 6/6.

Norton 360

Někteří ze starších čtenářů si pravděpodobně vzpomenou na společnost Norton a její špatné produkty. Faktem je, že Norton byl dlouhou dobu vnímán dost negativně. Tato společnost dominovala odvětví na počátku roku 2000, ale její aplikace „ničily“ výkon počítačů, a to i těch, tehdy nejvýkonnějších. Naštěstí tyto problémy jsou již minulostí. Je na čase dát společnosti Norton druhou šanci, a to z dobrého důvodu, protože Norton 360 pro mobilní telefony se systémem Android je jednou z nejrychlejších a nejspolehlivějších aplikací v této kategorii.

Mezi nejlepší funkce této aplikace patří sledování temných webů, skener aplikací před stažením, bezpečnostní upozornění Wi-Fi, ochrana na webu… Získáte také skvělé šifrování prostřednictvím přiložené sítě VPN, správce hesel, inteligentní bránu firewall a 10 GB cloudového úložiště.

Největší nevýhodou tohoto softwaru je cena. Bohužel nemůžete získat takovou spoustu dobrých věcí, aniž byste za ně nezaplatili. Norton 360 stojí 85 dolarů ročně na jedno zařízení. Nebo pokud máte 5 zařízení, můžete si pořídit balíček, který stojí 100 dolarů ročně. To je výrazně více než některé aplikace, které jsme zde předtím uvedli, ale skutečně stojí za každý cent.

AVG

AVG je „silný hráč“ ve světě antivirových aplikací pro Android. Stejně jako ostatní zmíněné aplikace má dvě verze: fantastickou bezplatnou antivirovou ochranu, ale také výkonnou prémiovou aplikaci, pokud se rozhodnete za ni zaplatit. Takříkajíc ‚pod kapotou‘ není mezi Avastem a AVG mnoho rozdílů. Oba používají stejný antivirový engine, protože Avast koupil AVG v roce 2016.

Bezplatná aplikace od Avastu má více funkcí než bezplatná aplikace od AVG, ale má také mnohem více reklam. V tomto bodě se musíte rozhodnout, co chcete – silnější ochranu Avast, která může být otravná neustále vyskakujícími reklamami, nebo aplikaci od AVG, která je mnohem „čistší“, ale nemá k dispozici všechny funkce jako Avast.

Zmiňme jen jeden rozdíl oproti Avastu. Tato aplikace má ,,Fotoaparátovou past“ na zloděje, kteří vám chtějí mobilní telefon ukradnout. Pokud označíte, že vám byl mobilní telefon ukraden, sám zloděje vyfotí a vy tak můžete dotyčného chytit přímo při činu.

Pokud se rozhodnete za AVG aplikaci zaplatit, bude vás to stát 4 dolary měsíčně, tedy téměř 50 dolarů ročně. Za to však získáte ochranu proti phishingu, nástroj pro procházení webových stránek, nástroj pro ověřování zabezpečení sítí, ke kterým se připojujete, ochranu proti ransomwaru a další funkce.

Avira

Aviru jsme si nechali na konec. Ta o sobě tvrdí, že má nejlepší bezplatnou antivirovou aplikaci pro Android. Obsahuje klasickou antivirovou ochranu, skener sítí, ke kterým se připojujete, identifikační ochranu, ochranu na webu a v bezplatné verzi získáte také bezplatnou VPN. Zda jsou nejlepší, nebo ne, posuďte sami, ale musíme je pochválit za to, že svým uživatelům poskytují VPN i v bezplatné verzi aplikace. Prakticky všichni konkurenti, kteří VPN ve svých aplikacích nabízejí, zpřístupňují totiž tuto službu výhradně prémiovým uživatelům.

Placená verze aplikace Avira navíc obsahuje ochranu pro všechna vaše zařízení (Windows i Mac). K dispozici je také detekce a ochrana před malwarem v reálném čase, šifrované surfování po webu, generátor hesel a nástroje pro optimalizaci. Cena je 99 dolarů ročně.

Foto: PX FUEL - ilustrace
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Technologie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Švýcarsko: Země lanovek a železnic
epochanacestach.cz

Švýcarsko: Země lanovek a...

Švýcarsko je stát...
Boj o poklad generála Jamašity
enigmaplus.cz

Boj o poklad generála Jamašity

Tomojuki Jamašita byl generál a vysoký vojenský...
Francouzská elegance s výraznými doplňky
rezidenceonline.cz

Francouzská elegance s...

Bílé srdce neoklasicistního bytu bije v tepu...
Muž, či žena?
21stoleti.cz

Muž, či žena?

Archeologický tým objevil ve Statenicích u Prahy...
Dala si dítě jako podmínku vztahu?
nasehvezdy.cz

Dala si dítě jako podmínku...

Herečka MALVÍNA PACHLOVÁ...
Chřest s holandskou omáčkou a výtečným steakem
tisicereceptu.cz

Chřest s holandskou omáčkou a...

Opravdový luxus pro sváteční příležitosti!...
Důkaz reinkarnace? Anglická dvojčata byla dokonalým ztělesněním mrtvých sester
enigmaplus.cz

Důkaz reinkarnace? Anglická...

Reinkarnace, tedy přechod duše zemřelého do jiného...
Slavné Chucky “dva v jednom” od Feng Chan Wanga se vrací
iluxus.cz

Slavné Chucky “dva v jednom”...

Nová spolupráce s čínským designérem Feng Chen...
Moje láska byla výhra
skutecnepribehy.cz

Moje láska byla výhra

Všechno začalo malou...
Havárie UFO u Shag Harbour opět ožívá: Oceánologové pátrali po vraku objektu
epochalnisvet.cz

Havárie UFO u Shag Harbour opět...

Před 54 lety pozorovali svědkové v blízkosti kanadské...
Může jim to vydržet?
nasehvezdy.cz

Může jim to vydržet?

Nejdřív svou lásku...
Když pes potřebuje „záchranku“
panidomu.cz

Když pes potřebuje „záchranku“

Že se psem není všechno v pořádku, vnímavý...