Jsou krutí, krvelační a lidský život pro ně nic neznamená. Na kontě mají miliony zmařených lidských životů. Přesto se občas i oni zamilují bláznivě, a někdy dokonce i nešťastně.
Čínský diktátor Mao Ce–Tung (1893–1976), oficiálně předseda Komunistické strany Číny, patří společně se Stalinem a Hitlerem do trojice nejkrutějších diktátorů 20. století. Na kontě má několik desítek milionů obětí.
A pokud jde o milenky, rozhodně není takovým romantikem jako ostatní dva. Pro něj jsou dívky jen nekonečným průvodem procházejícím nadšeně jeho postelí. Spotřebním zbožím, které se použije a odhodí. Výjimky se ovšem najdou.

Průvodčí štípne Maovi nejen lístek
Poslední ženou, které ho okouzlí natolik, že vydrží déle než jednu noc, je Čang Ju–feng.
Mladičká průvodčí a tanečnice železničářské umělecké skupiny, kterou poznává během jedné ze svých cest v roce 1962. Je krásná chytrá a považuje si za čest strávit s velkým vůdcem hned první noc.
Později ho často doprovází na cestách, samozřejmě hlavně tehdy, když není v dohledu jeho čtvrtá manželka, žárlivá a bezohledná Ťiang Čching (1914–1991). Vymyslí jí sice krytí a udělá z ní svou osobní sekretářku, přesto si dává pozor.
Zejména když mu Čang představí svou starší sestru a přizve ji k jejich postelovým hrátkám.

Krok za krokem
Mao je nadšený a milá, ochotná, usměvavá Čang pomalu upevňuje svou pozici. Vždy má něco, čím Maa potěší nebo pobaví, postupně se stává nepostradatelnou a od roku 1970 už ho, i jeho život, zcela ovládá.
Má kontrolu i na tím, kdo k němu má přístup a dokonce i manželka Ťiang musí mít její souhlas.
V posledních letech Maova života už k němu manželku vůbec nepouští a navíc je jediná, kdo rozumí nesrozumitelné řeči diktátora v pokročilém stádiu amyotrofické laterální sklerózy, fatálního neurodegenerativního onemocnění mozku.
