Skip to content

Dědici pohádkového jmění: Proč si zpackali život?

Ne všichni své bohatství, kteří ostatní považují za požehnání, ustojí. Přestože mají tučná konta a svět jim leží u nohou, jejich život většinou zničí drogy a alkohol.

Syn zakladatele řetězce hotelů Hilton Conrad ‘Nicky’ Hilton Jr. (1926 -1969) se těší pověsti pohledného velmi bohatého svůdníka a v roce 1950 se ožení s hvězdnou 18letou Elizabeth Taylorovou(1932-2011). Během pár týdnů se manželství změní v noční múru. Nicky se věnuje pití a kasinům a je Elizabeth nevěrný. Manželka má narušené nervy, začne hodně kouřit, potratí dítě a brzy se s Hiltonem rozvede. Nicky svůj rozháraný životní styl nezmění.

I druhé manželství mu zkrachuje. Umírá v pouhých 42 letech na infarkt.

Conrad Hilton, Jr.
Nicky s Elizabeth Taylorovou.

Vražda v rodině?

Woodwardovi jsou velmi stará americká rodina bankéřů. V roce 1955 matka Ann omylem zastřelí svého manžela Williama Woodwarda Jr. (1920-1955) v jejich domě. Domnívá se, že je to lupič. Soud nakonec určí, že šlo o nehodu.

Ale jejich syn Jimmy Woodward (1947-1976) věří, že jeho matka spáchala vraždu a má letité psychické problémy. Dobrovolně se přihlásí do války ve Vietnamu a po návratu se psychicky zhroutí. Přesto by se na rodinnou noční můru zapomnělo, nebýt slavného spisovatele Trumana Capota (1924 – 1984).

James & William III Visiting Their Mother In The Hospital after the shooting
Jimmy (vlevo) s bratrem při návštěvě matky v nemocnici po osudné střelbě

Skoky z okna

Matka Ann spáchá sebevraždu, protože Truman ji v románu z vysoké společnosti označí za vražedkyni manžela. To vše má silný vliv na Jimmyho. Při nervovém záchvatu skočí nahý z okna přítelova bytu ve čtvrtém poschodí.

Pád jako zázrakem přežije a odvezou ho na psychiatrii. Když je propuštěn, stane se závislý na heroinu a kokainu. Má halucinace a je přesvědčen, že ho lidé špehují skrz televizní přístroj. Zanedlouho znovu skočí z okna hotelového pokoje a ve 29 letech umírá.

US MARINES, SOUTH VIETNAM, 1968-69
Jimmy (třetí zleva) se dobrovolně přihlásil do války ve Vietnamu

Osudná havárie

Davida Kennedyho (1955 – 1984) přátelé dlouho vnímají jako sympatického mladíka, ale jeho deprese způsobí, že se stane silně závislý na drogách. Tragický osud otce Roberta Kennedyho ho velmi ovlivní. Je mu necelých 13 let a vidí jeho smrt v televizi téměř v přímém přenosu.

Navíc ho postihne další neštěstí: v 18 letech jede se svou přítelkyní v džípu, který řídí jeho bratr Josef (*1952). Havarují a Josef je obviněn z nedbalého řízení. Dívka skončí ochrnutá a David má zlomený obratel.

03_David162
David Kennedy při jednom z mnoha flámů.

Předávkuje se

Když se David vrátí z nemocnice, má už vypěstovanou závislost na prášky proti bolesti. Začne užívat heroin a pomalu se to s ním veze s kopce. Je dvakrát zavřený za řízení v opilosti a jednou ho přepadnou před hotelem, kde se kšeftuje s drogami.

Po léčbě na odvykací klinice v Minnesotě odjíždí na Palm Beach k rodině. 25. dubna 1984 je nalezen mrtev ve svém pokoji v hotelu, kde si užíval party s kamarády. Zemře na předávkování drogami v kombinaci s prášky proti bolesti a depresím.

Foto: REUTERS, TIME LIFE PICTURES, DAVIDANTHONYKENNEDY.COM
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články