Skip to content

Aktuálně: Vyvolala euforická radost mexických fanoušků zemětřesení?

Fotbalové mistrovství hýbe světem, a to tak, že téměř doslova. Objevily se totiž zprávy, které tvrdily, že po vítězném utkání mexického týmu nad obhájci titulu z Německa způsobila euforická radost mexických fanoušků takovou vlnu nadšení, že přinesla malé zemětřesení, které se několik minut poté objevilo v těsné blízkosti Mexiko City.

Zemětřesení spojené s touto událostí bylo opravdu malé, a objevily se tak spekulace, že mohlo být způsobeno hromadnými výskoky, které byly součástí oslav vítězství mexického národního týmu. Ale přestože už byly podobné události, kdy dav lidí dokázal pohnout zemí, zaznamenány, tentokrát se o podobný případ nejedná.

Přestože některé nahrávky kolující po internetu zachycují seismografy, na kterých jsou vidět výkyvy, odborníci zdůrazňují, že se jedná pouze o malé a ne příliš odborné přístroje, které mohly ovlivnit například jen hromadné oslavy v několika okolních domech.

Ty opravdu citlivé seismografy však naznačují, že zdrojem menších otřesů bude něco jiného. A jak už tomu tak bývá, je to příroda, která je tvůrcem. Podobné otřesy byly navíc ve stejné době zaznamenány i ve 140 kilometrů vzdáleném městě Guerrero.

Zde ale dosahovaly na Richterově škále podstatně výše, a to rozhodně ne proto, že by zde fandilo fotbalu více lidí než v hlavním městě.

Foto: digitalsport.co
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články