Domů     Veselka za mřížemi: 3 ženy, které si vzaly vrahy
Veselka za mřížemi: 3 ženy, které si vzaly vrahy
26.6.2016

Na svém kontě mají pěknou řádku lidských životů, mnohdy zmařených zvlášť krutým způsobem, za což právem hnijí v temné cele. Nejsou tak zrovna pohádkou partií.

Přesto v nich některé ženy nalézají zalíbení, a to dokonce takové, že je neváhají spoutat manželskými okovy.

I když to tak na první pohled nevypadá, i zločinci a chladnokrevní vrazi s rejstříkem, hustě popsaným od shora až dolů, v sobě mají trochu citu a někdy jsou dokonce ochotni ho i projevit.

Například v momentě, kdy zpoza železných mříží zní svatební zvony a oni mají svým nastávajícím ženuškám říct sladké „ano“. Jaké ženy se rozhodly, vlézt do chomoutu s chladnokrevnými vrahy?

Láska z lapáku

Žena: Carol Ann Booneová

Její manžel: nejméně třicetinásobný brutální vrah mladých žen Ted Bundy

Datum svatby: 9. února 1980

Poprvé se spolu setkají v roce 1974. On, pohledný mladý muž, pracující ve Washingtonské státní záchranné službě (DES) v Olympii – vládní agentuře, zapojené do pátrání po pohřešovaných ženách, ona rozvedená matka dvou dětí.

„Líbil se mi hned. Působil na mě jako poněkud plachý člověk, který se mnohem víc projevuje uvnitř než navenek. Určitě mi byl sympatičtější než ty unylé typy v kancelářích,“ vzpomíná Carole Ann Booneová na onu chvíli.

Její budoucí vyvolený, Američan Theodore „Ted“ Bundy (1946–1989), už má v té době za sebou první kapitoly svého krvavého řádění. Do února 1978, než je po dvou útěcích z vězení definitivně lapen, jich napíše nejméně třicet.

Tedy alespoň u tolika přizná svůj podpis. Skutečný počet jeho obětí, brutálně zavražděných a často posmrtně znásilněných mladých žen, je pravděpodobně mnohem vyšší. Carole Ann Booneová však ničemu takovému nevěří.

Postupně se stává Bundyho fanynkou číslo 1. Chladnokrevnému sériovému vrahovi posílá dopisy, plné zamilovaných vyznání, svědčí v jeho prospěch u soudu, dokonce se přestěhuje na Floridu, kde je zavřen, aby byla svému milému nablízku.

Rozvod a křeslo

Vyvrcholením jejich vztahu je v únoru 1980 svatba přímo během soudního přelíčení. Bývalý student právnické fakulty Bundy využije starého floridského zákona, který stanovuje, že manželství uzavřené u soudu, za přítomnosti soudce, představuje legální svazek.

Po čase Carole dokonce otěhotní, a to přesto, že manželské návštěvy má charismatický vrahoun zakázané. V říjnu 1982 pak přivede na svět dceru Tinu. Společná idylka však nemá dlouhého trvání.

Kdysi oddaná Booneová začíná čím dále více pochybovat o manželově nevině. V roce 1986 nakonec požádá o rozvod, změní si jméno a spolu s dcerou se od Bundyho odstěhuje tak daleko, jak jen může.

O tři roky později, přesně 24. ledna 1989, končí její bývalý muž za své zločiny na elektrickém křesle.

Oddaná fanynka

Žena: Doreen Lioyová

Její manžel: sériový vrah, násilník a zloděj Richard Ramirez

Datum svatby: 3. října 1996

Jmenuje se Richard Ramirez (1960–2013), ale říkají mu Night Stalker – Noční slídil. Od června roku 1984 až do horkého léta 1985 je postrachem Los Angeles.

Pod rouškou tmy a většinou také vlivem narkotik nepozorovaně vniká do domácností, ve kterých rozpoutává čistokrevné peklo. K tomu má ostatně jako zapřisáhlý satanista blízko. Krade, znásilňuje, mučí, vraždí a nešetří nikoho – muže, ženy ani děti.

Ke svému řádění používá širokou paletu nejrůznějších zbraní, od pistole přes mačetu až po kladivo. Na místě zločinů často zanechává pentagramy, namalované krví na stěnu či vyřezané do těl svých obětí.

Jeho běsnění končí na konci srpna roku 1985, kdy je zatčen a strčen pod zámek. Téměř okamžitě je zahrnut dopisy od žen, vyznávajících mu lásku a oddanost. Jednou z nich je i rusovlasá editorka na volné noze Doreen Lioyová.

S psaníčky nepřestane ani v okamžiku, kdy je Ramirez shledán vinným z třinácti vražd, pěti pokusů, jedenácti sexuálních napadení a čtrnácti vloupání a odsouzen k trestu smrti.

Její oddanost udělá na vysokého zabijáka dojem, a tak v roce 1988 požádá Lioyovou o ruku. Na svatební zvony si zamilovaný páreček musí počkat až do 3. října 1996, kdy se v návštěvní místnosti věznice v San Quentinu v Kalifornii koná ostře sledovaná veselka.

Je nevinný!

Svatbou s Ramirezem si Doreen pěkně zavaří. Nejenže se jí zřekne rodina i přátelé, ale musí čelit nenávisti početného zástupu jeho fanynek, které jí neváhají vyhrožovat smrtí, pokud se svého manžela nevzdá. Jí je to však fuk.

„Chápu nedůvěru některých lidí nad mým krokem, ale když se na mě toho dne v červenci 1988 podíval a řekl, že si mě chce vzít, cítila jsem ve svém srdci, že je to správná věc.“ Ve vinu svého manžela samozřejmě nevěří:

„Myslím, že v případu O. J. Simpsona měli mnohem více důkazů a všichni víme, jak to dopadlo.“ Smířená je i s další skutečností. „Chtěla bych mít pět nebo šest dětí, ale vím, že tenhle sen se mi nikdy nesplní.

Nahrazuje mi ho Richardova láska.“ V roce 2013 se však pár rozchází. O pár měsíců, později, 7. června ráno, Ramirez umírá v kalifornské nemocnici. Trest smrti předběhne rakovina.

Hudební lovestory

Žena: Rachelle Shortová

Její manžel: legendární hudební producent a vrah herečky Lany Clarksonové Phil Spector.

Datum svatby: 1. září 2006

V únoru 2003 otřese hudebním světem brutální čin.

Uznávaný americký hudební producent Phil Spector (*1939) zavraždí jednou vypálenou ranou polozapomenutou herečku Lanu Clarksonovou (1962–2003), se kterou se nedlouho předtím seznámil v kalifornském nočním klubu.

Do střízlivosti má v tu chvíli daleko. Putuje za mříže, než se však stačí v cele vyspat z opice, je propuštěn na kauci milion dolarů. To mu dodá křídla. Alkohol a další „dobroty“ jsou dál jeho nerozlučnými parťáky a ženy cílem nočních flámů.

Na začátku září 2003 se v jedné z hollywoodských restaurací seznamuje s o jednačtyřicet let mladší bývalou modelkou Playboye Rachelle Shortovou (*1980), kterou zahrne obdivem. A ani blonďaté krásce ve výslužbě není lhostejný.

Zvlášť, když ji vehementně přesvědčuje o své nevině: „Clarksonová se zabila sama. Udělala to v záchvatu zoufalství ze své skomírající herecké kariéry. Políbila zbraň a zastřelila se.“ Stejnou historkou ostatně krmí i vyšetřovatele.

O tom, že už dříve nabitou zbraní ohrožoval pět žen, jednou dokonce vytáhl v nahrávacím studiu pistoli na Johna Lennona (1940–1980), se své milé raději nepochlubí.

Veselka na místě činu

Tři roky po seznámení se pár rozhodne stvrdit svůj vztah manželským slibem. Své „ano“ si 1. září 2006 řeknou ve vstupní hale producentova rozlehlého sídla v Alhambře – místě vraždy.

Shortová, která po svatbě dostává nálepku zlatokopky, se navíc jako správná manželka pokouší veřejnost přesvědčit o Spectorově nevině. „Neublížil by ani mouše. Nevěřím, že by byl něčeho takového schopen.“ Americká justice je však jiného názoru.

V květnu 2009 je excentrický producent za vraždu Clarksonové odsouzen k 19 letům vězení. Už zpoza mříží produkuje manželčino debutové album. „Z toho projektu je víc vzrušený než z Beatles nebo Tiny Turnerové,“ svěřuje se lačným novinářům Shortová.

Svého manžela v kalifornské věznici, vzdálené od Alhambry více než 640 kilometrů, navštěvuje dvakrát týdně. Aby nemusel chodit s ostatními trestanci do jídelny, nosí mu balíčky s jídlem. Ke své zákonné manželce se má Spector vrátit nejdříve ve svých 88 letech.

Foto: www.kennyonline.net, www.the-line-up.com, www.flickr.com, murderpedia.org, commons.wikimedia.org, yahoo.com/
Související články
Svět zločinu
Expolicista znásilňoval a vraždil. Odsedí si 28 let!
S nožem v ruce si od bývalé přítelkyně vynucuje pohlavní styk. Pak si ještě vyfotí její intimní partie a fotografiemi ji vydírá. Není ale jediná, na koho si expolicista dovoluje. Znásilnit chce dokonce i vlastní matku. Sousedka jeho běsnění nepřežije.  Nejprve se zdá, že se Martin K. (36) trestu za veškeré spáchané ohavnosti vyhne. Někteří […]
Svět zločinu
Olga Hepnarová: Ukřivděná dívka zvolila jako zbraň náklaďák
Má kruhy po očima. Nespala dobře. V chodu ji udržuje hlavně napětí, které šponuje každý sval v jejím těle. V kabině tmavozelené Pragy RN se trochu uklidní. Tady se cítí dobře. S řadicí pákou a volantem to zkrátka umí. Je připravená vyrazit na krvavou misi s jediným cílem – zabíjet. V době, kdy se Olga Hepnarová poprvé rozkřičí […]
Svět zločinu
Robert Tempel si odseděl 20 let v kriminále, chce rekordní odškodné
Novináři doufají v podobnou „senzaci“, jakou bylo omilostnění Jiřího Kajínka. Seskupí se poblíž věznice a přemýšlejí. Co jim propuštěný muž řekne? Jak bude naladěný? Co bude mít na sobě? Jenže on to vezme bočním východem a nepozorovaně zmizí. On se dočkal. Tehdy 28letý Robert Tempel vyláká Lukáše S. (22) z Velkých Popovic a jeho společníka Michaela V. (25) […]
Svět zločinu
Místo špekáčků opékal orgány obětí
Právě zavraždil dva malé chlapce. To je pro něj ale teprve začátek. Nad jejich zkrvavenými mrtvolami onanuje. Následně z těl vyjme vnitřnosti, které si upeče na ohni a sní.  Hrdly. Tak se jmenuje vesnice v okrese Litoměřice, kde přijde na svět Josef Kulík (*1930).  Hochova životní cesta rozhodně není snadná. Je ještě malý, když mu umírá […]
reklama
lifestyle
Světové štěstí: Finsko, Dánsko a Island mají nejšťastnější obyvatelstvo na světě, Česko je na 18. místě!
Štěstí… Co je to štěstí? A dá se vůbec měřit? Už desátým rokem vydává organizace OSN, zabývající se udržitelným životem, Světovou zprávu o štěstí. To není vtip! Podle ní jsou i pro rok 2023 nejšťastnější seveřané. Je to paradox, protože právě v těchto zemích se roky potýkali s vysokým počtem sebevražd. Česko se drží v […]
Známé pověry z ložnice: Klesá s věkem libido?
Na slavného amerického boxera Muhammada Aliho (1942–2016) nesmí ženská ruka něžně sáhnout dlouhých 6 týdnů před důležitým zápasem. Nechce ztrácet nejen energii, ale také koncentraci.   Lhůta je to asi rekordní, ale podobné sebezapření musí předvádět například i tým amerického fotbalu Pittsburgh Steelers před Super Bowlem, kdy má nařízenu sexuální abstinenci. Trenéři se tak snaží […]
Neštovice: Postrach, který věda zahnala
Amerika je pro kolonizaci zemí zaslíbenou. Stačí přesvědčit původní obyvatelstvo, aby vycouvalo. Přesvědčovacích prostředků mají Evropané celou řadu. Pušky, děla, a také neštovice. Neštovice jsou nemocí, která významným způsobem mění dějiny Kolem roku 400 př.nl zasáhne Athény epidemie, s největší pravděpodobností neštovic. Vyhubí čtvrtinu populace a mezi obětmi je i nejvýznamnější z vůdců – Periklés (500–429 […]
Praha stověžatá? Spíš kavárenská! Tři vyhlášené podniky, kde si známé osobnosti podávají dveře!
Vzduch je těžký a nasáklý kouřem z fajfek. Do kavárny vchází obrýlený fousáč, v němž všichni poznají Aloise Jiráska. Stůl u okna dnes pro změnu patří architektu Josefu Gočárovi. Zdánlivý klid naruší hluk ze zadní místnosti – nejde o nic vážného, to jen Jaroslav Hašek tropí vylomeniny. Vítejte v Unionce! Svatyně intelektuálů Co: Kavárna Union Zajímavost: Hašek zůstane […]
reklama
historie
Barvy nad zlato i drahé koření
Náš oděv nebýval vždy tak pestrobarevný jako dnes. Výroba barev na látky byla totiž v minulosti poměrně složitou záležitostí a vybrané odstíny barev navíc ukazovaly na společenské postavení nositele oděvu, nikoliv na jeho barevný vkus… Nejstarší záznamy o barvení látek pocházejí z mladší doby kamenné z Číny, kde lidé barvili své šaty ruměnkou. Nevíme však, […]
Po stopách Stonehenge: Začne to jednoduchým valem…
Vítejte v anglickém Amesbury. Protéká tudy slavná řeka Avona a ke Stonehenge to máme jen 3 kilometry. Právě tady je roku 2003 objeven hrob významného muže, který umírá kolem roku 2300 př. n. l. Hned dostává přezdívku Král Stonehenge. Vyloďovaly se právě v Amesbury některé z monolitů na stavbu kamenného unikátu? Ne. Řeka Avona je […]
Starověké Mohendžodaro: Nejluxusnější město světa
Davy skandují, peří létá. Kohoutí zápasy mají rituální charakter. Právě odtud, ze starověké Kukkutarmy, v překladu Kohoutího města, se rozšíří domestifikovaná drůbež do světa. Ale pozor: Zde je posvátná a nejí se!   Ve 2. tisíciletí před Kristem tu může žít až 100 000 obyvatel, což z „Kohoutova“ dělá metropoli světového významu. A živo tu […]
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
Zámek jako z nejkrásnější pohádky je svědkem pohnutých dějin od doby, kdy se Francie stává významnou velmocí až po dramatický úpadek monarchie. Ve Versailles se však rozhoduje i o osudu jiných států. Impozantní sídlo ve Versailles je jednou z nejcennějších památek Francie, která je od roku 1979 zapsána na seznamu památek UNESCO. A také patří […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Inkontinence je stále tabu
panidomu.cz
Inkontinence je stále tabu
Problém, který zná asi většina z nás. Musíme si „nutně odskočit“, ale není kam. A pro někoho pak už může být pozdě. Samovolným únikem moči čili inkontinencí trpí až půl milionů Čechů. Za lékařem se ale stydí jít, přitom se dá hendikep dobře ovlivnit cvičením i léky. Podle statistik až 65 procent postižených nikdy se
Záhadné bažiny Manchac: Obývá je krutá čarodějnice?
enigmaplus.cz
Záhadné bažiny Manchac: Obývá je krutá čarodějnice?
Na přelomu 19. a 20. století má v oblasti bažiny Manchac v americkém státě Louisiana žít tajemná žena jménem Julie Brown. Je to prý čarodějnice, která umírá za záhadných okolností v roce 1915. Od té d
Se sestrou jsme byly jako oheň a voda
skutecnepribehy.cz
Se sestrou jsme byly jako oheň a voda
Mladší sestra byla krásná a zábavná, na rozdíl ode mě. Měla desítky nápadníků, zatímco o mě nikdo nestál a zdálo se, že se nevdám. Vše nasvědčovalo tomu, že zůstanu na ocet. Pomalu jsem se smiřovala s nepopulárním údělem staré panny, která bydlí s rodiči ve velkém bytě, s otcem hraje po večerech karty a s matkou kouká na seriály. Byla jsem nenápadná šedivá
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
S.A.R. Rescue-Timer Edition 1994: Výroční skvost od Mühle Glashütte
iluxus.cz
S.A.R. Rescue-Timer Edition 1994: Výroční skvost od Mühle Glashütte
Rodinná manufaktura Mühle Glashütte v roce 2024 slaví třicáté výročí výroby náramkových hodinek speciální edicí S.A.R. Rescue-Timer Edition 1994. Tento model, symbol robustnosti a spolehlivosti, mimoc
Kde stál kamenný stolec Přemyslovců?
historyplus.cz
Kde stál kamenný stolec Přemyslovců?
Vzduchem létají mince. Lidé se po nich nadšeně vrhají. „Podívej, mám už plnou hrst,“ chlubí se jeden druhému. Jde o to na chvíli odvést pozornost davu, aby neušlapal přemyslovského knížete Břetislava I., mířícího k posvátnému kameni.   „Pojal Břetislava, synovce, a vedl jej na stolec knížecí,“ píše kronikář Kosmas (asi 1045‒1125) o nastolení Břetislava I. (1002/1005‒1055)
Kuřecí paličky v ohnivé marinádě
tisicereceptu.cz
Kuřecí paličky v ohnivé marinádě
Správně dochucená marináda dokáže obyčejné jídlo vyšvihnout do nebeských výšin. Přesvědčte se sami. Suroviny 8–10 kuřecích paliček sůl, pepř 1 lžíce hořčice 1 lžíce kečupu 1 lžička pálivé ml
Babské rady na bolest v krku
nejsemsama.cz
Babské rady na bolest v krku
Bolesti v krku jsou jedním z příznaků nachlazení, začínající chřipky či bakteriální nebo virové infekce. Pokud jsou teprve v počátku, můžete se těchto potíží zbavit i přírodní cestou. Bolest v krku je velmi nepříjemná. Hrdlo může být zarudlé, oteklé, může v něm být pocit škrábání a pálení doprovázeného chrapotem či potížemi při polykání. Jak si ulevit od bolestí a ztlumit zánět v hrdle?
Utajili Jeřábek a Třešňáková rozvod a dál hrají divadlo pro okolí?
nasehvezdy.cz
Utajili Jeřábek a Třešňáková rozvod a dál hrají divadlo pro okolí?
Už nějaký čas se proslýchá, že manželství herce Tomáše Jeřábka (49) z Jedné rodiny a herečky Halky Třešňákové (52) je v troskách. Teď se k nám však donesly zvěsti, že už by měli mít dokonce po rozvo
Zradil prokletý diamant Habsburky?
epochalnisvet.cz
Zradil prokletý diamant Habsburky?
O luxusní šperky z aukční síně Christie´s je jako každoročně obrovský zájem. Tentokrát však doslova enormní. V katalogu se totiž vyjímá skutečný skvost – pod položkou číslo 710 je v něm zapsán „bezejmenný žlutý diamant o váze 81,56 karátu, zasazený mezi 15 malými brilianty“. Jeho vyvolávací cena činí 350 000 švýcarských franků.   Původ tohoto slavného diamantu
Zámek Bečov nad Teplou a Relikviář svatého Maura: Dlouhá cesta k původní kráse
epochanacestach.cz
Zámek Bečov nad Teplou a Relikviář svatého Maura: Dlouhá cesta k původní kráse
Hned po korunovačních klenotech je relikviář svatého Maura považován za nejcennější movitou památku v České republice. A to se přitom zdálo, že tenhle románský skvost už je pro další generace nenávratně ztracen. Všechno začalo na počátku 13. století ve Francii. Biskup Gérard de Rumigny, působící v severofrancouzském městě Cambrai, byl neúnavný v hledání svatých relikvií. Nashromáždil jich hned
Mezihvězdný poutník není ztracen: Komunikace s Voyagerem 1 obnovena
21stoleti.cz
Mezihvězdný poutník není ztracen: Komunikace s Voyagerem 1 obnovena
Ve své době patřily k technologické špičce, máloco ale stárne rychleji než technologie. Sonda Voyager 1, která dala nahlédnout za oponu Jupiteru a Saturnu, dojala svět „Bleděmodrou tečkou“ a stala se