Skip to content

Když se řekne: Dress code

Náhledová fotka

Do schránky vám přistálo pozvání na úžasnou společenskou událost, ale když jste si ji pozorně pročetla, zjistila jste, že na vás záludně pomrkává spojení dvou tajemných slov – dress code. Sice si domyslíte, že jde o pravidla určující váš styl oblečení, otázkou však je, jakého. Zorientujte se s námi v cizích slovech a ukojte svůj pud módní sebezáchovy.

01
V případě Black tie se nenechte zmást samotným názvem. Černá barva není podmínkou a vy tak můžete sáhnout klidně po tajemně fialové či něžně růžové.

White tie nebo Black tie

Těmito slovy vám chce hostitel vzkázat, že se jedná o velmi váženou událost. Na mysli by vám proto, jako první, měla přijít honosná večerní róba dlouhá až na zem. Pokud vlastníte drahý a výrazný šperk, konečně přišel jeho čas a váš krk nebo zápěstí tak bude zářit jako třpytivá hvězda. Bát se nemusíte ani lehké okázalosti, díky čemuž můžete natáhnout bílé rukavičky. Zažijte sebe v roli Popelky, pozor jen, abyste neztratila střevíček :-).

02
Vsaďte na kousek s odhalenými rameny. Nic nepůsobí více romanticky.

Coctail

Už sám název je pro vás velkou nápovědou. Koktejlky, tedy šaty, které byly podle tohoto druhu večírku pojmenovány, jsou elegantní a jejich délka dosahuje těsně nad kolena. Obujte k nim lodičky na vysokém podpatku, do ruky vezměte zdobené psaníčko a jste připravena na jedinečnou noc.

3
Kalhoty nemusí být jen v černých tónech. Stejně dobře zapůsobí i bílá či lososová.

Casual

Bývá nejčastěji vyžadovaným stylem oblékání a v zásadě vyjadřuje pohodlný styl. Sportovní elegance však neznamená, že můžete vyrazit v džínách a tričku, ve kterých jste odpoledne odešla z kanceláře. Povinnou výbavou jsou elegantní kalhoty, které oživíte sexy topem nebo nápaditou halenkou. Aby se neřeklo, vklouzněte do ležérního sáčka jednoduchého střihu a máte hotovo.

4
Nesmrtelnou černobílou klasikou nikdy nic nezkazíte.

Formal nebo Semi – formal

Jestliže trpíte ve sešněrovaných korzetech, můžete si oddechnout. Nikoho neurazíte, když si na akci obléknete kalhotový kostýmek, nebo sladíte pouzdrovou sukni se saténovým topem. Dejte také prostor doplňkům, které v zásadě jednoduchý outfit dovedou k dokonalosti.

Foto: imgkid.com, 58eveningdress.com, ponsuke.xrea.jp, ucmhostess.wordpress.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Móda a gadgety Zobrazit více …