Skip to content

Geniální plán loupeže? Koupíme za kořist losy!

scmp-com

Vlastně to ani neměla být krádež. Vysoce postavený manažer Čínské zemědělské banky si chce ty balíky bankovek jen půjčit. Hraje přitom na statistiku. Peníze chce utopit v loterii, která by mu měla vynést minimálně 1,5krát tolik. Původní částku by pak vrátil nenápadně zpět do sejfu…

Ren Xaiofeng (1973–2008) má práci, kterou mu lze v Číně jen závidět. Třpytivou kariéru vykupuje tvrdou prací. Pod rukama mu protékají miliardy korun. Plán Rena je jednoduchý. Spolčí se se dvěma členy ochranky. V říjnu 2006 spolu odcizí v přepočtu přes půl milionu korun. Peníze si ale nenechají, místo toho nakupují hrací losy! Chtějí vyhrát tolik, aby to zaplnilo prázdná místa v sejfu a ještě zbyl pořádný balík pro ně.

Agricultural_Bank_of_China
Napodruhé z banky odcizí v přepočtu 95 000 000 korun!

Renovi vše dokonale vychází. Jeden z tisíců losů je doslova zlatý a Ren vyhrává statisíce. Stačí to na zakrytí ztráty a pohádkový život. Jenže Reno chce víc. Do plánu zasvětí svého kolegu, druhého muže, který má od trezoru klíč. Ma Xiangjing (1970–2008) s Renem rozjedou megalomanský plán 16. března 2007.

qna_Chinese-yuan_29122014
Kontrola trezoru všechny šokuje – balíky bankovek v něm zkrátka nejsou!

Ze sejfu si „půjčí“ v přepočtu neuvěřitelných 95 000 000 korun! Peníze putují na loterii. Jenže štěstí je tentokrát opouští. Nejen, že neprofitují, ale zisk nepokryje ani zdaleka ztrátu! Ukradnou dalších v přepočtu 50 000 000 korun a modlí se, aby to tentokrát vyšlo. Téměř všechny peníze utratí v loterii za jediný den. Z 159 000 000 korun se jim vrací ubohých 300 000. To není ani zlomek toho, co v sejfu chybí. 16. dubna se vše provalí. Po manažerech se slehne zem. Za zbylé peníze si kupují falešné průkazy totožnosti a auta.

renxiaofeng
Ren i Ma jsou rychle zatčeni. Oba čeká trest smrti…

Ma je zatčen v bytě přítele v Pekingu už dva dny po vyhlášení pátrání. Ren je dopaden o den později v malém přístavním městečku. U soudu se sejdou i s dvěma podplacenými strážnými a přítelem Maa, který mu poskytl při pátrání azyl. Trojice vyvázne s relativně mírným trestem. Pět let natvrdo za napomáhání. Ren a Ma dostávají trest nejvyšší. 1. dubna 2008 jsou popraveni. Z ohromné částky se nezachrání víc než 9 000 000 korun. Zbytek je ztracen v nenávratnu.

Foto: english.cri.cn, qna.org.qa, scmp.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Loupeže Zobrazit více …