Skip to content

24letá Veronica Lynn Comptonová: Z horoucí lásky chce zachránit zabijáka!

1_Hlavni foto

Sice to nemá v hlavě tak úplně v pořádku, ale může se hodit. V červenci 1980 se 24letá herečka a scenáristka Veronica Lynn Comptonová vydává na návštěvu do vězení. Na proces tady totiž čeká její vysněný ideál.

Napsala jsem scénář o sériovém vrahovi žen, kterému přezdívají Zmrzačený řezač, nemohl byste si ho přečíst a případně mi s ním trochu pomoci?“ zeptá se Veronica Lynn Comptonová muže podezřelého z mnohonásobné vraždy žen, Kennetha Bianchiho. Ten si hned dá dohromady dvě a dvě. Tahle ženská poblázněná kokainem je jeho vstupenkou na svobodu. Hned jí odepíše. Pošle jí smutný a současně vášnivý dopis. Napíše do něj všechno, co bude žena chtít slyšet. Tahle sázka musí vyjít!

Prostě je přesvědčíš, že pachatel je někde tam venku

Dopis Bianchimu do vazby.
Dopis Bianchimu do vazby.

Bianchimu se podaří Comptonovou dokonale zpracovat. „Jsem nevinný, ale je tu způsob, jak to dokázat. Kdyby venku došlo k další vraždě, znamenalo by to, že mají nesprávného člověka,“ spekuluje Bianchi. Comptonová hltá každé jeho slovo. A on už to má dobře promyšlené. Nejprve je třeba zabít dívku ve stejném městě, ve kterém došlo k předchozím dvěma vraždám, v Bellinghamu ve státě Washington.

Nezapomene dodat ani to nejdůležitější

Vraždu je třeba provést stejným způsobem. Comptonová pak tisku pošle nahrávky a dopisy se zprávou od vraha. „Říkáte mi Škrtič z Hillside. Jsem na svobodě, další vraždy budou následovat,“ má být zhruba jejich obsahem. Bianchi nezapomene ani na biologický vzorek. „S tímhle zacházej zvlášť opatrně,“ podotkne, když Comptonové v září 1980 vrací půjčenou knížku. Ve hřbetu se nachází zavázaná část gumové rukavice s podivným tekutým obsahem. Ženě nemusí dvakrát vysvětlovat, co je uvnitř. Bude to důkaz, že po světě běhá muž se shodným semenem, jako má její milovaný. Stačí ho jen aplikovat na tělo, nebo ještě lépe, do těla oběti.

Alkohol je základ, kokain nadstavba

Útok se škrtidlem si Comptonová naplánuje. Musí nést rukopis Škrtiče z Hillside.
Útok se škrtidlem si Comptonová naplánuje. Musí nést rukopis Škrtiče z Hillside.

Do státu Washington odcestuje Comptonová letecky. Jak se tu ale seznámit s vhodnou potenciální obětí? Je pátek 19. září 1980 odpoledne, když na ni narazí v restauraci Coconut Grove Tavern. Comptonová se jí představí jako Karen. Potrvá to několik hodin, než se z 26leté Kim Breedové a 24leté Comptonové stanou ty nejlepší kamarádky. Pod vlivem alkoholu a drog to jde rychle. Breedová už má sice děti, ale večer si volno udělá. Zatančí si s přáteli, opijí se spolu. Užijí si večera i noci. „Poslední lajnu si dáme u mě,“ prohlásí Comptonová. Popadne Kim za ruku a už ji vleče směrem k motelu Shangri-La. Tohle ubytovací zařízení, nazvané podle vysněné pohádkové země ztracené kdesi na Dálném východě, se má stát místem posledního odpočinku ženské oběti, nutné k propuštění jejího milého. Jenomže má to háček. Breedová je na tom fyzicky lépe než vražedkyně.

Prohru stvrdí hysterickým výstupem

BIANCHI, polovina dua Škrtičů z Hillside.
Bianchi, polovina dua Škrtičů z Hillside.

Všechno to trvá déle, než si Comptonová myslela. Podaří se jí spoutat spící Breedové ruce. Pak přehodí přes hlavu zamyšlené oběti škrtidlo. Utáhne ho. Jenomže Kim se probudí. A ihned se také začne energicky bránit. Teprve nyní vražedkyně pochopí, že zabít člověka není tak jednoduché, jak to popisovala ve svém scénáři. Každopádně ze všech sil stahuje dýchací cesty své oběti. Snad Breedová brzy omdlí a usnadní jí práci. To se ovšem nestane. Boj trvá a přepadená žena v něm nabývá vrchu. Dvakrát se sice ocitne na samé hranici bezvědomí, nakonec ale i se spoutanýma rukama a za silného chroptění setřese vražedkyni ze svých zad a unikne z pokoje. Pro Comptonovou to znamená jedno – rychle balit a vrátit se do Los Angeles. Po přistání jí povolí nervy. Zhroutí se ještě v příletové hale. „Ale on je nevinný! Vždyť se útočí po celé Americe!“ vykřikuje, než se jí začnou věnovat muži zákona.

Prý to byla jen přesvědčivá propagace

Veronica Comptonová před soudem.
Veronica Comptonová před soudem.

Já jsem samozřejmě slečně ublížit nechtěla, šlo jen o propagaci mého filmu Zmrzačený řezač,“ brání se Comptonová, když v březnu 1981 stane před soudem pro pokus o vraždu. Porota musí zjistit, jestli se Breedová skutečně nechala škrtit do bezvědomí dobrovolně, aby udělala reklamu jejímu scénáři. Potrvá jí to 3 hodiny. Pak dojde k závěru, že v tomhle filmu života je nebezpečnou psychopatkou Veronica Comptonová. Soudce Byron Swedberg pošle ženu za katr na doživotí s minimem 7,5 roku.

Zájem o sériové vrahy ji neopouští

Během pobytu ve vězení se romantické city Comptonové přesunou z Kena Bianchiho na jiného sériového vraha, Douglase Daniela Clarka, který spolu se svou partnerkou zavraždil 8 žen a některým z nich uřezal hlavu. Žena toho ovšem stihne mnohem víc na několik dnů uprchnout, vystudovat vysokou školu, napsat knihu o amerických věznicích a najít víru v Boha. Ve vězeňské kapli se vdá za penzionovaného univerzitního profesora, kterému porodí dceru. Po propuštění v roce 2003 zmizí z povrchu zemského a ani její nejbližší netuší, kde je. Za katrem strávila dlouhých 22 let.

Foto: wikia.com, alchetron.com, pelicanbomb.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vědci popsali unikátní evoluční mechanismus
21stoleti.cz

Vědci popsali unikátní...

Tým českého vědce Petra Svobody...
Opulence ve stylu art deco
iluxus.cz

Opulence ve stylu art deco

Pokud bychom měli možnost se do nějakého...
Nejslavnější akrobatické kousky, nad nimiž tuhne v žilách krev
epochalnisvet.cz

Nejslavnější akrobatické...

Absolutně postrádají pud sebezáchovy. Na...
Světlo je přiznanou nadějí
rezidenceonline.cz

Světlo je přiznanou nadějí

Desdemona, Rosalinda, Anna Karenina, Manon Lescaut,...
Zdeněk Štěpánek – Z válečného legionáře prvotřídním hercem
nasehvezdy.cz

Zdeněk Štěpánek –...

Po otci zdědil bouřlivou povahu, dobrodružnou...
Kouzlo moderní ložnice
rezidenceonline.cz

Kouzlo moderní ložnice

Ložnice s koupelnou patří k těm místům, kde člověk nabírá...
Skutečný horor: Čí jekot se rozléhá v nejstrašidelnějších lesích v Británii?
epochalnisvet.cz

Skutečný horor: Čí jekot se...

Turista si vpodvečer povídá s vesničany u ohně. Vtom se z blízkého...
Šperky s puncem výjimečnosti
iluxus.cz

Šperky s puncem výjimečnosti

Hledáte-li osobité šperky vytvářené s radostí a láskou,...
Suchem v lesích nejvíce trpí smrky
21stoleti.cz

Suchem v lesích nejvíce...

Sucho je problematikou, která se v poslední době objevuje...
Záhada Piltdownského člověka konečně vyřešena!
epochalnisvet.cz

Záhada Piltdownského člověka...

O městečku Piltdown v jihovýchodní Anglii...
Petr Janda: Pohrdá kolegy?
nasehvezdy.cz

Petr Janda: Pohrdá kolegy?

Zpěvák PETR JANDA (75) trochu ujel, když se...
Počet obětí sovětského vpádu do Československa byl vyšší
21stoleti.cz

Počet obětí sovětského vpádu do...

Čeští historici Prokop Tomek a Ivo Pejčoch...